brúska reťazí gude 2500



host - 106.2 (?)
30.10.2007 10:54
Ano, presne to myslím, cena je až na druhom mieste, tým nechcem tvdiť, že dobré brúsky začínajú na hranici 25 tisíc - to je riešenie pre servis a nie pre obyčajného človeka ako som ja. Zajtra ju objednám a potom sa podelím o skúsenosti s prácou - mám zopár starších, ale funkčných zeťazí - na nich potrénujem. A možno sa niekdo ozve kto ju má a už s ňou pracuje. Ďakujem.
ARB.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 106.2 (?), 30.10.2007 8:05, zobrazeno: 24903x
Dobrý deň.
Uvažujem nad kúpou brúsky reťazí gude 2500 s 230w mororčekom. Má niekto skúsenosti s prácou s touto brúskou? Ceny sa v SK na nete pohybujú od cca 4700 po 3600Sk. podľa predajcu.
ARB
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 30.10.2007 10:19
Profi bruska z kvalitních materiálů, což se dá vyčíst z popisu. Je otázka jestli se ptáte na to, zda bude dost dobrá, nebo není levnější řešení. Já používám brusku SKS 85 E, což je téměř stejný výrobek, jako myslím GUDE 108 - větší rameno s motorem - a jsem s ní spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.2 (?), 30.10.2007 10:54
Ano, presne to myslím, cena je až na druhom mieste, tým nechcem tvdiť, že dobré brúsky začínajú na hranici 25 tisíc - to je riešenie pre servis a nie pre obyčajného človeka ako som ja. Zajtra ju objednám a potom sa podelím o skúsenosti s prácou - mám zopár starších, ale funkčných zeťazí - na nich potrénujem. A možno sa niekdo ozve kto ju má a už s ňou pracuje. Ďakujem.
ARB.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.2 (?), 14.11.2007 20:18

No dnes to prišlo, Tak som to zmontoval a hneď za tepla začal skúšať. Popis:
Celkové prevedenie je pomernne masívne - odliatok hliníka, nevykazuje žiadnu vôľu, nastavenie prehľadné vďaka trom nóniusom spravené behom pár sekúnd. Skrutky dorazov sú vybavené veľkými kontrovacími matkami s protišmykovým povrchom s ktorými sa dá v pohode pracovať aj v hrubých rukaviciach.
Rameno s brúsnym kotúčom sa dá vyklopiť pomocou pružiny skoro zvislo do hora, takže pri práci nie je potrebné vypínať motor - ruky sú v bezpečnej vzdialenosti od kotúča.
Práca:
Je to moja prvá brúska, takže som trénoval na starších reťaziach PM - 1,3.
Po nastavení dorazov hĺbky a veľkosti úberu zubu a uhla ostria, som najprv na sucho skúsil priložiť kotúč k zubu a až potom keď som si overil správnosť nastavenia spustil som motor a začal brúsiť - ale to je bežný postup ktorý sa tu niekoľko krát popisoval, takže nebudem s tým zdržovať. Práca s dorazmi je v pohode, doraz úberu sa dá nastaviť aj v priečnom smere - podľa veľkosti opotrebenia alebo šírky brúseného zuba.
Brúsi to no... ako brúska. K tomu niet čo dodať. Tie moje dve PM -ky už majú od júla za sebou nejakých 40PRM metrovice v tvrdom dreve a 7km vyčistených jarkov lesnej cesty, vrátane niekoľkých zapílení do roztrhnutého lana, čo ťažbári schovali do hustej mladiny pri ceste, takže je to na nich vidieť a brúsku už potrebovali minimálne 2x.
Brúsku je možno upevniť alebo na pracovný stôl, alebo na stenu. Ja som zvolil prvú možnosť.
Motor:
Počas brúsenia som ho schválne nevypínal, lebo som chcel zistiť či sa bude chovať tak ako tu niekto popisoval že na jeho nemenovanej brúske si môže na motore po chvíli opekať vajíčka na tvrdo. No a po nabrúsení dvoch reťazí mal teplotu ruky - teda vlažný.
Prevedenie krytu je kovové, koncová krytka s chladiacimi otvormi a vnútri sa otáča vzduchová vrtuľka - motorová klasika.
Pre objektivitu musím priznať, že som ho nijak nepreťažoval, modranie brúsených zubov ani zastavenie nadmerným prítlakom sa nekonalo - to by potom už nebolo čo brúsiť.
Záver:
Berte to ako prvé dojmy z brúsky, mám ju od dneška,som spokojný, vyskúšal som že brúsi trochu o inom ako pilník, uvidíme čo bude ak nabrúsi 50 - 100 - 200... reťazí. Potom sa uvidí ako obstojí v bežnej praxi.
Mám ešte 2 reťaze RMC - 1,6 a 2 reťaze RSC - 1,6 ale tie majú spolu s pílou 14 dní takže ešte nemajú nárok na strojné brúsenie a musia sa uspokojiť s pilníkom.
Nakoniec som ešte na telo brúsky nalepil tabuľku s uhlami pre brúsenie zubov - vystrihol som s krabičky, aby bolo každému hneď jasné ako si má nastaviť brúsku pre tú jeho reťaz.
A R B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.11.2007 22:24
Díky za super popis. Přeji spokojenost a dlouhou životnost výrobku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.17 (?), 25.6.2008 11:23

nazdar,

tak ako sa brusi na novej bruske? mohol by si napisat zopar skusenosti a tak.

vdaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 20.8.2008 9:56

Reagujem až teraz - porucha modemu-nefunkčný net. S brúskou sa mi pracuje veľmi dobre. Nepíšete čo konkrétne by Vás zaujímalo. Na servis reťazí sa doslova teším. Je to radosť brúsiť. Nemôžem ale porovnávať s inými druhmi brúsok, napr. rôzne plastové, s krátkym ramienkom a iným výkonom motora. S takými som nemal možnosť pracovať. Keď som ju kupoval, vedel som že ju budem potrebovať trvale počas celého roka, takže som chcel hneď niečo pevné a trvalé, čo nemá vôlu 2mm v každom smere po 14 dňoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.230 (?), 20.8.2008 18:38

Gratuluji k zakoupení výrobku firmy Tecomec (Itálie), za cenu skutečnou, neboť čeští prodejci se opět ukazují v klasickém zlatokopeckém světle. Cena, prodej pod značkou výrobce, 10 990,- Kč s daní!

Pane J.S.,

veškeré moje zbytky simpatií k vám, jsou ty tam! Používat hračku na broušení řetězů a kázat o vhodnosti, či kvalitě značky pily, je těžce kontraproduktivní a výrazem neslušné se velmi krotím! Jak chcete NABROUSIT KVALITNĚ řetěz, když ten pokus o brusku nemá ani nastavení všech úhlů?

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.168 (?), 20.8.2008 18:59

Ta hračka na broušení zas tak hrozná není. Má sice mouchy, ale kvalitně brousit se s ní dá. Že má pevně daný úhel čela vůbec nevadí, že rameno pruží, dorazy jsou nepřesné a úhelník má vůli do stran - některé mouchy jdou jednoduše vychytat, ty ostatní jdou vymezit citem. Pokud umíte brousit, tak to není problém. Za ty peníze je to povedená hračka.    Jinak J.S. má rozhodně velký rozsah znalostí i praxi. To, že někdy má jiný názor než já mi nevadí.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 20.8.2008 19:16

Ale samozrejme že môžem. Len som si tak matne vybavil v pamäti že vy ste Bunny svojho času nechcel o brúske ani počuť a preferoval ste jedine pilník. No čože? čože? že by ste zmenil názor? Ale veď zmena je life.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika