Nejranější odrůdy meruněk



host - 234.246 (?)
16.6.2017 15:19

Uz sa zacinaju vyfarbovat, takze uz velmi nenarastu, vody mali dost, neviem cim to je. Jedine co mi napada je to, ze su to plody z najneskorsie kvitnucich kvetov, ktore ako jedine unikli mrazom. Mozno tieto kvety nemaju sancu dat velke plody...

Leskora má plody menšej veľkosti asi ako stredne veľká ringlota, nie je to tým že sú to plody z najneskoršie kvitnúcich kvetov.Menšie plody má aj odroda Harlayne.Najväčšie plody má odroda Hargrand.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2017 9:45

Roni, tak to je paráda. Přidej nějaké fotky. Já si zpívám: "poslední bitva vzplála...", respektive možná jedna s posledních meruňkových sezónsmiley, a to díky žlutému strašákovi "bůchví" odkud. Mně tady vybarvuje zatím jen "falešná" Rubista. yes


"falešná" Rubista
Leskora
Leskora
Spring Blush
Spring Blush
Aurora
Aurora
Ninfa
Ninfa
Ledana
Ledana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2017 14:33

Jistě ne naposled přikládám fotky "falešné" Rubisty, a žádná jiná záměna než s Tsunami mě nenapadá. 


"falešná" Rubista (Tsunami)

"falešná" Rubista (Tsunami)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2017 20:25

A jak vlastně skončila Vaše "falešná" Rubista, Jirko a Milane? Na kompostu?laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.6.2017 20:45

Já jí protáhl komínem, letos jí následovala Spring Blusch (monilia),na žeh ještě čeká Tsunami (phytoplasma).Aurora monilii nakonec rozchodila, zbyly jí dvě kosterní větve.Radka má PPV jako ze žurnálů.Jako tako jsou na tom Leskora a Soledane, samozřejmě bez jediného plodu.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 10.6.2017 21:30

Falešna Rubista je zrušená, kupil som u schreibra original.Začinajú sa vyfarbovať plody Pricia.V maďarsku zahradkarovi čo nam vybavoval stromky dozrieva Totem.Rubistu má ešte zelenú.

Totem
Totem
Totem
Totem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.6.2017 21:07

A opět falešná Rubista v porovnání s jinými ranými meruňkami.


"falešná" Rubista (Tsunami)

"falešná" Rubista (Tsunami)

"falešná" Rubista (Tsunami)
Leskora
Leskora
Aurora
Aurora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.203 (?), 15.6.2017 19:14

Krásne fotky ranných marhúl Petr, ranné odrody sú najvzácnejšie lebo dozrievajú v čase kedy dozrievajú jahody a čerešne, vidím že máte množstvo odrôd marhúl a aj dobrú oblasť na pestovanie marhúl.Ktoré z vašich odrôd prežili u vás tohtoročné jarné mrazy a ktoré u vás zmrzli? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 15.6.2017 19:48

P. Petr, mohol by som Vas poprosit o informaciu aku zhruba velkost maju u Vas plody Leskory? U mna jarne mrazy prezilo asi 20 plodov na 4-rocnom strome stepenom na myrobalane. Prve dva roky som kvety odstranoval, minuly rok to za mna spravil jarny mraz, takze to bude prva uroda. Strom rastie velmi bujne, ma uz cez 4 metre na vysku, takze by som cakal, ze tych 20 plodov bude dobre zivenych a tym padom pekne velkych. Zatial to ale vyzera na velke sklamanie - plody maju len velkost stredne velkej slivky. Uz sa zacinaju vyfarbovat, takze uz velmi nenarastu, vody mali dost, neviem cim to je. Jedine co mi napada je to, ze su to plody z najneskorsie kvitnucich kvetov, ktore ako jedine unikli mrazom. Mozno tieto kvety nemaju sancu dat velke plody... Trnavsko 145mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.246 (?), 16.6.2017 15:19

Uz sa zacinaju vyfarbovat, takze uz velmi nenarastu, vody mali dost, neviem cim to je. Jedine co mi napada je to, ze su to plody z najneskorsie kvitnucich kvetov, ktore ako jedine unikli mrazom. Mozno tieto kvety nemaju sancu dat velke plody...

Leskora má plody menšej veľkosti asi ako stredne veľká ringlota, nie je to tým že sú to plody z najneskoršie kvitnúcich kvetov.Menšie plody má aj odroda Harlayne.Najväčšie plody má odroda Hargrand.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 16.6.2017 18:01

Ze maju najskorsie odrody mensie plody s tym ratam. Ale nie az takto male. Navyse ak ich je na stredne velkom strome len 20... Taka Veselka je tiez skora marhula a aj ked je plne obsypana (v nezavlazovanom sade nedaleko, podpnik marhulovy semenac) tak ma plody stredne velke, asi ako ringlota. Ked pridem na zahradu tak to zmeriam presnejsie v cm, fakt sa mi nezda, ze takto by mala rodit ta ospevovana Leskora. Zamenou odrod to asi nebude - jednak p. Zibalovi zo Straznice vcelku verim, jednak sedi doba dozrievania aj vyrazne vertikalny charakter rastu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika