Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?



host - 212.49 (?)
4.9.2019 10:02

Jaký je rozdíl v dozrávání Aurory a Tsunami? máte je někdo obě dvě?

Pořád nevím jestli pořizovat Tsunami kvůli ranosti, když údajně co jsem načetl na webu by měla Aurora dozrávat pouhé 3 dny po Tsunami. Jinde píšou že zrají shodně a to VP-31. smiley Auroru mám, ještě neplodí, ale uvažuju o naočkování dalšího stromku nebo má cenu pořizovat Tsunami, opravdu je rozdíl v dozrávání 3dny?  MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 22.5.2018 20:37

Mám tady snad konečně pravou Tsunami a ty dva plody co přežily únorový holomráz jsou stále zelené, i když mírně světlejší. Stejně tak Spring Blush. Aurora vymrzla a stejně tak falešná Rubista, která je bývá zralá rekordně brzo. Tak kolem 20.6..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 4.9.2019 10:02

Jaký je rozdíl v dozrávání Aurory a Tsunami? máte je někdo obě dvě?

Pořád nevím jestli pořizovat Tsunami kvůli ranosti, když údajně co jsem načetl na webu by měla Aurora dozrávat pouhé 3 dny po Tsunami. Jinde píšou že zrají shodně a to VP-31. smiley Auroru mám, ještě neplodí, ale uvažuju o naočkování dalšího stromku nebo má cenu pořizovat Tsunami, opravdu je rozdíl v dozrávání 3dny?  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.34 (?), 4.9.2019 15:23

Dobrý den, mám Tsunami a Auroru plodící- u mně zralost Tsunami je tedy téměř o 14 dnů dřív-  bohužel jsem si to přesně nezaznamenávala. Prakticky to znamenalo : ojedli jsme Tsunami-  dozrávala postupně a pokračovali jsme Aurorou, na kterou jsme ještě čekali, než změkne. Aurora měla ještě podstatně větší plody než Tsunami, ale rozhodně tak raná nebyla. Samozřejmě záleží na poloze. Já je skoro vedle sebe - mezi nimi je nasazen v řadě ještě Tomcot. Mně se tedy opravdu velmi líbí, že mám obě.  S Tsunami jsem v práci "machrovala" v době, kdy ještě nikdo meruňky neměl a Aurora taky neměla chybu. Radku má taky, ale ještě neplodila, protože původní Radka byla záměna a byla " odejita".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.34 (?), 4.9.2019 15:27

Omluva za překlepy, psala jsem v rychlosti. Za mne tedy- zase bych pořídila obě- A i T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.14 (?), 4.9.2019 12:18

Aurora je o týždeň skoršia ako Radka.

Zlaté Moravce zrelosť R:24.6.2019, A: týždeň pred tým u kolegu. Tsunami by som nebral.

Radku mám na podpníku Zelená ringlóta z Moravy - všetky plody veľké sladké, mne pripadali vodnatejšie - predsa len je to skorá odroda, je to čas čerešní!, manželka s dcérou boli z nej nadšené. Vodnatosť pripisujem aj tomu, že je zasadená kúsok od rýny a bolo daždivé obdobie. Odrodu doproručujem, naša má vek cca 5 rokov u nás na záhrade, výška cez 4m.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.49 (?), 4.9.2019 21:02

Tsunami o 14 dní dříve, to je docela dost. Tak že jo, rozhodnuto yes

Radku nemám, ale shodně zrající Leskoru, letos byla výborná, zrála podobně od 25.6. Jsem v chladnější oblasti, sever moravy, jiné roky zraje o několik dní později, letos to byla spíš výjimka.

Díky za tipy MH wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.6.2021 18:01

Přezrálý plod Tsunami jsem dnes objevil (na omrzlém stromku) na zahradě v SZ Bulharsku. Aurora a Leskora jsou poblíž, ale začínají se jen velmi mírně vybarvovat. Rozdíl bude asi těch 14 dní. Chuťový rozdíl je ještě větší.

Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 8.6.2021 17:25

Tady se k žádnému zrání neschyluje. První by měla zrát Pricia. Maya Cot nemám. Aurora ani Leskora špatné rozhodně nejsou. Pikantně navinulou Auroru už bohužel nemám. Leskor je letos velké množství. Tsunami je velmi kvalitní, Leskory jsou zase jistější. Na rozdíl od Tsunami jsou každý rok. I v minulém roce nějaké byly.

Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Pricia
Pricia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 130.39 (?), 8.6.2021 21:24

Marhuľka Tsunami pod tiažou pomerne bohatej úrody. Možno súhlasiť s Petrom, že je mimoriadne chúlostivá na mráz, z mojich marhúľ najcitlivekjšia. Minulý rok kvôli tomu úplne vynechala..Plody tento rok to majú za pár, chuť je veľmi dobrá, na tak skoré ovocie by som povedal, že výborná. Počas prvých 2 úrod dozrievala už na prelome mája a júna. Tentoraz teda neskôr, ale so štandardne príjemným očakávaním.    mino BA

Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 9.6.2021 16:45

Máte to nádherné, pane mino. Domnívám se, že tady nebude nic zralé ani za čtrnáct dní, i když plody těch nejranějších odrůd leckdy začnou rychle narůstat a dobarví během pár dní. Tsunami je kvalitativně velice povedená meruňka. Je moje oblíbená, i když neodolná, stejně jako Orangered. Radky i Leskory jsou zatím jak brčál. Thyrinthos je jen "opálený" od sluníčka, po teplých zimách dozrává už v půlce června. Letos ani náhodou. 

Radka
Radka
Radka
Radka
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika