Prodat či neprodat



host - 86.78 (?)
13.5.2014 0:07

Pěstujte a sklízejte-takové je již života bytí!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 0.146 (?), 30.12.2013 21:27

dobry večer dnes byl u mne na návštěvě zem. iženýr věk 87let toho ta láska k zahradě držela celý život nyní už nemuže seká jen trávu traktorem a když dělám zabíjačku vezmu jim dobrotu když viděl na fotkách moje pole osázené na mezích ovocnými stromy da mi postřikovač za traktor a moštovací zařízení má radost že se najde jedinec kterej se nebojí práce a baví ho to dcera a vnoučata vydržejí na zahradě v létě do večera jen až lyjedem traktorem na pole budou chtít jet taky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.164 (?), 31.12.2013 8:25

Moc vám všem děkuji za názory a všem přeji krásný Nový rok 2014. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 2.64 (?), 24.1.2014 14:54

Přeji Vám a všem přispěvatelům také pěkný nový (celý) rok.

Šel jsem opačnou cestou a z části okrasné zahrady jsem vytvořil ovocný sad s představou, že budu zásobovat rodinu (děti, jejich partnery a 5 vnuků) ovocem a zeleninou. Zahrada je u mého RD, abych ji měl pěkně po ruce, dojíždění se mi neosvědčilo.

Jako důchodce  mám na zahradu dost času a hlavně mám náplň života. 120 ovocných stromů začíná plodit a děti s vnuky rádi sklízejí. Protože už mi síly ubývají, nenásilně je přivádím ke spolupráci, takže 1 vnuk převzal sekání trávy, další pomáhají při mýcení náletových dřevin atd. Postupně je zasvětím i do odborných prací, aby měl kdo zahradu převzít.

Kdo má rodinu, potomky - nemusí se bát, že by na zahradě zůstal sám, je ovšem třeba vytvořit něco zajímavého, čím je přiláká, v mém případě jsou to třešně,  višně, rajčata, meruňky, broskve, jablka, hrušky - vše bez chemických postřiků, kterých na komerčním ovoci a zelenině je cca 15 a nedají se všechny umýt!

Zdravím - J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 25.1.2014 10:40

Nevím, co bych si počal, kdybych neměl zahradu 10km od domu? Chodil bych okolo paneláku nebo do hospody. Ten relax na zahrádce se k hospodě nedá přirovnávat.Je to levnější a ještě si něco vypěstuji v biokvalitě!!!

Děti dorostou a budou rády ,že mohou na zahradu si udělat piknik!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.78 (?), 13.5.2014 0:07

Pěstujte a sklízejte-takové je již života bytí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika