Co vám právě kvete a raší



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 150.50 (?) 
29.3.2011 12:36

Na jižním Plzeňsku mě kvetou sněženky, ladoňky a začínají krokusy, narcisky ani modřence ještě nekvetou... taky začínají vykukovat petrklíče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 119.56 (?), 29.3.2011 13:18

...bršlice ještě spí, ale slimáci mi už stihli ožrat klubající se tulipány

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 29.3.2011 13:21

COže! No to mě nenapadlo, že když je po ránu ještě mráz (Praha), na zahradě jinovatka, že už potvory vyrážejí do terénu. Ale tulipány určitě ožrané nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 29.3.2011 13:50

na slimáky číhám a zatím nic. Zato mám ožrané bílé lilie, chytla jsem už dva ¨červené brouky ¨

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 29.3.2011 13:54

Chřestovníček liliový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 29.3.2011 14:37

Já vím, ale děkuji..nevíte, jestli to nechat nebo lilie něčím postříkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 29.3.2011 20:16

Včera jsem objevila ve phloxu půdopokryvným 2slimáky, nebyli to ti velcí hnědí, ale malí černí, tak už začínají likvidovat zahrady.Mám taky díry v listech tulipánu, bude to od slimáka nebo nějaký jiný škůdce?Na zahradě mi kvetou jaterníky, modrý a růžový, čemeřice má pořád nerozvité květy, to nevím proč se nerozvinou, jsou už tak dlouho.Sněženky někde odkvétají, někde jsou ještě hezké, kde nepřijde tak slunko.Krokusy jsou v plném květu.Jinak narcisy mají poupata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.254 (?), 30.3.2011 22:04

Zatím je asi ještě brzy na postřik, raději často lilie kontrolovat a brouky sbírat.Bílá lilie je bohužel nejvíce napadána a stejně tak kokořík přeslanitý, ale ten asi málokdo pěstuje.Později, pokud máte lilií hodně, bude lépe je postříkat proti škůdcům, ale to až trochu více rostliny narostou.Prostředků je řada a jistě v prodejně poradí. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 30.3.2011 23:19

pH, já mám ty lilie už dva roky napadné nějakou tou plísní. Pochopila jsem až tady na Zahradě.cz, že je to asi tím, že jsem v jejich blízkosti vysadila nějaké hybridy. Loni jsem ty hybridy přesadila jinam, ale té choroby jsem asi bílé lilie nezbavila? (rozkvetou, ale to už jsou z nich jen klacky bez listů)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 31.3.2011 19:53

tak dokonce i treti odruda narcisu to stihla v breznu, letos je to vyjimecne rané, jinak dnes jsem zjistil, ze angresty maji jiz videt poupata, stejne jako jedno nashi(kumoi)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika