Světlušky 2011



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 33.230 (?)
20.6.2011 12:53

V pátek večer v Červené Řečici na Humpolecku jsme cca ve 22.04 viděli 2-3 světlušky. Později jsme už venku nebyli, ale vzhledem k tamnímu prostředí a k počasí předpokládám, že jich tam pak bylo dlaeko více. V sobotu kolem 10.hodiny večerní jsem sice chtěl vyrazit na okolní louky u potoka a u zámku, ale nějak jsem se k tomu nedostal :-(.

A včera ve 1/4 na 11 večer u nás už zase světlušky létaly, ale neměl jsem už sílu je sledovat (únava po cestě).

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 94.122 (?), 13.6.2011 23:37

Pane Josefe, Vy se máte, já už světlušky neviděla ani nepamatuji. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 15.6.2011 23:36

Pane Josefe, na Váš příspěvek jsem onehdá jenom nakouknula a říkala si, že světlušky jsem neviděla už několik let (od té doby, co po nocích nerandím  ) Večer jdu ze zahrady kolem 21.h a pak vytuhnu u telky. Manžel krmí zvířectvo až kolem půlnoci a to už je na světlušky zase pozdě. Ovšem včera, jsem po 22h nesla zbytek postřiku nahoru, do zahradního domku a koukám:,,hele světýlko!!" Hned jsem si vzpoměla na Vás. Takže po dlouhé době jsem v zahradě viděla zase světlušku a to v části zeleniny. Přiznám se, že netuším, jak normálně ten brouček vypadá (předpokládám, že ne jako ti od Karafiáta  )

A kde? Jihovýchodní Morava, CHKO Bílé Karpaty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 53.57 (?), 16.6.2011 6:02

Tak vidíte, jsou i u Vás.

Chce to být na správném místě a ve správný čas. Jinak si můžete říkat: u nás nejsou :-(ale nemusí to být pravda.

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 110.70 (?), 16.6.2011 22:08

16.6.2011: ve 21.55 první světluška. Od té doby už asi 10 ks. Dnes je teplo, vlhko, před deštěm a zase blíže ke sv. jánu: zdá se, že dnes bude první letošní silnější rojení. jen jsem odskočil napsat svůj příspěvek a vyzvat každého, kdo kolem sebe má aspoň trochu zelené plochy - trávy, louky, parku, lesa, zahrady, aby si to nenechal ujít.

Hezké zážitky vám všem přeje Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 16.6.2011 22:22

Dobrý večer. Pepo, u nás na samotě u lesa v 764 m.n.m. Šumava zatím nic. Kdo počká, ten se dočká. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 16.6.2011 23:53

Dneska se historie opakovala a já lítala potmě, ještě po 22h po zahradě s kolečkem jak čamrda - abych si uklidila, co jsem tam naplela a neřezala... manžel nesnáší, když to tam nechám rozházené... A viděla jsem světlušek nejméně 8 - už po celé zahradě  Kdybych měla čas, tak bych se zastavila a spočítala to  Pak mne to mrzelo, že jsem si to nevychutnala - tolik světýlek  Dnes bylo opravdu vedro - 31st. a zůstal i teplý večer...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 96.224 (?), 17.6.2011 8:18

Knvalinko, gratuluji!

My jsme světýlka pak s manželkou ještě pozorovali z okna a potom jsme šli na procházku s kočkou. Té jsou sice světlušky šumafuk, ale ráda se projde. Ale už se na nás hnaly hromyblesky, brzy přišla bouřka, to už jsme byli zase zpátky.

Jsem zvědav, jak to vypadá se svítilkami třpytivýni (to je nové české jméno pro světlušku menší - viz biolib.cz) jinde.

Hezké zážitky přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.174 (?), 17.6.2011 19:55

Dnes je budu také trpělivě vyhlížet. Včera mě kolem 21:45 vyhnala z venku bouřka s deštěm, tak snad dnes to bude dobré. To jsem zvědav jestli nějakou uvidím. Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 33.230 (?), 20.6.2011 12:53

V pátek večer v Červené Řečici na Humpolecku jsme cca ve 22.04 viděli 2-3 světlušky. Později jsme už venku nebyli, ale vzhledem k tamnímu prostředí a k počasí předpokládám, že jich tam pak bylo dlaeko více. V sobotu kolem 10.hodiny večerní jsem sice chtěl vyrazit na okolní louky u potoka a u zámku, ale nějak jsem se k tomu nedostal :-(.

A včera ve 1/4 na 11 večer u nás už zase světlušky létaly, ale neměl jsem už sílu je sledovat (únava po cestě).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 163.33 (?), 22.6.2011 7:02

Včera, v první astronomickou letní noc se úderem desáté hodiny večerní, ještě ani nebyla pořádná tma, vyrojily z trávy desítky světlušek a po nějakých 10-15 minutách jich už byly stojvky. Dost dobrý rojení! Z 90% létají nad vysokou neposečenou travou (výška přes 1 m). Nad zahradní trávník zalétnou jen zbloudilci. (A to ani zdaleka nemám hustý nizoučký, sterilní pažit! Tam by byli úplně zoufalí!)

A zhruba po 11. hodině už nebylo vidět zase ani světýlko....

Hezké pokoukání i u Vás přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika