Velkopavlovická meruňka



host - 189.109 (?)
31.7.2023 14:50

Teď ale přestávám rozumět, co tu řešíte. Vůbec nechápu ten agresivní tón. Napsal jsem jen pravděpodobné vysvětlení, proč by mohlo na trase uživatel - mobil - fotoaplikace - zdejší diskuzní systém docházet k problémům s orientací fotky. Jestli si myslíte, že každý mobil snadno otáčí fotky a každá aplikace s nimi korektně pracuje, pak si klidně i tvrďte, že uživatel záměrně otáčí fotky nabok. Vy jste borec, kterému se to nestane a každý to proto přece musí zvládnout taky.

Historickým systémem myslím zdejší diskuzní systém, který vznikl před cca 15 - 20 lety, takže si rozumí s verzí formátu a metadaty, které byly běžné v tehdejší době. Za těch 15-20 let IT značně pokročily a ty formáty a metadata dospěly celkem zásadních změn, na které nemusí zcela adekvátně zareagovat. Proto si myslím, že problém může být klidně i v tomto směru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 213.137 (?), 30.7.2023 15:53

153.76 - Pěkné meruňky, nakonec větší úroda jak na stromech kde to opět zmrzlo. Přesazujete do větších květináčů nebo máte stejný jak vloni, psal jste 50 litrů nebo kolik?  čím přihnojujete?

Zkouším taky květináčovky ale broskvoní, rostou dobře, akorát se musí častěji zalévat, listy rychle odpařují vodu, podobně jako rajčata nebo oleandry v květináčích každý den je potřeba zalít. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Peter SV,SK260 - (5) - 109.164 (?), 30.7.2023 16:17
👏To je skvelé. V treťom roku 7kg z jedného stromu a to ho pestujete iba v nádobe. Taky o niečom takom uvažujem. Rád by som sa opýtal v akej veľkej nádobe ho pestujete a či ho nejako chránite počas neskorých jarných mrazíkoch. A čo v zime, dávate ho dovnútra?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.76 (?), 30.7.2023 22:27
...vše píšu v mojí skupině na fb, jsou tam i spousty fotek, tak se do ní jednoduše přihlašte... už je nás tam meruňkářů dost... odkaz je výše a ještě ho jednou sem přidám... ...jinak to zkouším v nádobách quadrato 54, což je cca 100 litrů, vybírám slabě bujně rostoucí podnože, při výsadbě dávám ke kořenům symbivit, na start conavit a hnojím jednou měsíčně hnojíkem, stříhám skoro celý rok, od března do srpna a raději víc než míň...jarní mrazíky jsem vyřešil buď velkým igelitovým pytlem, nebo jsem vymyslel takový kryt... https://www.facebook.com/groups/634685171823366/?ref=share
meruňky
meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.76 (?), 30.7.2023 22:34
...nějak se mi to tady s těmi fotkami fakt nedaří, teď jí mám zase na ležato, chodím sem na tyto stránky jen pro rady zkušených meruňkářů a tak nějak se trošku přiučit, ale oproti fb, kde mám spousty příspěvků, fotek a dokonce i videií, je tady to vkládání a obsluha prostě složitější...
Kompakta
Kompakta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 31.7.2023 9:19

Nevím co jste s tou fotkou podnikal. Když fotím s fotoaparátem v základní poloze, tak není žádný problém. Když ho otočím o 90 ° tak je také fotka otočená. Když potom prohlížím fotky v prohlížeči, tak je na bok. Otočím si ji v prohížeči, aby byla v té poloze, jak má být. Potud všechno v pořádku. Ale pokud chci dát fotku na nějkaý web, tak toto otočení nestačí. Je třeba tu fotku projet nějakým programem (já používám IrfanView) a tam ji otočit. Potom už bude fotka trvale upravená (otočená).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 31.7.2023 12:54

Zřejmě nepracuje s PC, ale pouze s mobilem, který neotáčí fotky, nebo neposkytuje informaci o otočení, nebo je tato informace nekompatibilní se zdejším historickým systémem, který otočení ve svém zobrazení nezohlední.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 31.7.2023 14:20

Tak nevím proč to píšete. Já nemám nějaký super mobil, ale obrázky umí otáčet. Takže uživatel si spíš obrázek neotočil, možná ho to ani nenapadlo. Stává se to i uživatelům třeba na Tomatoville nebo Tomatojunce kam pravidelně chodím.Jinak nerozumím té poznámce, že zdejší historický systém otočení nezohlední. Stýská se Vám po něčem?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 31.7.2023 14:50

Teď ale přestávám rozumět, co tu řešíte. Vůbec nechápu ten agresivní tón. Napsal jsem jen pravděpodobné vysvětlení, proč by mohlo na trase uživatel - mobil - fotoaplikace - zdejší diskuzní systém docházet k problémům s orientací fotky. Jestli si myslíte, že každý mobil snadno otáčí fotky a každá aplikace s nimi korektně pracuje, pak si klidně i tvrďte, že uživatel záměrně otáčí fotky nabok. Vy jste borec, kterému se to nestane a každý to proto přece musí zvládnout taky.

Historickým systémem myslím zdejší diskuzní systém, který vznikl před cca 15 - 20 lety, takže si rozumí s verzí formátu a metadaty, které byly běžné v tehdejší době. Za těch 15-20 let IT značně pokročily a ty formáty a metadata dospěly celkem zásadních změn, na které nemusí zcela adekvátně zareagovat. Proto si myslím, že problém může být klidně i v tomto směru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 31.7.2023 15:25

No coment.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.69 (?), 1.8.2023 21:51
...mám docela dobrý mobil, snad bych řekl že nadstandartní, přispívám do několika diskuzních chatů, nebo skupin, obrázky v mobilu opravdu nepřetáčím... jen tento systém mi je tak nějak otočí sám, takže asi něco nebude v pořádku, ale ne na mém mobilu... ...jinde mi vše funguje jak má... ale když vidím ty agresivní reakce některých zde přítomných, tak už sem radéji přispívat nebudu... ...tento systém je opravdu zastaralý a tak jaksi nestíhá... ale nic proti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika