Stavební pozemek versus zahrada či sad



host - 23.241 (?)
22.2.2013 17:22

Zajímalo by mě, zda jste zkusil možnost umístit na pozemku malou maringotku. Za stavbu není považována, ale k přechodnému pobytu je dostačující i k úkrytu nezbytného nářadí. O této možnosti uvažuji já, protože mám taky pozemek, který není určený k zástavbě Marie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 3.2.2013 12:03, zobrazeno: 9192x

Chci koupit pozemek pro založení zahrady s možností ale ne nutností pozdější stavby domku. Nevím, zda koupit pozemek vedený jako stavební nebo vedený jako zahrada, případně sad. Když koupím stavební pozemek, musím ho skutečně zastavět nebo je možné ho používat libovolně dlouho jen jako zahradu? Když koupím zahradu, může mně rozhodující úřad odmítnout vynětí ze zemědělského půdního fondu v případě, že se rozhodnu pro stavbu? Je k tomu nějaká obecně platná úprava zákonem, nebo je to na rozhodnutí místních úřadů? Děkuji za rady, s pozdravem jenamater.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 3.2.2013 12:46

Za stavební pozemek je mnohem vyšší sazba daně z nemovitostí než za zahradu nebo ornou půdu, takže je vhodné změnit pak na stavební pozemek jen přesně ten pozemek co bude pod stavbou. Jestli tam bude možné stavět zjistite nejlépe z územního plánu obce, je-li ten pozemek určený pro stavbu domů a je jedno jestli je to nyní vedeno jako zahrada nebo orná půda. Asi by bylo nejlepší probrat na příslušném stavebním úřadě.

Pokud je ten pozemek mezi dvěma pozemky, na kterých stojí domy, tak nejspíš najisto tam budete moci stavit, pak jde ještě o to aby ten pozemek nebyl třeba moc malý na to aby se tam dům vešel. Nebo aby nebyl v ochranném pásmu lesa nebo potoka, pak by taky mohl být problém ze získánímstavebního povolení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
amidamaru - (13) - 56.14 (?), 18.2.2013 18:11

Co můžu poradit, tak pozemek určený k zástavbě.Před koupi však si ale nechte od obecního úřadu potvrdit, že v případě stavby v budoucnosti, nebudou s pozemkem žádné komplikace.Dan Vás tak nerozhodí.stovka ročně navíc.Aby jste nedopad jako já.Taky jsem koupil ornou půdu, abych ji převedl na zahradu a postavil si tam nějakou chatku, ale už přes 15 let mi úřady stavějí klacky pod nohy: Do roku 2007 jsem tam dokonce ani nemohl mít skleník.Takže, raději o stovku víc, než se stále hádat s byrokracii.Tot má rada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.241 (?), 22.2.2013 17:22

Zajímalo by mě, zda jste zkusil možnost umístit na pozemku malou maringotku. Za stavbu není považována, ale k přechodnému pobytu je dostačující i k úkrytu nezbytného nářadí. O této možnosti uvažuji já, protože mám taky pozemek, který není určený k zástavbě Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.13 (?), 24.2.2013 22:36

Samozřejmě je i rozdíl v ceně za stavební pozemek, nebo zahradu (louku...) a to dosti podstatný.  Máte - li dost času, lze kalkulovat - byť s rizikem- že se bude měnt územní plán a podaří se Vám později změnu na stavební pozemek prosadit. Myslím si ale, že to bude čím dál těžší a dražší. Frekvence úprav je v naší lokalitě asi kolem 8 let. Znám i případ, kdy na jedno povolení byl postaven zahradní domek a po volbách a výměně stráží na příslušném úřadu byl na další povolení postaven druhý a vhodným propojením vznikl pak docela hezký objekt - ale to bylo na samotě, kde to nikoho dále nezajímalo...

Slyšel jsem o cestě " kůlna na nářadí", kde lze vybudovat tuto kůlnu poměrně luxusní. A také existuje firma, která staví domy nezakotvené, čili něco na principu např. maringotky nebo stavební buňky. Chtělo by to ale konzultaci s někým, kdo stavebnímu zákonu a poměrům na příslušném stav. úřadu rozumí - např bývalého zaměstnance. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika