Nejchutnější odrůdy meruněk



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
6.9.2020 20:11

Asi by Vám doporučili Bergarouge, stejně jako milému panu IH. Já mám osobně KIoto, které zmiňujete, rád, ale bohužel je to slabě rostoucí odrůda, takže zkušenosti jsou stále minimální. Nic lepšího než Bergarouge mě nenapadá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
host - 34.43 (?), 15.2.2016 12:43

Máme na Kladensku Velkiopavlovickou vysazenou mezi sousedovou a naší chatou (je tedy chráněná před západním větrem). Plodí jako divá, je to zdravý pěkný strom, plody 2015 velké, krásné, vynikající chuti. Téměř nepršelo, takže jsme sklidili opravdu celou úrodu, rozdávali sousedům i známým...

Jenže - jak v létě před dozráváním víc zaprší tak skoro zralé plody popraskají a úroda je v háji :(U nás zraje VP až kolem půlky srpna a letním dešťům dá těžko vyhnout.

Takže myslím, že nějaká ranější odrůda nebo jiná, která po dešti nepopraská (pokud taková existuje) by byla vhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 15.2.2016 14:31

Odpověď zní - Goldrich. Jinak, ale kvalitativní náhrada za VP neexistuje. Goldrich - meruňka (název vlákna), praská velmi málo, a plody se i dobře skladují. Stále mě zajímá i meruňka Kioto, bohužel se prodává převážně na slabě rostoucích podnožích, na kterých neroste. Co se týče předcházejících příspěvků tak - "bez Radky ani ránu", ale pokud má někdo místo jen pro jeden strom, tak bych doporučil Leskoru pro zvýšenou odolnost proti mrazu, jak v pupenech, květu i v odolnosti malých plůdků. Lahodnost plodů Radky je však při rozumné (střední) úrodě začátkem 7.měsíce neuvěřitelná.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.245 (?), 15.2.2016 19:31

goldrich ne není samosprašná a jelikož kvete brzo problém opýlení, plody málo sladké vhodné pro nemocné cukrovkou, brzké kvetení s namrzáním květů ůroda může taky přít jednou za x let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 15.2.2016 20:09

Goldrich (plod) je určitě nejkrásnější meruňka. Nevšiml jsem si, že by nakvétala byť jen o jeden den dříve než ostatní meruňky a květy odolávají docela slušně mrazu. Pokud plně vybarvené plody utrhnete, můžete zjistit, že jsou tvrdé a kyselé. Tedy zatím jen vhodné na zavařování. Na jídlo musíte čekat o pár dní déle. Pak má zbytek kyselin velice dobrou harmonii s cukry. Není to tedy mdlý plod. Kdo má rád vyzrálá jablka Granny Smith, oblíbí si i chuť této meruňky. Samozřejmě, není to do chladnějších oblastí.

Goldrich - květ, který přežije menší mráz
Goldrich - květ, který přežije menší mráz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.116 (?), 24.2.2016 2:21

Je něco špatného Miloši, že kolegovi chci poradit? Když mu nepomůžu, tak přijde o pár korun, nic víc. A mě se taky nastěhoval k meruňce, a doopravdy k nové maďarce, (koupil jsem 4). Díra jako hrom. Stačilo mu dvakrát nasypat okolo díry a dovnitř, byl klid. Stromy si před hryzcem hlídám, všechny. Zkoušel jsem na hryzce více věcí, paprika mu nešmakuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.116 (?), 24.2.2016 21:58

Ty chodíš Miloši na moji zahradu? Mám 7 jabloní a hryzec tam není. U třešínky jsem použil papriku a byl úspěch, zmizel. A pak se objevila díra u mladé maďarky, taky paprika a hryzec byl pryč. Já tě nemínim přesvědčovat, já jen píšu kolegovi, co jsem použil proti hryzcovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.166 (?), 6.9.2020 18:30

mám místo na jeden strom, měl by být samosprašný a chutné plody.nevím kde jsem viděl tabulky kde byla i samosprašnost, pamatuji se nen kioto je.poradte, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 6.9.2020 20:11

Asi by Vám doporučili Bergarouge, stejně jako milému panu IH. Já mám osobně KIoto, které zmiňujete, rád, ale bohužel je to slabě rostoucí odrůda, takže zkušenosti jsou stále minimální. Nic lepšího než Bergarouge mě nenapadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 28.80 (?), 6.9.2020 22:03

Bergarouge nie je samoopelivý. Podobný Begeval áno.      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 9.9.2020 17:23

Že by pan Hlavatý pochybil, když si jako jedinou odrůdu pořídil Bergarouge? Jak je to možné? Tak honem, pane Hlavatý pro vhodného opylovače. surprise Bergeval je zase méně odolný proti mrazu v květu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika