Myrobalan jako podnoz



host - 97.129 (?)
23.4.2009 20:32

Při dozrávání plodů slivoně z nich vytéká a ztvrdne něco jak živice. Plody shnijí a opadají. Mohl by mě, prosím, někdo poradit co proti tomu dělat a co to je? Děkuji. Luboš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 97.129 (?), 23.4.2009 20:32

Při dozrávání plodů slivoně z nich vytéká a ztvrdne něco jak živice. Plody shnijí a opadají. Mohl by mě, prosím, někdo poradit co proti tomu dělat a co to je? Děkuji. Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.229 (?), 23.4.2009 20:59

Může to být Obaleč švestkový, po kterém zůstává v místě kladení vajíčka dírka, ze které vytéká rosolovitá čirá hmota-klovatina.

J.Pavlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 213.129 (?), 23.6.2009 14:20

Smenný myrobalán se mi neosvědčil.Leskora nepřirůstá, jen sporadicky.Velkopavlovická, roubovaná v korunce má špatnou kompaktabilitu. oproti tomu na zelené renklódě či na Wangenheimovce pohoda.Zkusím hodit mezi myrobalán a meruňku mezikmen.

Máte někdo zhodnocené vlastní závěry, co se týče výšky štěpování?

Zejména u peckovin.

Kromě obecných, například se mi zdá že u země očkované broskvoně na trnce jsou o 200 procent vitálnější, než očkované v kounce, dále hrušně na hlohu štěpované u země mají už teď metr dlouhé letorosty opoti dříve téměř nerostoucím štěpům, které byly roubovány v korunce.

Zdraví Severomoravák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika