Nejranější odrůdy meruněk



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
20.6.2014 10:29

Zajímalo by mě jaké má další vlastnosti - délka kvetení, odolnost monilinióze, růst. I když si to můžu najít, v závislosti na podnoži na které to máš by to bylo specifické, originální sdělení. Jinak mi srdce krvácí, když vidím, co už u zraje. Já čekám první úrodu příští rok na Leskoře. Jak je tom s dobou sklizně oproti Radce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 247.103 (?), 11.6.2014 18:13

Prve tohtorocne marhule sa vyfarbuju aj vdaka extremnej horucave - 35C uz pred polovicou juna Orangered a Silvercot. Step Aurory je na menej oslnenom mieste, este je tvrda a mensia. Orangered je stavnatejsia, chutnejsia, Silvercoty su poriadne velke s mensou okruhlou kostkou. Na rozdiel od minuleho roka, kedy padali a boli suche, dostavaju pravidelnu zalievku a sezona vyzera na rozdiel od minuleho roka pre marhule slubne, az na plesen plodov poranenych ladovcom.

Orangered 11jun14
Orangered 11jun14
Orangered 11jun14 - prvy plod
Orangered 11jun14 - prvy plod
Silvercote 11jun14
Silvercote 11jun14
Silvercote 11jun14
Silvercote 11jun14
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.6.2014 20:07

Díky za fotky, Libore. Horůčavy tady právě dnešním dnem končí. Měl jsem za to, že Orangered i Silvercot zrají až po Leskoře. Čekal bych u Tebe spíš zrající Sylred a samozřejmě tu Auroru. Pokud mám i já Orangered a ne něco jiného, tak je stále zelený. Žloutne Spring Blush a Radka. Leskora je stále zelená. Pamatuju si matně, že jsi minulý rok nebyl spokojený právě se Silvercotem i ranějším Sylredem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 247.103 (?), 11.6.2014 21:42

Orangered mi zreje prvy rok a zrely este celkom nie je, len prvy plod z ca. 10. Silvercot tiez este par dni do optima znesie, je len pristepeny v korune Madarskej a minuly rok plody padali, zrejme vplyvom sucha, tak teraz hodne zalievam, zrejme to pomohlo a prepad z minuleho roku sa neopakuje. Nebol som si isty ci Sylred alebo Silvercot, ale objavil som zaznam a mal by to byt Silvercot i podla podstatne vacsich plodov. Leskora by mala papierovo zriet +- zarovno, ale mam len 1 plod na pristepenom konari a ten este nedozrel... Aurora je pristepena na Bergerone a v polotieni, takze ma menej slnka a podnoz je Rubira, co moze tiez sposobit ten posun. Ale Burlat mavam tiez zrely pred Favoritom a tento rok to maju prehodene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 12.6.2014 18:23

Pan Libor,  pestujete aj odrodu Velbora?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.6.2014 20:00

Radka vybarvuje opravdu rekordně brzo. Libore nezkusíš ji u Vás taky?

Radka
Radka
Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 247.103 (?), 13.6.2014 23:24

Velboru som skusil pristepit na jar, ale neujala sa.

Radka vyzera referenciami zaujimavo, len by som musel nieco vykopat - miesta je malo... Ale Orangered musim pochvalit, chutovo i velkostou velmi dobra skora odroda, pevnej stavnatej konzistencie - este pred Burlatom! Nastepena na myrobalane zarodila hned druhy rok napriek bujnemu rastu! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.6.2014 20:03

Velbora se mně taky neujala a už ji shánět nebudu. Raději jsem si pořídil snad chuťově velmi zajímavý Tomcot. Orangered (Bhart) mám z Plantexu. Na Rubiře roste bujně, ale kvetl až letos. Bohužel plůdky "skosil" mrazík. Zůstaly asi čtyři, ale jsou menší a ještě zelené. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 19.6.2014 20:31

Už to fakt zraje.

VESNA 19.6.2014
VESNA 19.6.2014
VESNA 2
VESNA 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.6.2014 9:53

Radka zraje ze zdejších meruněk letos nejdříve.. Ovšem její chuť to není žádná jen tak obyčejná věc. Výborná, naprosto typicky meruňková, za kterou by se nemusela stydět žádná i mnohem později zrající odrůda. Za ranost se tady neplatí kvalitou, což je velmi povedená šlechtitelská záležitost.

Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Radka
Leskora je se zráním mírně opožděná
Leskora je se zráním mírně opožděná
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 20.6.2014 10:29

Zajímalo by mě jaké má další vlastnosti - délka kvetení, odolnost monilinióze, růst. I když si to můžu najít, v závislosti na podnoži na které to máš by to bylo specifické, originální sdělení. Jinak mi srdce krvácí, když vidím, co už u zraje. Já čekám první úrodu příští rok na Leskoře. Jak je tom s dobou sklizně oproti Radce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika