Odrůdy pro n.v. kolem 500m nad mořem



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
2.5.2017 20:29
Veharda mi dozrava asi 3 tydny pred Bergeronem. Na moniliu i diky relativne vhodnemu stanovisti netrpi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 12.19 (?), 2.5.2017 20:45

Podíval jsem se po možném prodejci této odrůdy, ale zdá se že v ČR ji přestali množit a prodávat. Víte o nějakém spolehlivém dodavateli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.5.2017 20:54

Před šesti lety jsem si jí nechal poslat z Agrofructu Čierna Voda (S.K.)s několika broskvoněmi na GF-677.Cenově mě to vyšlo i s dopravou levněji než od tuzemských prodejců a kvalita výpěstků, bezkonkurenčníyes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.5.2017 21:36

Pokud je řeč o Vehardě, koupil jsem ji kdysi v Plantexu. Mají myslím i e-shop.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.133 (?), 2.5.2017 21:47

Jsem v sadařské oblasti (jabloně, hrušky, třešně) 490m n.m. a běžně pěstuji meruňka(VP, Sweet red, Spring Blush, Bergeron, Radka, Hargrand, Big red a i letos bude úroda. Např. u Begeronu bude nutná probírka.Nějaká úroda je prakticky každý rok, úplně bez meruněk a broskví jsem byl jen 1x za 15 let.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 7.5.2017 14:30
Velkopavlovická u bratra na Vysočině v 480 m měla letos přes tisíc květů. To je obvyklé. Má však stále asi 300 zelených plůdků. Divné. V loňském roce dostala žlutou kartu a nebyla proto ani chemicky ošetřena. Pod stromem jsou namrzlé maliny a opodál dokvétá planá nepoškozená MVA-2 s několika zelenými plůdky. V 520 m mi podle očekávání vymrzly plody na Goldrich a v sousedství vypadá na umření Pinkcot. Nějaké plody jsou tam jen na Leskoře a Leale. Ve 480 m je dobře nasazeno i na Vehardě a Bergeronu. Goldrich a Pinkcot mi spolehlivěji plodí jen v 210 m. Na Vysočinu bych je už nedával ani jako opylovač.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.70 (?), 8.5.2017 10:30

Ono jako základní důležité kritérium bude mrazuodolnost dřeva. Aby během přezimování přežily výhony.

Odolnost květu a plodů bude spíš o štěstí, ve které fázi vývoje se pozdní mrazy vyskytnou. Vyšší polohy nezasáhne z jara tak silné oteplení jako nížiny a nemusí tedy ve vyšších polohách dojít k rozpuku. Pak oddálenější kvetení může ochránit úrodu ve vyšších polohách i když v nížinách vše pomrzne.

Proto si myslím, že některé odrůdy se mohou ve vyšších polohách vcelku úspěšně pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.215 (?), 8.5.2017 11:15

plne souhlasim. ma to ale maly hacek.plody jsou mensi a vetsinou mene chutove vyzrale.mimo extremni teple roky.milos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.9 (?), 2.5.2017 21:50

I u nás v nadmořské výšce kolem 500 mnm se dá vypěstovat meruňka či broskev bez problémů s mrazy - ve vytápěném skleníku. Myslím to docela vážně. Pokud chci pěstovat náročné ovocné stromy, musím jim dát odpovídající podmínky - buďto se přestěhuji někam k Břeclavi nebo jim udělám kousek světa, kde budou šťastné. Že je to drahé? Samozřejmě, ale chcete to? Nejprve je třeba si ujasnit priority a co jsem čemu schopen a ochoten dát. 

Bydlím v necelých pětistech mnm a jsem často rád za ty ovocné brambory. Švestky letos nebudou, ostatní se ještě uvidí.

Vidím pokusy sousedů, kteří na podzim nasadí meruňku a na jaro se diví, co se jí nelíbí a proč neraší. Co k tomu dodat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika