Rozkvétání meruněk 2021



host - 234.73 (?)
10.4.2021 21:17

Maďarská a Velkopavlovická je úplne rozkvitnutá, Harogem rozkvitá. Na budúci týždeň hlásia štyri mrazivé noci. Ako je na tom s kvitnutím SIRENA? Máte ju niekto?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 27.53 (?), 9.4.2021 6:09
Brněnsko -6...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.4.2021 10:48

Zima jak v Rusku, panu PP pranostika vyšla. U mě nic nového. Ráno asi třímilimetrový led v sudech, rozkvetlých pár květů, takže pohoda.  Máme tady začátek starých časů,  tzn. počasí jako před globálním oteplováním. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.4.2021 10:56

Nikde jsem tady nezaznamenal nějaké stížnosti na poškození mrazem v půlce února. V jednom meruňkovém sadu jsem však viděl dost velkou zkázu v podobě zaschlých květních pupenů,. Odrůdy meruněk, které tady jdou vesele do kvěu, jsou tam zaschlé. V tomto období jsem byl na Vysočině a bylo tam také okolo -20°C. V autě jsem zapomněl Arbosan a když jsem si na něj po pár dnech vzpomněl byl nepoužitelný, ale to bylo tak všechno. Jinak, dnes jsem použil do toho, co se otevřelo také zbytky Horizonu se Zatem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 246.215 (?), 10.4.2021 13:32

To zahradniceni je u nas fakt tezky, naprosto by nam prospelo globalni oteplovani. :) Na svete jsou oblasti, kde to neklesne pod 25 stupnu a srazek je tam 10krat tolik. Nekde v Thajsku sklizi ryzi 4krat rocne, pestujou veci, okterych si muzeme nechat zdat a my tady v pulce kvetne klidne mame mrazy a kdyz nemame smulu na chladne leto, tak mame 2-3 mesice teplo :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.202 (?), 10.4.2021 14:23
Na vašich slovech pane Petře asi něco bude, květních pupenů má moje meruňka výrazně míň než normálně a jsou zejména na koncích větví, kde se podle mne tvoří později. Pupeny co jsou níže posazené jsou většinou zaschlé, ale i přesto se meruňka snaží zregenerovat. Jedná se o citlivý Pinkcot bylo zde 3x - 18, Leskora Veharda jsou v poho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.28 (?), 11.4.2021 12:38
V mem pripade maji vsechny merunky velmi malo kvetnich pupenu (otuzila darina treba jen 20 kvetu) a povetsinou jen na konci vetvi, ktere obvykle kvetou naposled. ostatni pupeny vypadaji zaschle V mem pripade to postihlo vsechny merunky bez rozdilu. 18.1 a 15.2 tu bylo -18 a - 21 nepovazoval jsem to za hrozbu, merunky jeste spaly, dopadli jste jeste nekdo podobne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.212 (?), 11.4.2021 15:00

Střední čechy velkopavlovická málo květů cca 5 % lepší vypadá Bergeron cca 40 %, pupeny zaschlé a při doteku opadávají. Dnes začínají obě kvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.4.2021 15:25

Jen pro upřesnění pozdněji kvetoucích odrůd. Nekvetou ještě lednické odrůdy LESKORA. LEDANA, LEJUNA, FROSTINA, LENOVA a samozřejmě LEALA. Potom BERGERON, KIOTO,, VESPRIMA.. Ta VESNA, ať už je to ona, nebo ne, má taky velmi opožděnou vegetaci. Nekvete ani TSUNAMI, PRICIA, SPRING BLUSH, SAMOURAI, RADKA, ORANGE RUBIS, RAKOVSKÉHO, HARLAYNE, BERGEVAL, HARCOT. SUNDROP. TOMCOT. Nejvíce rozkvetla CEGLÉDI ÓRIÁS, VESELKA, VELKOPAVLOVICKÁ, GOLDRICH. Rozkvétá VEHARDA, HARGRAND, ORANGERED, HAROGEM, EARLY ORANGE., BIG RED, SHAMADE, BERGAROUGE na GF-677, THIRINTHOS, SAN CASTRESE Jednu spálenou malou meruňku od únorových mrazů jsem přece jen našel - SWEET RED.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.73 (?), 10.4.2021 21:17

Maďarská a Velkopavlovická je úplne rozkvitnutá, Harogem rozkvitá. Na budúci týždeň hlásia štyri mrazivé noci. Ako je na tom s kvitnutím SIRENA? Máte ju niekto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.158 (?), 11.4.2021 8:04

Mám. A nekvete mi zatím žádná meruňka, nejsou vidět ještě ani prosvítající bílé okvětní plátky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika