Nejranější odrůdy meruněk



host - 192.42 (?)
30.6.2017 22:27

Nás takmer všetky búrky obchádzajú, takže krúpy ani nemali z čoho padať. Je značné sucho, ale marhuliam to nevadí. Aspoň nemáme žiadne hubové choroby. Jedna nevýhoda spočíva v tom, že plody sú drobnejšie, to sa dá ale riešiť doplnkovou závlahou, čo aj robím. Zvlášť Harlayne sú maličké. Ale aj Bergerony, hoci som ich polovicu otrhal. Aj tak sa mi zdá, že je ich stále priveľa.

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 28.6.2017 21:26

Tady VP na švestkovém odkopku už začíná žloutnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 28.6.2017 22:12

Tady ani náhodou a teď po tom delším ochlazení, které má nastat, si tuplem nepospíší. Ale vraťme se k nejranějším odrůdám. Zeptal bych se Milana od Trnavy, nebo Jirky (FM), jaký přínos má třeba meruňka Ninfa. Věřím Milanovi, že Pricia je chutná, Ninfa není ani mrazuodolná a ni nijak zvlášť chutná. Na kupované Vittilo z Globusu teda určitě nemá. To bylo překvapivě plné, meruňkové a sladké. Konkurovat kupovanému Vittilu, popřípadě kupované Carmen (pan Mikeš) z doma vypěstovaných meruněk může jen Leskora a částečně Aurora, pokud není přezrálá. Kdysi mohla i Radka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 29.6.2017 8:27

Pane Petře, letos mi zatím více chutnala Tsunami než Leskora. Jěště jsem ponechal dva plody Leskory, tak to možná změním. Ale ta Carmen mně nedá spát smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.101 (?), 29.6.2017 11:03
Jediný exemplář loni sa země Gold Bar... už se těším na velký strom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.101 (?), 29.6.2017 11:21
Oprava: sazené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.141 (?), 29.6.2017 22:57

Pán Petr, u nás na Podunajskej nížine je už Goldrich plne vyfarbený a začína mäknúť. Asi 10 kg Pinkcotov, čo nakoniec zostalo po mrazovej prebierke, je už preč. Chuť ma sklamala, taká nevýrazná, jalová, aj keď zopár plodov bolo dobrých, neviem, prečo boli také chuťovo nevyrovnané, nebolo ich na strome veľa. Goldrich bude jedlý odhadujem tak za týždeň. Ale aj Harlayne je už bledooranžový a Bergeron zeleno-žltý. Tento rok to je unáhlené. Maďarské tu v okolí už sú bledooranžové.

Celkovo som prekvapený, že napriek mrazom je úroda tu v okolí veľká a väčšina stromov sa pod plodmi ohýba.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.6.2017 11:47

Veľmi pekne ďakujem, Martine, za Váš zájem o marhuľky. Tady u mě oba stromky žádné Pinkcoty nedonosily, i když tam původně dva byly. Vaše zklamání s jejich chuti si dovedu dobře představit. Moje Goldrichy jsou sice početné, ale také jsou dosti "rozbombardované" kroupami. Barvu z "brčálu" prozatím nemění ani VP. Pan Mikeš chválil Tsunami, ale někdo jiný zase psal, že Tsunami byla z nějakého sadu nejhorší ze všech odrůd. Tady mi ještě nějakou chvíli vydrží Leskory, které dozrávají nerovnoměrně. V okolí jsem žádné meruňky na stromech neviděl, ale v vzpomínám na výrok jednoho místního pisatele v tom smyslu, že když na jaře mrzlo, tak prohlásil: "Lidi panikaří a pak se jim vždycky pod meruňkami ohýbají větve až k zemi". smiley

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.42 (?), 30.6.2017 22:27

Nás takmer všetky búrky obchádzajú, takže krúpy ani nemali z čoho padať. Je značné sucho, ale marhuliam to nevadí. Aspoň nemáme žiadne hubové choroby. Jedna nevýhoda spočíva v tom, že plody sú drobnejšie, to sa dá ale riešiť doplnkovou závlahou, čo aj robím. Zvlášť Harlayne sú maličké. Ale aj Bergerony, hoci som ich polovicu otrhal. Aj tak sa mi zdá, že je ich stále priveľa.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.5.2018 19:28

U nejranějších odrůd meruněk se nic mimořádného neděje. U druhého plodu Tsunami jen začíná žloutnout "špička".

Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Spring Blush
Spring Blush
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.5.2018 17:44

Moje Leskory vypadají podobně jako tvé nejrannější meruňky. Ještě nejsou jedlé. Svoje první plody Tsunami chodím jenom okukovat a jím meruňky koupené na místním  (BG) trhu.

Tsunami o 6 rovnoběžek jižněji
Tsunami o 6 rovnoběžek jižněji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika