Co vám právě kvete a raší



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?) 
4.1.2012 19:34

Dobrý večer. Ačkoliv chodím hodně do Šumavských hvozdů ještě jsem je nenašel/ dvanáct měsíčků u ohně/, ale až je najdu možná že budu sklízet jahody i v lednu.  Nyní již vážně. Je fakt, že byl teplý podzim. Dále je třeba pro celoroční sklízení hlávkového salátu v pařeništi přírodně topit. Na podzim těsně před příchodem mrazů je třeba nakosit trávu a tu našlapat do skleníku - pařeniště a přikrýt hlínou. Tráva se zahřívá a zelenině dodává potřebné teplo. Výsledek je ten, že o vánocích máme čerstvou zeleninu. Tráva je v pravdě strategická surovina, která čeká na svůj bum.  Roste všude a zadarmo.  Zdeněk

 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Elfriede - (12) - 188.105 (?), 27.2.2012 18:43

Po krátké a kruté zimě jsem o víkendu prohlížela záhony a zjstila jsem, že už raší skoro všechny cibulky narcisů. Modřence a hyacinty zatím spí a sněženky už kvetou. Chodím se na ty zelené špičky dívat pětkrát denně, brzy zjara stačí člověku tak málo :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.2.2012 18:56

jj narcisky uz rasi a stejne tak krokusy, snezenky jsou jiz odkvetle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.1 (?), 29.2.2012 15:50

Já loni na podzim překopávala záhon a tak jsem všechny cibuloviny vyrila a znova zasadila. Zatím leze jen modřenec a irisky.Ale zbytek- narcisy, tulipány,hyacinty, krokusy,sněženky... nic.Buď teprve vyraší, nebo letos ani nepokvetou...:-(((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 29.2.2012 21:06

V HK mi začínají lézt krokusy, ladoňky, tulipány a zvedají se hlavičky talovínů  :-)))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.3.2012 11:04

3.3. jsem se všiml, že už kvtou rozrazily!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.119 (?), 5.3.2012 11:22
U nás na jižní Moravě začínají kvést sněženky a bledule, raší tulipány, krokusy, narcisky. Je to krásnej pocit pozorovat jak se všechno probouzí. Už se těším až bude všechno v květu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.86 (?), 5.3.2012 11:34

V HK začínají už krokusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 5.3.2012 19:03

Dobrý večer. Jsou tady špačci. Sníh rychle taje. Na dvorku mám skoro dvoumetrové hromady sněhu, ale taky se dočkáme - Šumava. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.3.2012 20:53
jiny kraj, jiny mrav - no vidite a ja dneska venku vyseval ředkvičky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika