Fotogalerie zahradních jezírek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?) 
26.9.2010 15:51

Děkuju za pochvalu, zahradu jsem si navrhla sama, chtěla jsem takovou tu ne moc načinčanou, spíše parkovou, květinová rabata, keřové partie, hodně zarostlou, ne moc jehličnanů - trochu Anglie  jsme na vesnici, tak aby to trochu zapadlo. Vysazovalo se vlastně na poli, tak to nějakou dobu trvalo, než všechno povyrostlo, srostlo a zarostly mezery v záhonech a pořád je co dosazovat, upravovat - něčemu se nedaří a musí se vyměnit atd. Já jsem 10let žila ve městě, ale neodpovídá to mému naturelu, byla jsem nešťastná. Miluju přírodu a zvířata a tady jsem mezi nima. Ať už v té svojí, co jsem si vytvořila doma a nebo se toulám se psy po okolních lesích.

Přeju Vám, aby jste si vytvořila taky,,svůj ráj" a užívala si života v něm plnými doušky. A nenechala se odradit tou spoustou práce, co kolem toho je. Já to nijak neprožívám - není někde vypleto - no tak není, povaluje se mi tam nářadí - no tak povaluje. Mám zahradu pro sebe, pro svůj pocit štěstí, rozhodně ne pro to, aby z ní kolemjdoucí padali na zadek. Pokud se jim líbí, tak mě to potěší, to ano, je to trochu ocenění za tu dřinu na ní 


a ještě podvečerní
a ještě podvečerní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 24.7.2010 20:49

Dane, to je opravdu nádhera. Není co dodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 24.7.2010 21:10

Konvalinko, to je tedy opravdu krása. To máte určitě i na koupání. U takového jezírka je to příjemný relax. Je super, že nemusíte mít filtraci a máte tak nádherně čistou vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 24.7.2010 23:09

Na koupání by to bylo a původně taky bylo myšleno, jenže pstruzi jsou už potvory velké přes 40cm a nikomu se mezi ně moc nechce Lítají se k nám napít a vykoupat vlaštovičky a když vidím jak ty naše potvory po nich jdou, tak už bych tam taky nevlezla. Když byli sotva poloviční, tak jsem se tam koupala, i mamka a kámoška  Voda je čistá relativně, podle počasí. Když delší dobu neprší, tak se voda vyčistí, jenže pak se začne zase moc zahřívat a rozmnoží se řasy. Sem tam dáme bakterie na potlačení kalů - co hlavně produkují rybya zbytek je na přírodě 

Jinak, dům dělá skoro celý den na mole příjemný stín, není potřeba slunečník a u nás, by v těch větrech stejně nevydržel. Ano, je to oblíbené místo celé rodiny, sedíme tam v každé volné chvilce, včetně psů a koček a pozorování života kolem vody je lepší než televize 

pohoda na mole
pohoda na mole
koupající se vlaštovka
koupající se vlaštovka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.253 (?), 25.7.2010 9:12

Dobrý den, dáváte do jezírka tu černou folii nebo je na dně bahno? Mě se ta folie vždycky přes zimu roztrhne a už mě nebaví natahovat pořád novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.7.2010 11:04

Jelikož máme jezírko těsně nad domem, jenom jíl jsem neriskovala a je tam folie. Kdyby bylo dál od domu a před domem, šla bych více do přírodního a byl by jíl  Nemůžete dávat nějakou obyčejnou čermnou folii  na jezírka se používá speciální, není to ani tak folie, jako spíše guma. Název už si bohužel nepamatuju, ale určitě to tady někdo ví. A pod ní proti protržení od kamenů je tlustý filc. Ale tato se jen tak neprotrhne, je opravdu pevná 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.21 (?), 1.12.2010 9:33

Taky přispěji se svojí "troškou do mlýna". Jezírko bylo mým snem, který jsem si konečně mohl splnit. Lákal mě spíš ale přirozený biotop - žádná čistička. Po třech letech jsem přesvědčen, že se to povedlo. Jen bych se potřeboval zbavit kaprů a karasů, které si ovšem oblíbila moje hezčí a lepší polovička. Zarybnil bych pouze drobotí - slunka, hrouzek, okoun, mřenka, ouklej... Před rokem jsem vysadil 4 raky. Při výlovu a "odbahnění" jsem našel všechny 4. Biotop funguje. Napájení je měkkou dešťovou vodou (svod z okapu). Prohřívání zabraňuje polostín, dostatek rostlin a minimium příbřežních mělčin. Jako nejlepší "čističku" jsem zvolil puškvorec a orobince. Více foto zde v adresáři "Jezírko".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.106 (?), 1.12.2010 10:24

Majiteli se asi líbí skalnaté pobřeží, protože těch rostlin po okraji tam zrovna  moc není, ale při menší rybí obsádce budiž.

Pobřežní flóra zahradního jezírka  r.2010.
Pobřežní flóra zahradního jezírka r.2010.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.203 (?), 1.12.2010 22:44

ČAO vodníci..:D... přidávám nějaké foto letošního zimního jezírka...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 2.12.2010 0:00

Zrovna ráno mně napadlo, že se hodím takovouhle fotku. Tak jste mně předběhl(a) 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika