Ranní mrazíky kolem 20.4.2015



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?) 
19.4.2015 11:40

Na Hané pod Kosířem ráno -2,2°C,  už o půlnoci bylo -1.
Na trávě byl šedivák silný, ale na chráněných místech nebyl, proto doufám, že i meruňky přežily. Ale to se definitivně uvidí po pár dnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 83.29 (?), 19.4.2015 12:35

Tak tady na luhačovsku to kleslo na -3,7°C. Meruňka v květu, ovšem ta to snad ustojí - ta snese dost. Nejhůře dopadla tradičně třešeň, ta je z větší části zmrzlá, ale u ní,  jako nejnáchylnější z ovocných dřevin, jsem to čekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.4.2015 16:26

Z Polabí přeji průzračný slunečný den všem příznivcům ovocných dřevin a meruněk zvláště. Optimistická předpověď ranních teplot ČHMÚ se leckde nepotvrdila. Umístěná mapa s ranními teplotami jedním z pisatelů ukázala, že situace byla nejhorší v Chebu a celkově v západních Čechách, na Liberecku a na Zlínsku. Mapa ukazuje zdejší teplotu -0,5 °C měřenou zřejmě na letišti. Jak pravil pan PP, tak situace ve stejné oblasti může být na různých místech různá. Zatímco kilometr odsud byla u lesa ráno na trávě značná jinovatka, tak zde nebyl na vodě v sudech žádný ledový povlak, takže zřejmě teplota pod bod mrazu nepoklesla. Slibované 3°C to však nebyly. To se trefila spíše předpověď windyty com. s -0,1°C. Všem pěstitelům s odkvetlými stromy, kde poklesla teplota pod bod mrazu přeji "upřimnou soustrast". Sám jsem byl minulý týden vyhlídkou mrazů dosti zdrcen, ale jako správný pesimista jsem nyní opět příjemně překvapen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 19.4.2015 16:42

Teplotu v noci velmi příznivě ovlivnila oblačnost postupující z Hradeckého kraje přes Středočeský a kraj Vysočina na jih a která se začala rozpouštět až k ránu. Právě Severočeský, Plzeňský, Zlínský, Olomoucký a Jihomoravský kraj byly poněkud mimo a tam také mohly být s mrazem problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 142.71 (?), 19.4.2015 16:42

V údolí Berounky byla ráno v 5,30 teplota +1°C ve skleníku 3°C. Teplomet ve skleníku zapnul v půlnoci, když teplota klesla na +4°C. Venku kvetou jen třešně a ty vypadají, že to přežily.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 19.4.2015 20:53

Odpoledne jsem koukala na blizny, kupodivu vypadá lépe Venus než Redhaven. Ale uvidíme za pár dní, u nás (HK) bylo dost zima  :-(((     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 181.38 (?), 19.4.2015 21:14

Slavkov u Brna - na baráku -3,8. Bergeron je komplet spálený, možná přežije nějaké pozdní poupě. Broskve mám blíž baráku a tak to snad alespoň zčásti přežily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?), 19.4.2015 21:31

U nás na záp. slovensku ráno hlásili okolité stanice v 5cm nad zemou -6 až -8 °C. V skleníku som kúril tak tam mi to nekleslo pod 5°C. Na záhrade stromy vyzerajú byť ok. Meteostanica u mňa na dome hlásila minimum 1,3°C ale je vo výške 8m nad zemou. Autá ráno boli zamrznuté. Uvidíme čo to urobilo so stromami v chotári. 

A dnešná noc bude zrejme tiež mrazivá. :(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 20.4.2015 14:32

Pri Bratislave tesne nad nulou. Auto rano ukazovalo 3.5 st C. Stopy po mrazikoch neboli, i ked je pravda, ze som nevstaval tak skoro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 20.4.2015 17:32

Tak jestli přežijeme zítřejší ráno, tak snad už všechno. Já jsem znovu připravený zatopit pod meruňkama, ale myslím, že už taková zima jako v neděli ráno bude a potom už se má oteplovat, nechci to zakřiknout, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika