Dolamar-Sachs 100 - volnoběh



host - 107.237 (?)
4.5.2013 23:14

Nebo taky kvalitní výrobce spláče nad prodejem kdy pilu koupí klukovi k osmnáctinám, a ten jí po 20 letech přenechá synovi ;-)

Mazání podle potřeby - silné suché dřevo na max., čerstvé slabé stačí minimum.

Mazat víc neškodí jen leze do peněz, mazat málo škodí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 213.71 (?), 16.12.2006 13:41
U starších pil je nutné zkontrolovat a raději vyměnit - těsnící kroužky tzv. gufera - u klikovky. Ložiska jsou téměř nezničitelná, pouze u extrémního přetěžování denním provozem je vhodné je vyměnit také protože větší vůle způsobují kratší životnost gufer a větší hlučnost  a kratší životnost dílů. Toto je první co je pro zdárný výsledek opravy nutné prověřit. Pily mnohdy ponechané několik roků se starým benzínem je potřeba odzkoušet na správnou funkčnost a vyčistit karburátor a příp. vyměnit hadičky a těsnění. Part list - seznam ND + návod  co kam patří Vám pošlu, dále až co budete potřebovat. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.8 (?), 21.12.2006 10:34
Tuhle pilu měl jeden známý když ještě dělal  za bolševika u St. lesů  na odvětvování.Je to totální krám. 3 x mu odešlo zapalování ,2x se kousla , špatně se scháněly n. díly a nešla nikdy pořádně seštelovat ( problém již zmíměný výše ).Proto nikdy nechci žádný Dolmar ani náhodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.211 (?), 4.5.2013 18:19

Dobry den.

Dostal sem pilu Sachs Dolmar 100 super. Jeste nerezala. Predchozi majitel ji koupil pred cca 27 lety v Tuzexu a zdalo se mu, ze dava hodne oleje, tak ji odlozil.  Ja jsem zistil, ze má olejove cerpadlo nastavitelne na normalni cerpani a max. cerpani oleje. Vyrobce ji do prodeje dava nastavenou na max. čerpani a tak se chci zeptat, nechavate tam tohle nastavení nebo jste si ji prestavili na nornalni cerpani.

Jinak pila chytla asi na paty zatazeni a v pohode klepala cca 3min.Potom již chytala na první pokus. Zatím vic skuseností s ní nemam. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.186 (?), 4.5.2013 18:56
Čerpadlo si nastavte, jak potřebuje mazání řetězu zuby nemaj být špinavý. Kvalitní výrobci a jejich prodavači nakonec spláčou v prodejich a opravach s levným aušusem, kterýho se prodají mraky a nikdo ty křápy na chvílku neopravuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.237 (?), 4.5.2013 23:14

Nebo taky kvalitní výrobce spláče nad prodejem kdy pilu koupí klukovi k osmnáctinám, a ten jí po 20 letech přenechá synovi ;-)

Mazání podle potřeby - silné suché dřevo na max., čerstvé slabé stačí minimum.

Mazat víc neškodí jen leze do peněz, mazat málo škodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.71 (?), 21.12.2006 16:13
Tato pila se již nevyrábí a její nástupci jsou na podobném osvědčeném konstrukčním základu. Již jsem to uvedl a nejen já, že tato pila byla používána na nevhodnou těžební činnost a častý provoz i při odvětvování byl nad záměr výrobce t.j. výhradně použití hobby. Výkon 1,2kW je v současné době podprůměr u el. pil, přesto se tyto pily a její silnější varianty se ctí zhostily přetěžování a nevhodného používání. Mohu to uvést proto, že jsem několik desítek těchto pil seřizoval a opravoval a mnohdy nespokojenost pramenila z minimální resp. žádné údržby. Např. zapalování v té době již tyristorové se málo chladilo, když byla žebra krytu ventilátoru ucpaná. Těsnící kroužky na klice - gufera trpěla nevhodným olejem do motoru M2T aj. a také přetěžováním - vysokými teplotami. O zadírání uvedu jen, že nikasil byl na válcích opravdu poctivý a jen obsluha mohla za zadření pily. Při správném používání se to majiteli vrátilo provozem v řádu desítek let, což při počtu pil a kolik jich je dosud  provozováno není v této kategorii srovnatelné s jinou značkou. Kdybych chtěl použít srovnání a začal vyjmenovávat problémy jiných značek pil a to i současných modelů asi bych musel použít tučná písmena, ale o to mi nejde. Já bych si koupil, kdyby šel čas vrátit a modely by byly stejné opět  SD 100 a potom silnější modely Dolmar, protože mě se to vyplatilo. Závady se objeví u každého výrobku, zejména při velkých sériích se stane i chyba při montáži. Toto se ale řešilo a řeší zárukou. Ten model si své postavení mezi povedenými pilami zaslouží a těžko v této kategorii hledám v té době srovnatelný výrobek. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.168 (?), 21.12.2006 17:29
S Vaším názorem mohu jen souhlasit, 90% závad u kvalitních výrobků zaviní obsluha. Pokud stroj byl dříve majetkem st. lesů tzn. všech, nebo nikoho , nelze se divit špatné zkušenosti. Jen připojím krátkou servisní zkušenost s tímto typem - ve své době jedinečná pila, která neměla mezi ostatními výrobci konkurenci. Sám jsem spíš zatížený na Husqvarnu, ale co všechno tenhle malý "kocour" vydrží je až neuvěřitelné. Mým poznatkem je, že slabinou bylo právě hřídelové těsnění, které trpělo hlavně díky použitým jehličkovým ložiskům malého průměru (větší tření, vyšší teploty)P.H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.71 (?), 21.12.2006 19:17
Ložiska byla dimenzována na zatížení hobby a celá konstrukce je postavena v kompromisu co nejnižší hmotnost při co nejvyšší životnosti v poměru k výkonu - tento záměr předčil i očekávání tvůrců tohoto modelu. Dokladem je řada PS33,PS340,PS400, kde se vylepšilo držení pily,  vyšší počet vyplachovacích kanálů, design a automatická brzda řetězu, ale konstrukce se v základu nezměnila - pouze použité materiály hlavně ložisek a těsnění odpovídají aktuálnímu vědeckému pokroku. Příkladné je porovnání tohoto modelu s pilou PS9010, kde je velmi nápadná podobnost např. designu a komory vzduchového filtru, předehřevu nasávaného vzduchu,   uchycení karburátoru, Mg kártry jsou děleny stejným způsobem, princip tlumení vibrací je stejný, ale vše je postaveno na větší výkon zde opravdu platí technika převzatá od profesionálních pil a to i z hlediska životnosti, náročných technických řešení a spotřeby paliva. Např. duplex nasávací kanál řeší u malých objemů 33ccm a 39ccm optimální běh motoru v jakékoliv provozní situaci a tím spoří palivo - motor běží v optimálním režimu. Já používám PS33 a PS 400 obě byly poškozené a obsluha by měla mít kolkovici, kterou by stejně zničila také. Oprava nebyla problém spíše investice, ale stálo to za to. Možnost mít pro práci lehkou pilu je z hlediska námahy i spotřeby důležité. Je jasné, že si každý nemůže dovolit mít pilu podle momentální práce, já jsem je také neměl hned a ani to nebyl můj záměr. Ale skončily by v nejlepším případě na ND. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.192 (?), 26.12.2006 22:36
Taktéž s Vámi musím souhlasit. Sachse 100 jsme zakoupili před nějakými  19 lety za zhruba 7000,-Kčs. Od té doby nařezal mnoho metrů a kromě prasklé spojkové pružiny k naší plné spokojenosti. Samozřejmě jsme se snažili ho  zatěžovat v rámci jeho výkonových možností. Na kácení a  hrubší řezání jsme používali  Stihlku 050 a Sachsík  dodělával menší průměry , probírky a odvětvování. Prvně jmenovaná je dnes už na zaslouženém odpočinku a nahradila ji Husqvarna, ale musím říct, že k žádné z těchto značek nemám podstatné výhrady. Teď je sice Sachs na chvíli odstavený, protože mu začala prosakovat ve spoji benzínová nádrž, ale věřím, že se to podaří nějak opravit a on bude zase dobře sloužit. Důsledná péče a údržba  se nám  vyplatila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.136 (?), 2.4.2012 12:50

Také mi tekla nádrž. Byly špatné silentbloky a proklepala se. Nevím, jestli by to šlo zalepit. Sehnal jsem jinou z poškozené pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika