Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Prečítal som si túto diskusiu a mám nejaké výhrady
Nezdá sa mi pravdepodobné že by sa povoľovalo napínanie.Ono nie e by to nebolo možné.Ale pokiaľ si ho pozriete z blízka prídete na to že sa to môže stať len za cenu deštrukcie alebo minimálne trvalého poškodenia napínacieho mechanizmu.
Skôr by som sa prikláňal ku teórii rezania tupou reťazou a následného predĺženia a poťažmo ovýsania reťaze.

Druhá vec ktorá mi tu vadí je udávanie výkonu v rýchlosti reťaze.Už neviem ako to povedať.Ten kto trochu robí do techniky pochopí že tento parameter nič nehovorí o výkone.
Pokúsim sa to vysvetliť:
  Rýchlosť reťaze elektrickej píly je daná otáčkami motora a použitým prevodom medzi záberovým kolom a rotorom./Ano medzi motorom a reťazovým kolom existuje prevod/Tento prevod vie zmeniť hrubý výkon motora na dve varianty výkonu.

1. Zvýšiť rýchlosť reťaze a tým zároveň znížiť krútiaci moment.To znamená že nejaké hranolky 10x10 bude píliť super ale v rezanie na celú lištu sa bude trápiť.
2. Použiť nižšiu rýchlosť reťaze a tým zvýšiť krútiaci moment.V tom prípade nebude tak rýchlo rezať hranol 10x10 ale nebude mať problém rezať na celú dľžku lišty.

Záleží len na tom čo chce konštruktér na píle dosiahnuť a aké predpokladá použitie.

Čiže ak konštruktér predpokladá použitie tesárčinu a rezanie hranolov a lát tak zvýši na danom type rýchlosť reťaze.A pokiaľ sa konštruktér prikláňa k tomu že s týmto typom sa najčastejšie bude rezať napríklad palivové drevo tak rýchlosť zníži a píla sa stene   "silnejšou".

Toto je najjednoduchšie vysvetlenie aké viem napísať.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika