Spor se sousedem



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?)
30.3.2021 19:20

Jenže ono platí budiž slyšena i druhá strana a tu neuslyšíme. Zásadně takové příspěvky do diskuse nepatří, protože nikdo nezná tamní podmínky. Je zbytečné o tom diskutovat. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 37.244 (?), 30.3.2021 11:30, zobrazeno: 9731x

Prosím o radu, soused opět vyrukoval s tím, že mé meruňky zasahují do jeho pozemku, stromy byly vysazeny 2011 a 2012 2.5m od hranice a nestíní. Přesahují asi jen 50cm nad pole s bramborama.

Vyhrožuje, že je ořeže 1m do mého pozemku.

Otázka zní: může si dovolit ořezat větve 1m do mého pozemku? To by jistě znamenalo zničení stromu, jelikož by se řezaly silné větve.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.220 (?), 30.3.2021 12:17

Stromy vyšší než 3m by měly být sázeny od hranice 3m (pokud není v místě menší vzdálenost obvyklá).

Soused může va vhodnou dobu maximálně ořezat větve, přesahující mu nad pozemek (pouze část přesahující hranici), pokud k tomu má oprávněný důvod (stínění ap.). Nesmí tím ale ohrozit strom (zásadně poškodit cizí majetek).

Zkuste to s ním po dobrém - nabídněte mu úrodu z těch větví wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.220 (?), 30.3.2021 12:23 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 30.3.2021 13:14

jak píše paní Lída, zkuste to se sousedem po dobrém. Se sousedy se musí vycházet dobře, když to nejde, není ani jedna strana vítěz. Na vašem místě bych ořezal nyní meruňky tak, aby konce větví končily u vás půl metru od společné hranice. Vzal byste tak sousedovi vítr z plachet. Jestli už nyní větve k němu přesahují, jak to asi vypadá v létě, když jsou zatížené plody. A to si musíme uvědomit, že se jedná o poměrně mladé stromy, které budou ještě mohutnět. Zkuste se vžít do situace souseda, že kvůli zastínění mu u plotu brambory nerostou nebo rychle chytí plíseň a znehodnotí se. To pak může mít oprávněně špatnou náladu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.103 (?), 30.3.2021 13:31

Dejte mu polovinu meruněk a bude v klídku =)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.3.2021 15:23

Se sousedy se musí vycházet dobře...

Anebo taky za dobrotu na žebrotu. Čím víc budete ustupovat, tím víc si k vám budou dovolovat. Milá paní Liduška razí teze, že nelze řezat starší meruňkové dřevo, ale LZE!!! Takže pokud vás ten drzoun "srazí na kolena" a budete muset přikročit k radikálnímu řezu starého dřeva, nemějte zbytečné obavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 30.3.2021 16:34

když to vezmu jednoduše, tak když polezou větve z mého stromu k sousedovi a budou mu tam stínit a dělat svinčík z listí, nemohu se pak divit, že se mu to nezamlouvá. Být to opačně, nelíbilo by se mi to taky. Co je to za stromy, jak jsou staré a jak daleko od plotu jsou vysazené, je v tom okamžiku jedno. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 30.3.2021 16:41

ořešák mého souseda je 2m od hranice pozemků, má v průměru skoro metr, je hodně přes 10m vysoký a čtvrtina je ho u mě, na podzim je samozřejmě u mě i čtvrtina listí. Soused se na zahradě neukázal už dva roky. Co teď? Takže já úplně chápu souseda s bramborami vedle. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.220 (?), 30.3.2021 22:59

Jestli jsem tou Liduškou byla míněna já, tak jsem nikdy žádné teze o řezu meruněk nikdy nerazila, mně ty mé odešly před lety na monilii a teď mám teprve roční. Ani jsem nikdy o řezu meruněk do žádné diskuze nepsala.                     Lída   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 30.3.2021 19:20

Jenže ono platí budiž slyšena i druhá strana a tu neuslyšíme. Zásadně takové příspěvky do diskuse nepatří, protože nikdo nezná tamní podmínky. Je zbytečné o tom diskutovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika