Prejavy šárky na marhuli



Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?) 
9.6.2018 18:22, zobrazeno: 3138x
Dobry deň. Chcel by som sa poinformovať ako je to zo šarkou na marhuliach a broskyniach... dôvod je taky že asi 20m od našich broskyň a marhuli je stara slivkova alej vysadena z kostek v medzi na poli, a je dlha asi 80m. Nakoľko to nie je naš pozemok, a skoro všetko je zarastene tŕňom tak predsa to tam vysekali a niekoľko sliviek su vyslobodene z trňa už asi 3 roky. No teraz ked som tam bol vsimol som si že komplet všetke stromy maju šarku. Svetlozelene fleky su všade aj na vymladkoch. A keď že šarka napada aj marhule a broskyňe, tak sa chcem informovať ako to môže ovplyvniť naše stromy, ak dojde k prenosu? Mame 3 vinohradnicke broskyňe, jednu novovysadenu v jeseni marhulu Orange red a jednu marhulu ktora ma asi 30rokov o aku odrodu sa jedna to netuším... osobne predpokladam že šárka na tej slivkovej aleji je už niekoľko rokov... ake su predpoklady z tou slivkovou alejou? Usche alebo ako ta šárka ničí strom?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.6.2018 18:32

Šarka (PPV) stromy slivek nezahubí, ale u citlivých odrůd způsobí, že část plodů předčasně opadá a některé budou nechutné, některé dobré. U tolerantních odrůd může způsobit menší plodnost, menší cukernatost a kratší věk stromu. Na Vaše meruňky a broskvoně nemoc patrně přenesou mšice či jiný hmyz. Vnímavost jednotlivých odrůd meruněk a broskvoní se liší, některé jsou dokonce vůči PPV imunní. Kvalita plodů postižených meruněk a broskví ale nebývá zhoršená tolik jako u švestek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?), 9.6.2018 23:57
Ake teda odrody marhulí su najodolnejsie voči šárke? Je to jedno z mojich najoblubenejších ovoci a nechcel by som o ne prisť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika