Řez meruňky



host - 52.67 (?) 
20.2.2024 10:23, zobrazeno: 599x
Dobrý den, mam doma 3 roky zasazeniu meruňku Goldrich. Chtěla bych ji prostříhat ale netuším jak abych ji spíše neublížila. Čtu spoustu informací o typu řezu, času kdy řez provádět ale některé informace si protiřečí a já si nejsem jistá co a jak. Všechny provázky ktere byly i kmene jsem už sundala. Budu ráda když mi někdo alespoň ze zkušeností poradí kdy a jak strom prořezat. Děkuju Lenka
Meruňka Goldrich
Meruňka Goldrich
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.36 (?), 20.2.2024 19:45

S tou otázkou máte 3 roky zpoždění, nejdůležitější pro řez jsou první roky po výsadbě. S řezem stromku si ale poradit netroufám i z toho důvodu, že v poslední době se mi tady zobrazují veškeré fotografie zdeformované.

Jinak peckoviny vč.meruněk se řežou v období růstu (od vyrašení do časného podzimu), aby netekla míza a rány se dobře hojily.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 21.2.2024 5:51

Dobrý den, Vaši meruňku bych střihnul tak, že výhon směřující na fotce k dřevnímu skládku bych zakrátil-dle fotky- v ůrovni prosvětlení na nebi. To by byla mírka pro ostatní okolní větve. Terminál nechal o asi 30cm vyšší, výhony, které se kříží zakrátil-hůře postavené více, ty, které směřují do středu stromku odstranil zcela, SPCH+P.S.:Všechno nejlepší k dnešnímu svátkuheart!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.67 (?), 21.2.2024 6:41
Dobry den, Dekuju za rady, jsem zas o neco chytrejsi. Moc dekuju za prani k svatku 😊 Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika