Ninfa



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.75 (?) 
30.12.2023 18:10

Pro pana MH. Ninfu jsem dávno zlikvidoval. Chuť plodů stejná jako chuť plodů koupených o měsíc dříve v místní Jednotě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 212.219 (?), 30.12.2023 19:07

Ano, vidím v předchozích příspěvcích ten několikaletý příběh. Asi bude i chuťově slabší, ale když si na jihu stále drží prodejnost - v nabídkách stromky jsou, tak zas tak špatná být nemůže. Z dovozových plodů nelze hodnotit, ať jsem koštnul jakoukoliv ranou odrůdu z řecka, španělska, později dovoz maďarsko... všechno jen tuhá hmota bez chuti - podtržené. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.75 (?), 30.12.2023 19:31

Jak jsem psal, utržené ze stromku byly to samé jako v prodeji. Proti Leskorám a Radkám nula bodů. Odolnost k mrazu v květu žádná. Chápu, že u tebe jsou v tomto ohledu problematické i jiné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 30.12.2023 21:32

Byly i roky kdy meruňky nezmrzaly, nebo jen částečně, nebo vůbec ale také rašily později.

Škoda že Ninfu asi nikdo jiný nedopěstoval že by se pochlubil, prodat museli jistě spousta stromků. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.75 (?), 31.12.2023 22:20

A ještě určitě budou, alespoň občas. Proto je dobré mít připravenou odrůdu kvalitní, léty vyzkoušenou, kde se bude jednat o mimořádný chuťový meruňkový zážitek, a hlavně se zráním už na přelomu června a července, nikoliv v době zrání hlavních odrůd někdy za třitýdny až měsíc. Na nějaké italské a jiné zapomeň. Těm se říká meruňky jen podle jména. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika