Dolmar 420 SC návod



host - 168.95 (?)
15.1.2019 11:40

Dle návodu mám při broušení řetězu postupovat takto:

Typ 484: První polovinu zubů brousit s kulatým pilníkem pro ø4,8 mm druhou polovinu ø 4,5 mm.

Znamená to, že zuby budou broušeny 2 typy pilníku?

děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 105.117 (?), 18.1.2015 3:25

Chápu to dobře, že pokud neudělám studený start přes sytič, tak mi tlačítko do pozice ON - teplý start, prostě přepnout nepůjde? Mám tam čtyři pozice - tlačítko se dá nastavit do třech (sytič, stop, zámek)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 18.1.2015 9:09
Do pozice ON přepnout jde. Nachystejte si směs benzínu s olejem 50:1 tj 20 ml na 1 litr benzínu, protřepejte a naplňte nádrž. Naplňte nádrž na mazací olej lišty s řetězem. Sestavte pilu, napněte řetěz až dosedne bez prověšení po obvodu lišty a dotáhněte lištu. Zkontrolujte usazení vzduchového filtru. Zkontrolujte dotažení svíčky, zacvakněte botku přiložte kryt filtru a dotáhněte. Zapněte brzdu řetězu. Mačkejte primer až uvidíte, že je v něm benzín, poprvé může být třeba více stlačení, později 2-3 x. Přepněte do pozice sytič. Pilu položte na zem a zajistěte nohou do zadního držadla. Jednou rukou tlačte pilu přes přední rukojeť k zemi, druhou rukou uchopte starter pily a protočte motor. Protáčejte až motor naskočí a hned se zastaví. Přepněte o pozici níž a startujte. Motor naskočí do zvýšených startovacích otáček. Ihned přidejte plyn a vypněte brzdu teď poběží ve volnoběhu. Zatlačením na páčku vypnete motor a páčka se vrátí zpět do pozice teplý start. Silným zatlačením na páčku je pozice trvalý STOP. Pozice ON má po přepnutí ze sytiče pozici zvýšený plyn pro start studeného a déle zastaveného teplého motoru. Přidáním plynu se zvýšený plyn vždy sníží na volnoběh. Toto všecko je v manuálu pily a bezpečnost při práci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 18.1.2015 9:54
Nejspíš vás mate, že ON podle páčky u symbolu STOP, až zatlačením páčky je pozice STOP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.95 (?), 15.1.2019 11:40

Dle návodu mám při broušení řetězu postupovat takto:

Typ 484: První polovinu zubů brousit s kulatým pilníkem pro ø4,8 mm druhou polovinu ø 4,5 mm.

Znamená to, že zuby budou broušeny 2 typy pilníku?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.99 (?), 17.1.2015 12:41

To jsem zvědav, jaká otázka bude následovat, když už jsem antitalent, tak nešetřím a jdu si pro pilku tam, kde mi jsou schopni poradit.Mám skoro strach, aby si dotyčný tazatel neublížil, když už o té pile (tolik ví).Pár (umělců),jsem již potkal a litoval, že pila nemá ruce, ti by dostali facek.Bojím se, že tady by to dopadlo obdobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.207 (?), 17.1.2015 22:14

Když už jsem antitalent tak si přečtu alespoň návod, ve kterým vše podstatné pro ovládání pily je uvedeno v češtině a dokonce i s obrázky! Viz manual hore!  Přepínač má v každe pozici i příslušný symbol, podle kterého je jasné jak se pila bude chovat(ON, OFF,SYTIC, POLOPLYN...)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.117 (?), 18.1.2015 3:27

Jak už jsem psal. Ptám se proto, že podle manuálu, nejde tlačítko do pozice ON přepnout, protože se v té pozici prostě nezastaví!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.117 (?), 18.1.2015 3:21

Ne, pokud páčku stlačím hodně dolů až přes vůli, tak se mi zastaví na zámku (označení obrázku, zámek) to podle návodu znamená, že do motoru nejde jiskra. Do polohy ON mi prostě páčka nejde dát. Jde mi dát pouze do horní pozice sytič, pak do pozice STOP a pak do pozice ZÁMEK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 18.1.2015 8:02
Pozice ON a pružně STOP s vrácením do ON je jedna pozice rozdělená na 2. Pruží páčka v pozici po sytiči tj druhá pozice od vrchu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 18.1.2015 8:49

Prosím vás, zkuste toto:

Dejte páčku do nejnižší polohy, tj.zámek

páčku posuňte do nejbližší zaaretované polohy

pak do nejbližší zaaretované polohy.

Tyto polohy budou 3, slovy TŘI

Přitom ta prostředí je skutečně poloha ON, i když se bude zdát, že ukazuje na STOP. Poloha stop je ale poloha nearetovaná, která se dosáhne jen pouhým vychýlením, kdy pila chcípne, pak se páčka sama vrátí do polohy střední, t.j. ON, aby ji bylo možno bez další manipulace s páčkou nastartovat.

Pokud tomu nevěříte, nalijte do pily benzin a olej, vyjděte ven a zkuste ji nastartovat dle návodu.a také vypnout. Pak vám bude vše jasné.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika