chirurgická pila - výběr



skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?)
25.11.2007 19:27
Pokud by ta pila jen na občasné použití (domácí) tak bych se toho oleomaka nebál, já vim je to mountfield, ale je to zase přecijen levnější nez Hq. Já má 2 pili od OM a jsem snimi naprosto pokojen. Jinač na dení komerční využití bych volil asi na tuto práci shil.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 133.41 (?), 24.11.2007 13:00, zobrazeno: 23999x
Zdravím, všechny amatéry i  profesionály pracující s řetězovou pilou a  chci požádat o radu - jakou si mám pořídit chirurgickou pilu na prořezávání v korunách stromů. Trochu jsem už pátral na trhu a zamlouvá se mi Solo 637 s výkonem 1,9 kW, 9800,-Kč, nebo Stihl MS 192T za 9900,-Kč, ale má jen 1,3kW . jv.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.11.2007 13:49
Já bych ten výběr rozšířil na HQ 338XPT a Dolmar PS 3410 TH, příp. další Jestli budete pilu používat pouze v omezených a na stabilitu náročných místech(koruny stromů, řezy ze zabezpečených výsuvných plošin...), tak je to jasný výběr v tom, že to bude tzv. speciální pila, která je u těchto výrobců zařazena jako profi, protože se předpokládá časté využití při těchto pracech. Který typ si vybrat, bych zatím ponechal stranou, neboť se mi to nyní jeví, jako předčasné a jenom bych se na to podíval, co by to mělo mít. Rozhodně bych požadoval jednoduchý start - protože někde nahoře nebudete startovat na x pokusů, antivibrační systém, jednoduchou výměnu řetězu a hnacího kola, nastavitelné čerpadlo - když byste řezal delší dobu malé průměry, tak by to bylo nepříjemné, mít pilu (i sebe) postříkanou od oleje, možnost zavěšení na opasek, co nejnižší hmostnost a velký výkon pro větší průměry, jednoduché napínání řetězu (bez nutnosti se vracet na zem), vyvážení/ovladatelnost  - zde je nutné zkusit pilu chytit do ruky, jak Vám sedne. U těchto pil jsou rukojeti z nutnosti dobré ovladatelnosti blízko u sebe, a tím se komplikuje přístup k důležitým prvkům pily - plnění nádrží, vzduch. filtr - proto je třeba si i toto ověřit. Dále bych zohlednil kvalitu provedení (skříň motoru), kompaktnost - vyčnívající díly. Řezná souprava je většinou 3/8 tzv. malá 1,1,1,3 což je z důvodu hladkosti a šetrnosti řezu u dřevin důležité.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.102 (?), 24.11.2007 23:08
Doporučujem prerezávaciu pilu od Oleomak. Je na vaše poteby špecialne upravená a váži iba 1300 g. Je to takzvaná jednoručka. Predáva sa v sieti Mountfield.   Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.46 (?), 25.11.2007 19:12
pro Milana - host - xxx.xxx.186.102  : Vy budete asi velký odborník... ..mohl byste prosím uvést, který že typ prořezávací "profi" pily z provenience této zázračné značky máte konkrétně na mysli..??? Pokud je mi známo tak Béda nabízí od "olejobagru" na prořez tuto http://www.mountfield.cz/pily-benzinove/1PIL2002-pila-om-932---30cm.html a jestli mě zrak nešálí, tak v položce "hmotnost bez lišty a řetězu" je nějaké úplně jiné číslo... 1300gramů váží možná "takzvaná jednoručka" vaše svačina a lahváč piva šariš, který si nesete do roboty...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 25.11.2007 19:27
Pokud by ta pila jen na občasné použití (domácí) tak bych se toho oleomaka nebál, já vim je to mountfield, ale je to zase přecijen levnější nez Hq. Já má 2 pili od OM a jsem snimi naprosto pokojen. Jinač na dení komerční využití bych volil asi na tuto práci shil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 198.68 (?), 26.11.2007 10:52
Rob si prdel z plasteliny Anonym aspon sa podpíš. Tieto ultralahlé orezávačky sa predávajú na objednávku pretože nie je o ne až taký záujem. Vyslovene na objednávku. A či som odborník? Viac ako 16 rokov pracujem ako mechanik a technik práve v tomto obore. Tak ma tu nezhadzuj lebo ani ja neviem či vieš nasadiť aspon správne retaz na pilu.   Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.46 (?), 26.11.2007 18:21
myslím že viem aj reťaz nasadit...   budu muset asi vyrazit k Bédovi, co že to tam má za zázračné pily které jsou sice málem nejlepší na trhu ale není o ně takový záujem tak je před lidmi schovává... ...za ten podpis se samozřejmě omlovám... J.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 102.4 (?), 11.5.2011 19:45

Chlapy tu riesite nejake Oleomaky a hadate sa tu kto vie o tom viac ten pan chcel len poradit a Oleomaky no ja nemam skusenosti ale tak urcite by som riesil Husqvarny, Stihl a Solo ved to su osvedcene znacky a nie Olemac.pekny den a nezbite ma za moj nazor :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.240 (?), 28.11.2007 18:59
Ak má nejaká firma konštruktéra, technológiu a materiály na to, aby vyrobila motorovú pílu s hmotnosťou 1300 g, tak to nie je z tejto planéty a treba volať agenta Muldera, ten to potom vyšetrí. Peter.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.171 (?), 5.12.2007 23:28

Děkuji všem za čilou debatu a předání zkušeností. Nakonec jsem koupil SOLO 637 (1,9kW) - dnes přišla poštou. Vypadá hezky, jen na to, že ji prezentují jako profi je na můj vkus trochu víc plastová (asi kvuli váze). No, dnešní "kosmické" materiály doufejme něco vydrží. V sobotu ji trochu otestuju - uvidíme co umí.

jv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika