Jak se vám líbí mé broskvičky?



Stránky: 1,  2,  3   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 24.47 (?) 
30.7.2008 18:04, zobrazeno: 25571x

Musím se trošku taky pochlubit. Na jedné broskvoni budou za nedlouho dozrávat první plody. M.R.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 116.7 (?), 31.7.2008 8:31

Gratuluji, je to krása, mohu vědět, co je to za odrůdu? Já jsemjiž jeden stromek broskví sklidila před 2 týdny, je to semenáč, ale velmi povedený. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.15 (?), 31.7.2008 11:41
Opravdu moooooc krásné. Mám několik otázek jejihž odpověď bude zajímat jistě i ostatní diškutéry. Jaká je to odrůda? Takto plodí každý rok? Jak se o ni staráte myslím užití chemie či je to BIO? Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.251 (?), 31.7.2008 12:17
Název je lehce zavádějící, ale tyhle broskve jsou opravdu pěkné. Gratuluji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 106.232 (?), 31.7.2008 13:16

Dobrý den všichni. 1/ název neměl být "zavádějící". Nevím jaká je to odrůda-odhadovala bych pouze na Redhaven. Před cca 12 roky jsme vykopali u maminky neprosperující doslova pahýlek broskvoně a zasadili u nás na chalupě s tím, že vykopat to můžeme kdykioliv.  Dnes bych ho nevyměnila. Podařilo se mi vypiplat kmen od klejotoku, občas bojuji trochu s kadeřavostí a loni byl nejhorší rok, napadla mi broskvoně a nektarinku dírkovitost listů a protože s tím nebyla žádná vlastní zkušenost, zasáhla jsem pozdě a úrodu nezachránila. Jinak takto plodí obvykle. Myslím, že broskvoně BIO moc nejdou-jsou příliš choulostivé. Cca 3x používám Kuprikol-po opadu listu, před rašením a pak ještě 1x. Kromě toho jsem letos začala používat 1x zjara Syllit. Hnojím cca 3x v roce cereritem - před zimou, zjara a v červnu. Na zimu dávám kolem stromu kompost. A podle sucha doplňuju vodu. Pokud se zadaří, za pár dnů vám vložím nektariky-až se více nalijí. Jsem na broskvoně i nektarinku patřičně pyšná, protože soused je skutečně dobrý pěstitel-má spoustu druhů ovocných stromů a v naprostém pořádku, jen broskvoně vzdal po cca 4 neúspěšných výsadbách. Děkuju za vaše milé reakce. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.161 (?), 31.7.2008 14:00

muzete prosim jeste napsat co udelat s dirkovitosti listu? Mame broskvon prvnim rokem, kaderovost nas nepostihla (strikali jsme Kuprikolem) ale ted v lete se nam udelaly dirky, vzpada to jako nejake plisnove onemocneni. Co jste na to dala?

Dekuji, Marketa 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.138 (?), 12.10.2008 22:51

Dírkovitost listů broskve způsobuje choroba zvaná "Suchá skvrnitost listů". Mimo broskev napadá i meruňku, třešni, višeň, slivoň a pod. Podhoubí přezimuje v napadených větévkách. To vypadá, že jste si tuto chorobu, pokud ji doma nemáte na shora jmenovaných druzích ov. stromů, přinesli se zakoupeným stromečkem broskve. Choroba se projevuje také silným klejotokem a zasycháním větviček nad postiženými místy. Prolikvidaci choroby je důležitá likvidace opadaných listů a jarní postřik měďnatými fungicidy (protihoubovými přípravky). Za vegetace se dá rozvoj choroby přibrzdit organickými fungicidy. To je vše, čím se mohu s vámi podělit. Snad jsem měl váš dotaz najít dřív. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 31.7.2008 14:05

Musím taky poblahopřát.  Pokud soused pěstování broskví vzdal, asi nejste v lokalitě, kde broskve vyrostou i na vidlích zapomenutých v hnoji.
    Na druhé straně, letošní jaro vcelku broskvím přálo a květy přežily i tam, kde pravidelně vymrzají. Každý rok takový nebude, soudím.
    Jinak název tématu se mi taky líbí, připomíná témat, která se na tomto fóru rychle smazávají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 31.7.2008 14:52

Kéž by i příští rok bylo počasí na jaře milosrdné k nám okrajovým pěstitelům, protože je to opravdu hlavně o tom případném nevymrznutí květů. Pro mě je broskvoň s meruňkou jednoznačně symbolem jakési exotiky v ČR.

Myslim že na obrázku redhaven není, redhavenka má užší lis, ale list jako na fotu má spíš sunhaven, a nebo většina broskvoní co neznám:-P.

tak ať to roste!!!

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 31.7.2008 23:31
Zdravím Mílo, úroda moc pěkná, gratuluju,letos jsme taky vsadily broskvičku, ani nevím jaká to je bylo to náhlé hnutí mysli před krámek ve vsi přijel chlapík s vozejkem, babky nakupovali jak vzteklý, tak jsem taky podlehla, leč někde jsem ztratila cedulku o původu, tak nezbývá než cekat co se z toho vyklube: o))At se té vaši vyhýbají choroby ať vám může dělat dlouho radost, posléze starost co s úrodou. Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika