Myslíte, že nedávný mráz mohl poškodit květní pupeny meruněk?



JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?)
4.4.2012 20:52

Loni to bylo o měsic později až -7 stupnu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 216.226 (?), 30.3.2012 11:48

Sedlčansko, meruňka v 550 m.n.m., ale v uzavřeném dvoře před jižní zdí stodoly.  V zimě zmrzlo cca 90% květních pupenů, což by tolik nevadilo, jelikož vždycky hodně přeplozovala, musela se pracně protrhávat. Ovšem začíná kvést, takže hlášené mrazy ji zřejmě dorazí. Loni zmrzly plůdky ve velikosti třešně v jediné květnové noci. Předtím za cca 20 let ji mrazy nikdy nepoškodily. Zakoupila jsem champion, všem je otázka, jestli se podaří postřik provést, každou půl hodinu prší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.18 (?), 30.3.2012 15:48

Myslíte že by pomohlo meruňku přehodit folii z foliáku?  plásí že budou mrazíky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.86 (?), 30.3.2012 15:55

A dát tam žárovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 31.3.2012 21:19

S tou fólií by to fungovalo jen u velmi malých stromků a bez větru. Jestli se to někomu podaří i v této vichřici, samozřejmě i malá žárovka pomůže ještě víc. Něco jiného je však žárovka nebo svíčka ve skleníku a něco jiného pod nefixovanou fólií. Pokud jde o Vysočinu, vykvetou mi tam letos všechny stromky (odolnější odrůdy). Leala je přímo obsypaná tmavě purpurovými poupaty. Maďarku ani VP tam nepěstuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.5 (?), 31.3.2012 21:56

Zdravím z Blatenska(jižní čechy) 500 m n m. Jižní svah.

smíšené pupeny hnědé, některé periferní výhony hnědé až do dvouetého dřeva, zvětšování osních pupenů na starším dřevě. Nejhůře dopadla Pincot a pak některé slabší kusy Bergeronu,

Hargrand.listové pupeny v pořádku, smíšené nikoli, periferní výhony včetně předčasného obrostu hnědé. Všude klejotok, zřejmě následek po předpředloňských krupách.

Lemeda - semtam ojedinělé květní poupě na starším dřevě, jinak listové a osní pupeny zdá se že v pořádku, periferní výhony a předčasný obrost hnědý.

Bergerouge - čti beržerůž - zdá se krom několika konců výhonů v pořádku, květní pupeny hnědé.

Obdivuji kraje údajně drsné jako například Konstantinovy Lázně, kde meruňky jak Sylvercot tam Maďarská tak Sylred jsou v naprostém pořádku, samozřejmě otázka bude ještě není všem mrazíkům konec. Ale ty mínus dvacítky v únoru holt nebyly všude tak mocné.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 1.4.2012 8:38

Poupata dnes ráno na Vysočině (Třebíč 480m). Mírně sněží.

LEALA
LEALA
VEHARDA
VEHARDA
BERGERON
BERGERON
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 1.4.2012 10:28

Zvláštní mi připadá, že takový Pincot (který jsem tady stále vychvaloval) má největší poškození mrazem a taková Kompakta pro změnu naprosto žádné poškození (stromky 5 m od sebe). Vecot se z mrazů nějak dostal, i těch 10% přežívších pupenů je na velký strom docela dost.
Pincot určitě nezatratím, pro mě je to nejstabilnější a naprosto nenáročná odrůda, která krásně obrůstá plodonosným dřevem, netrpí monilií plodů (např. oproti Vecotu) a určitě se pro okrajové části hodí. Letošní mrazy byly v ledasčem vyjímečné...
...ale věřte třeba potom takovým obchodníkům, kteří pincotu dávali takřka nadpřirozené vlastnosti z pohledu odolnosti poškození mrazem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.20 (?), 4.4.2012 18:55

Tak jsem dnes zjistila, že tady v Praze mi z 90 procent zmrzly květní puneny na meruňce Goldrich a to jsem se loni tak snažila ji pěkně prostříhat Šittovým řezem. Měla opravdu pěkně nasazeno a nebude nic. Tak snad příští rok budu doufat. Zdravím všechny pomrzlé meruňkáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 4.4.2012 20:09

So+Ne+Po hlásí 0 - -4 stupně, myslím že ten "průser" teprve přijde...

nepamatujete si kdy loni ty mrazy přišly? a kolik to bylo? muselo to být ještě později, když už byl rozjetý ořech, u nás po 30 letech poprvé bez jediného ořechu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?), 4.4.2012 20:52

Loni to bylo o měsic později až -7 stupnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika