Spor se sousedem



host - 19.212 (?)
15.4.2021 8:31

A na tom jste byl kde?

Pokud by byly pozemky v inravilánu obce a vedené jako zahrady, měli by všichni do jednoho plot na ohlášení dávno provedený, jelikož je typické pro každého - zaplotit co moje jest. Všechny další ploty podléhají stavebnímu povolení a zaplotit ornou půdu se ze zákona nepovoluje. Tečka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 37.244 (?), 14.4.2021 9:41

Milý pane, já nic neseji, jámy u jeho pozemku jsem měl vykopány rok dopředu, věděl, že tam budou ovocné stromy a nic nenamítal, také to bylo před novým zákoníkem v roce 2012.Stromy jsou na sever od jeho pozemku tudíž nestíní, listy tam nepadají, fouká to opačným směrem, jediné co mu vadí jsou sousedé, nikdo jiný nemá problémy jen on se mnou a sousedy na opačné straně, čerpá si na svůj pozemek tuny močůvky a obtěžuje nás smradem i dýmem z komína. Nikdy jsem si na nic nestěžoval, ale on je prostě urýpaný a jeho manželka vyhledává konflikty všude včetně práce. Tato debata už zasahuje úplně jinam, moje otázka zněla, zda si může dovolit po mě chtít ořezat stromy 1m do mého pozemku, už tenhle nápad vás měl zarazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.220 (?), 14.4.2021 20:15

Uvědomte si prosím, co jste nám již ve skutečnosti sám sdělil. Jinými slovy co jste řekl:

- Nehlídá si dostatečně svoje práva a když je já nevědomky (snad) poruším, otravuje abych sjednal nápravu. Pokud se mu postavím, začne chtít i víc než na co má právo (tentokrát chce potlačovat on práva moje a to přeci nemůže)!

- Má sice svoje práva, ale pro mne neměl dost argumentů, abych je já musel respektovat (vždyť vítr fouká jen jedním směrem)

- Tím, že jsem jeho práva narušil jsem přeci nic nezačal. To začal on tím, že se pak ozval. On ten vítr zasel.

- Fotku stromů vám sem dám raději bez listů a plodů, tu z půli července raději ne, ta by byla v můj neprospěch

Prosím, než se takto začnete proti někomu stavět, dejte do pořádku nejprve své skutky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.72 (?), 14.4.2021 21:18

Milý pane, manželku a močůvku si nechte od cesty, ta s problematikou vašich stromů nijak nesouvisí.

Fakt je ten, že přerůstáním větví nad cizí pozemek ten pozemek de facto neoprávněně užíváte. Byl jste na to vlastníkem upozorněn, měl byste to řešit.

Co se týká toho ořezání metr do vašeho pozemku, mohl to soused myslet tak, že je ořeže raději hlouběji, aby trvalo delší dobu, než větve opět dorostou. Pokud chcete dodržet stav, kdy nebudou vaše větve zasahovat k sousedovi, měl byste učinit de facto totéž, pokud nechcete větve průběžně ořezávat vícekrát do roka jako živý plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.188 (?), 14.4.2021 21:26

Samozřejmě, chtít to může, ale pokud to uřeže 1m do vašeho pozemku, tak ho můžete zažalovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.212 (?), 14.4.2021 21:45

"čerpá si na svůj pozemek tuny močůvky a obtěžuje nás smradem i dýmem z komínu"

Jako kartograf považuji celou lokalitu na fotografii jednoznačně za půdu ornou, na které si někteří vlastnici vysadili ovocné stromy, aniž by získali povolení změny kultury na zahradu. Kdyby šlo o zahrady, vlastnici by velice rádi provedli oplocení. Ani v jednom případě na fotografii plot nevidím, protože nikdo k němu nedostal stavební povolení.

Být v obdobné situaci, chodím kolem částečně problematiského souseda po špičkách a neprovokuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.156 (?), 15.4.2021 7:02

Jako kartograf víte, že na stavbu plotu stavební povolení nepotřebujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.212 (?), 15.4.2021 8:31

A na tom jste byl kde?

Pokud by byly pozemky v inravilánu obce a vedené jako zahrady, měli by všichni do jednoho plot na ohlášení dávno provedený, jelikož je typické pro každého - zaplotit co moje jest. Všechny další ploty podléhají stavebnímu povolení a zaplotit ornou půdu se ze zákona nepovoluje. Tečka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 15.4.2021 10:39

Oplocenku postavit lze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6523) - 9.142 (?), 15.4.2021 8:30

A vy víte jak to udělat? Mám na orné půdě zahradu už desetiletí a když jsem se pokoušel kdysi to nějak napravit, všichni jen krčili rameny a maximálně utrousili "ONI to nechtějí měnit, aby neubývalo orné půdy". Takže, když postavíme na sto hektarech orné automobilku, je to gut, protože je to ve státním zájmu. Nebo jiném zájmu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.212 (?), 15.4.2021 8:49

Ano, tak jak uvádíte, na výstavbu klidně vyjmou hektary orné půdy, jelikož si někdo dokázal protlačit své investiční zájmy a pustit tučné všimné. U jednotlivého občana se jede na striktní dodržování zákona o ochraně půdního fondu, čili žádná změna kultury z orné na zahradu mimo intravilán. Občas se zadaří prosadit změny v rámci územních plánů obcí nebo jejich dodatků, pokud jsou občané v této věci sami dostatečně aktivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika