Bazén bez elektřiny



Stránky: 1,  2   
host - 51.6 (?) 
16.7.2011 15:57, zobrazeno: 23531x
Vím že tohle téma už tu párkrát diskutováno bylo, ale stejně: Mám zahradu a není na ní elektřina, ale chtěla bych tam aspoň menší bazén. Existuje vůbec nějaký způsob, jak na to?? Elektrocentrála, solární panel... Elektrocentrála by samozřejmě musela být co nejtišší, na netu jsem našla kolem 66 dB, ale nevím, jestli je snesitelné (hlavně sousedi aby si nestěžovali, budou max 5-10m od toho) Pořizovací náklady by samozřejmě měly být co nejmenší, určitě do 10.000 Kč. Hlavně prosím nepište, že to nejde:) Zajímá mě nápad.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.50 (?), 16.7.2011 16:59
Mám pro Vás nápad, dejte dětem 20x 250,- Kč na koupaliště a ještě polovinu ušetříte na pěkný společný výlet. Koupíte elektrocentrálu za cca min 5t, jak často bude v chodu, aby to mělo význam, jste tam stále, nebo dojíždíte? Úklid a zajištění proti zlodějům, benzín je za cca 35,-?? Fotovoltaika - panely, měnič, baterie ještě daleko dražší. Na kartušovou filtraci, která je ale nic moc by stačilo nabít větší baterii a měnič a dovézt a zapojit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.6 (?), 16.7.2011 18:32
No zatím bych se asi přikláněla k tomu solárnímu panelu... Je to využíváno spíše jako klasická chata, schází se tam širší rodina a vždy je tam někdo od pátku až do neděle. Jinak přes týden se tam nespí, ale stejně se tam chodí denně (nebo ob den) polívat, případně si tam dáme v podvečer něco na grilu a jde se domů. Navíc solární panel, krom toho, že nedělá kravál, by mi nepřišel v našem případě jako vyhozená investice. Krom bazénu by se využil na notebook, mobil, vrtačku, případně svícení... Takže konec kecání:) Může mi někdo doporučit KONKRÉTNÍ solární panel a k tomu KONKRÉTNÍ filtraci za "přijatelnou" cenu? (Solární panel by ale musel být přenosný, aby se dal schovat do chaty, která je pojištěná). Napadl mě třeba tento (stojí přes 8.000): Fartools Baterie 12 V, 7,5 Ah Doba nabití 7 h Max. výkon 200 W Napětí 5V, 12V, 230V Síla 20 Wp Délka kabelu 3 m Velikost solárního panelu 500x375 mm Ale právě nevím, jestli by nestačilo něco levnějšího.Primární je, aby to "utáhlo" bazén (od června do srpna).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.76 (?), 16.7.2011 19:03
Dobře, musíte vycházet ne z panelů, ale z toho, co mají napájet a zajistit u toho potřebnou dobu chodu. Priorita je bazén, když bazén, tak písková filtrace - např. Marimex Pro Star 4m3/ hod a hlavně 250W příkon. S filtrací nemám zkušenost, je to příklad. Doba chodu 2 hod denně na 8 m3 vody, nebo 3 hod na 14m3. Takže 3x 250W, ale na motor nemůže být měnič 250W, ale alespoň 700W i víc viz měniče. Ten vyšší výkon měniče využijete. Jsou i kombinace, že FVE není jen nabíjecí zařízení 12V, nebo 24V baterie, ale to je dražší. Asi bude levnější nabíjecí a měnící zapojení. Z FVE nejde 220V, takže ty se musí měničem získat z baterie nabité stejnosměrným proudem. Až teď se dostávám k panelu - ům, neboť jejich výkon musí být takový, aby stačil nabíjet baterie a to při průměrném svitu!, ale v létě je většinou nadprůměr :). Baterie, kapacita, životnost :).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.249 (?), 24.8.2011 23:36

Už několik let provozujeme nafukovací bazén 3,6m průměr bez filtrace, bez elektřiny, uplně v pohodě.Ono totiž ty kartušové filtrace dodávané k nafukovacím gumákům jsou totiž nanic, měli jsme ji zapojenou pouze první roka a byla k ničemu, nasává vodu zproztředka hloubky, nečistoty plavou na hladině a leží na dně. Samozřejmě se musí používat chlorové tablety, radši ve vyšší koncentraci.Nečistoty z hladiny se posbírají síťkou, na dno jsem letos koupil vysavač za 300kč, napojí se na hadici s vodou a na principu fixírky celkem slušně vysaje dno.Není špatné nad bazén postavit pachtový altán ze všech stran uzavřený, podstatně se omezí spad nečistot do vodya zlepší se teplota vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.218 (?), 29.7.2014 15:20

Dobrý den,

můžete mi prosím sdělit, kde jste koupil ten vysavač za 300,- Kč. Máme taky bazén bez elektřiny a potřebujeme ze spoda usazeniny vyčistit.

děkuji Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 25.8.2011 0:39

bez elektřiny nebudete mít normální bazének, ale maximálně savo vířivku nebo zelenou žumpu... prostě musí být filtr a ten desinfikovat a čistit a né rady, typu,že to jde, ale kupte si vysavač, plachtu,tablety, síťku... a vlastně vše, co bazén potřebuje a pak běhejte dookoloa a bude čistý... pokud udeří hyce, tak za tři dny máte zelený žabinec, pokud tam dáte tablety a pokud možno silnější, jak bylo razeno... tak je to mrtvá voda a dítě tam nepustím, prostě bez elektřiny debata o elektrocntrále a pak typ čerpadla na velikost bazénu atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.249 (?), 26.8.2011 0:31

Koukněte se na tuto diskuzi, bazén bez filtrace povozovat lze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.182 (?), 4.8.2013 19:38

Dobrý den.Mám stejný problém -- zahrádka bez elektřiny a chtěla bych bazén.stačil by 3 m.mám elektrocentrálu o výkony 2700w, jenže není zrovna nejtišší, i když výrobce uváděl cca 60db, měla být tišší než vysavač-ale není.Já bych prosím potřebovala vědět, jak často bych musela filtrovat aby běžela centrála minimálně.samozřejmě bych chtěla pískovou filtraci.jestli by třeba stačilo 15-20 minut po koupání? poradíte mi? děkuji.jsme na zahradě skoro denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 5.8.2013 8:31

Nemám rád extrémní rady typu už to máme kolik let bez ničeho a je to v pohodě. Bazénovou vodu prostě musíte udržovat. Je jedno, jestli filtrovat, nebo odsávat kal. Když někdo napíše dávám jen tablety a jinak nic, je pro mne nevěrohodný. Buď se na bazén chodí jen dívat a má jej trvale zakrytý, nebo kecá. Taková tříletá potápka, která namazaná proti slunci týden v bazénu řádí, způsobí, že děda chodí zbytek času kolem bazénu a pokouší se z té kalné kapaliny zase udělat vodu. Jak často budete muset filtrovat vám nikdo neřekne, to je závislé na milionu podmínek, vodě, teplotě, frekvenci koupání, prašnosti atd. atd.  Možnost je to zkusit, pro základ si o tom něco přečíst a přizpůsobit se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika