Nejchutnější odrůdy meruněk



host - 183.140 (?)
21.12.2015 10:02

Zdravím, jsem rád i za tuto reakci, chválu Bergarouge a Bergevalu jsem slyšel již z více míst. Můžete prozradit, v jaké poloze p. Červenko tyto odrůdy pěstujete? Koupil jsem je před rokem a čekám, co z toho vyleze, letos přežily sucho, tak snad příští rok něco bude.Díky david

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 17.12.2015 11:48

Pane Jano, Boru nabízelo na jaře CRZ Prievidza. Pravděpodobně to byla lepší volba než Ninfa, kterou jsem si od nich vzal. Alespoň podle hodnocení na tom Vašem odkazu. A kam vůbec ten odkaz zmizel?sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.98 (?), 17.12.2015 20:14

BORA má výrazne vačšie plody ako NINFA a má aj krajšiu farbu plodov.Zaujímalo by ma akú má BORA chuť.BORA by mala dozrievať 15 dní pred odrodou KIOTO takže to bude ranná odroda marhule.      Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.98 (?), 17.12.2015 20:33

Pán Petr moj odkaz bol zmenený pravdepodobne administrátorom tejto stránky a je skrytý pod prvým slovom Tu.

BORA dozrieva 15 dní pred odrodou KIOTO takže je to ranná marhula.                                                                                                                              Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.235 (?), 17.12.2015 20:49

zdravím u opavska dozrála odrůda early orange velka a výborná a bez postřiku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 17.12.2015 21:51

Mně bohužel nikoliv. Už jsem si říkal, že to bude zase nějaký propadák. Ne, že by nedozrála, ale kvalita veškerá žádná. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 17.12.2015 23:27

No tak? že by aj v takej f. ako je Limbach predavali propadák? a z Kanadsky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 18.12.2015 0:08

Pevně doufám, že se situace s kvalitou plodů ještě vylepší. Nikdo přece nechce pěstovat nechutné ovoce. Stejně doufám, že se vylepší i ten slavný Pinkcot, s kterým to tady po počáteční eufórii dost lidí už vzdává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.110 (?), 19.12.2015 14:04

Pan Petr možno to s tou NINFOU nebude až také zlé čo sa týka chuti, je pravda že má plody menšie asi len okolo 45 gramov a tá žltá farba plodu pripomína skor nejakú mirabelku, ale je to veľmi raná odroda marhule má dozrievať od medzi 15-25.6. To taká RUBISTA vo farbe plodu je iná červená krásavica, podobá sa na nektarinku STARK RED GOLD.Ale doleźitejšia ako farba plodu je chuť plodov, z peknej farby plodov sa ešte nikto nenajedol.                                                                                                                        Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.12.2015 21:40

Naprosto s Váma souhlasím pane Jano, jediné dvě červenené odrůdy které si zaslouží hodnocen(výborná až vynikající) jsou Slovenské odrůdy Veselka a Rakovského, ostatní nestojí za nic, tedy alespoň ty co jsem vyzkoušel, s Rubistou mě i ostatní co si jí pořídili, nás milé zahradnictví Kruh podvedlo, a ještě se tváří, že je všechno v pořádku.Dodavatel prostě dodal RUBISTU, žádný podvod, žádný politováníhodný omyl, prostě nic, falešná Rubista se veselé prodává dál! Ještě bych doporučil dvě odrůdy na Slovensku docela sehnatelné, BERGAROUGE a BERGEVAL, mrazuodolné,velikost plodů okolo 90-ti gramů, vynikající chuti, vhodné i do středních poloh, zaslouží si větší pozornost než odrůdy z Escande.Jsou to taky Francouzky s právní ochranou, leč nemají tak propracovanou reklamu, což je velmi smutnésad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 21.12.2015 10:02

Zdravím, jsem rád i za tuto reakci, chválu Bergarouge a Bergevalu jsem slyšel již z více míst. Můžete prozradit, v jaké poloze p. Červenko tyto odrůdy pěstujete? Koupil jsem je před rokem a čekám, co z toho vyleze, letos přežily sucho, tak snad příští rok něco bude.Díky david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika