Znáte švestko meruňky?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 155.215 (?) 
6.4.2020 6:48

mam Melitopolski.chlupata tmava slupka krvava duznina a hladka mala pecka.velice stavnata chut mezi broskvi merunkou a svestkou.ale hlavni problem.hodne kvete ale malo plodi.asi ji u me chybi opylovac.a musi se strikat proti monilioze.mel jsem dva flavoury a oba odesli na monilii. milos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.4.2020 11:08

Když se podíváte na ty reklamní videa z You Tube, tak pokud si dobře vzpomínám, tak ty stromy jsou samé listí, ale plodů poskrovnu. Určitě méně než má každoročně moje velkoplodá Oullinská ringlota. Co se týče těch asijských slivoní, tak Guaota neplodí skoro vůbec a Oishi Wase je zajímavá tím, že se zazelenala už začátkem března, to je tak všechno. Ty falešné švestkomeruňky viz. vlákno, tak jejich plodnost se postupně zvyšuje a celkem se na tu červenou "tropickou řidinu" těším. Koupil jsem taky zajímavý stromek s červenohnědou kůrou, který se prodává jako švestkomeruňka, přitom v názvu odrůdy je napsáno Plumcot a nikoliv Pluot, jak má být označena švestkomeruňka, takže se pravděpodobně bude jednat o broskvošvetsku Melitopolski. Soused má nějakou prastarou broskvošvestku s bujným rozložitým habitem (připomíná africké stromy v buši). Plody kulovité, modročervené, dužnina červená, měkká až blátivá, při přezrání se rozteče v ruce, chuť netradiční, dosti aromatická. Plodnost velmi bohatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika