Spor se sousedem



host - 168.123 (?)
30.3.2021 21:13

Proč by se měl strom zničit? A když, tak bohužel, dal jste ho špatně. Dejte si tam, metlovitou švestku, ne se širokou korunou. Soused musí pod meruňkou chodit a bude hůř, pořád roste, Jsou to mohutné stromy.

Moji sousedi mě taky obtěžují:.všechno sází k plotu i invazivní rostliny jako břečťan nebo mahónii. Mám s tím jen práci a vlastně nemůžu pozemek využívat až k plotu. Při sečení mě to šlehá do hlavy.

Není to příjemné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 234.171 (?), 30.3.2021 17:55
Rezal by som ich tak aby mali plosny tvar, t.j pozdlzne s plotom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.17 (?), 30.3.2021 19:23

Zdravím

Meruňku bych ořezal tak aby větve byly cca "zároveň" tj. prakticky cca deset centimetrů od plotu s ním na mém pozemku. Tj. na jeho pozemek by nepřesahovalo nic, více a hlouběji bych neřezal, je to na mém pozemku takže bych mu řekl pokud s tím má problém tak ať mi donese papír z úřadu na vykácení, pokud ho nemá nic víc se řezat a kácet nebude. A jestli by po mně nějak vyjel, tak bych mu řekl, podívejte se pane, jestli se té meruňce něco stane, tak si buďte jistý že to ty vaše brambory dozajista také nepřežijou těšilo mně a sbohem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.103 (?), 30.3.2021 20:03

Tak kácet strom je krajní řešení a to už bych raději pokácel souseda.

Pokud má problem s tím že mu tam přečuhuje půlka stromu a padá mu tam listí tak to max nějak šikovně ořezat.

Filtruje to vzduch. Pokud nemá rád stromy ať nedýchá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.17 (?), 30.3.2021 20:15

To je vyslovená provokace od toho pána, v praxi co mám zkušenost se to řeší tak,  že se sousedovi buď řekne anebo si to soused ošvihá sám ale vždy jen na hranici toho plotu, čili nikdy "za" (o nějakých metrech nemluvě) a nikdy s tím nebyl žádný problém a nikdo to taky nehrotí... Tohle je typ lidí který chce prudit, problém nejsou stromy, problém je pan soused, vyhověl bych mu ale pouze po ten plot jak jsem psal tj. aby nic nepřesahovalo k němu a pokud se mu to nelíbí může si jít klidně stěžovat. Pokud by ale začal vyrukovat s nějakým metrovým zásahem za plot na můj pozemek důrazně bych ho upozornil ať se neopovažuje tuto hranici překročit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.244 (?), 30.3.2021 21:13

Abych to trochu více osvětlil, přidávám i foto, zasahuje tam jen pár větviček max 50cm nad jeho pole, bez plotu, brambory nestíní, jelikož jeho pole je na jih od mých stromů, sousedi jsou prostě kreténi a provokatéři. A když vám řekne, že chce, aby jste ořezali svůj strom metr do svého pozemku, to mě přišlo moc.

Mě zajímalo, jak moc musím od hranice držet větve a jak se bránit, kdyby mi ty stromy o ten metr ořezal, třeba má někdo zkušenosti. No asi to sem až tak nepatří, tak se omlouvám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 31.3.2021 8:48

37.244: vás bych jako souseda mít nechtěl. Podle mě jste mohutné vysokokmeny vysadil příliš blízko od hranice se sousedem, vzhledem k tomu, kolik místa na svém pozemku máte a tím jste sám zadělal na sousedský spor, který při vaší neústupnosti ořezat větve a budoucím postupným zvětšováním koruny stromů, bude gradovat. Ani bych se nedivil, kdyby jednou sousedovi došla trpělivost. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.123 (?), 30.3.2021 21:13

Proč by se měl strom zničit? A když, tak bohužel, dal jste ho špatně. Dejte si tam, metlovitou švestku, ne se širokou korunou. Soused musí pod meruňkou chodit a bude hůř, pořád roste, Jsou to mohutné stromy.

Moji sousedi mě taky obtěžují:.všechno sází k plotu i invazivní rostliny jako břečťan nebo mahónii. Mám s tím jen práci a vlastně nemůžu pozemek využívat až k plotu. Při sečení mě to šlehá do hlavy.

Není to příjemné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.244 (?), 30.3.2021 21:38

Větve zasahují jen malinko, viz foto. Na brambory nestíní, jelikož jsou na jih od mých stromů, jsou to jen provokace, mě jen zajímalo, jestli má někdo zkušenosti, jak daleko se musí větve ořezat, listí mu tam nepadá a i kdyby, podle zákoníku kterým se ohání je listí jeho majetek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.174 (?), 31.3.2021 3:42

Až to bude mít plody a ztěžkne to, tak mu to vyšvihne oko. Ořežte to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 31.3.2021 8:59

vůbec nechápu, proč tu žádáte o radu, když je vám už dopředu všechno jasné.Vy přece víte nejlíp, že vaše stromy sousedův pozemek nestíní, to, že se mu to nelíbí a sdělil vám svůj názor, co udělá, když větve sám nezkrátíte, je podle vás jen provokace a svinčík v podobě listí a shnilých plodů si může uklidit sám, jestli chce. Podle zákoníku je to jeho a vy to uklízet nebudete. Vás bych jako souseda mít nechtěl. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika