Mráz ve vegetačním období v roce 2024



host - 118.122 (?)
31.3.2024 19:04

Mám 2x ULA na Hodonínsku v suché žlutici na GF 677. Sázené předloni. Zatím nekvetou. Jakou máte podnož?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 212.219 (?), 30.3.2024 19:18

Petře díky za to foto Bebeca, ty květy na stopkách má opravdu jak Vanillacot.

 A co se nemrazů týká, jestlipak celý zázrak není způsoben Pardubickým klimatem - město jako tepelný ostrov. Když se dívám na mapu stanic při mrazech, tak kolem Pardubic menší dědiny musí mít obvykle meruňky na prach... Nevím zrovna jak poslední mrazy to jsem nesledoval. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.3.2024 20:48
Já když sleduju záznamy hlavních stanic na teletextu, převážně nikde nemrzne, jen u nás na zahradě. ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 68.54 (?), 31.3.2024 8:50

MH: Těšil jsem se na první plody meruňky FARELY, kterou tak chválila paní AzK, a i když oba rouby bohatě zakvetly, prakticky všechno opadalo. Ve čtyřech metrech na Harogemu je ještě jeden roub, ale i ten opadal. Na Farhialu také nějaké květy "létaly vzduchem", ale některé prozatím drží. Farclo ještě kvete. Jestli nějaké plody udrží Kech Psar, tak dám "na modlení". To samé na stromku Congatu. Dobře vypadá pár květů na tom Šalachu. Tsunami je na tom stejně jak na stromku, tak na roubu v Leskoře. Zlatá odolná Leskora a vůbec všechny zdejší odrůdy z Lednice na Moravě. Vyfotil jsem ještě jednou to Bebeco a z větší dálky ty stopky vypadají podobně dlouhé jako na Vanille.

Bebeco - dlouhé stopky
Bebeco - dlouhé stopky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.15 (?), 31.3.2024 9:13
ULA právě kvete, oproti Somo přestála dvě mrazové vlny v pohodě, nakvétala později a postupně. Uvidíme jak dál, ještě není všem mrazům konec.Náchodsko.
ULA
ULA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1616) - 165.146 (?), 31.3.2024 9:31

Zůstanu u parafinových svící PROKVĚT bez jakékoli obavy.V příloze výňatek ze stránek e-shopu Oslavan k tomuto produktu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

parafinové svíce PROKVĚT
parafinové svíce PROKVĚT
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.1 (?), 31.3.2024 9:54
Klidně zůstaňte. Snad nečekáte, že výrobce či prodejce vám to tam napíše. 《Lidé rádi věří tomu, co si přejí》. A každý je sám strůjcem svého štěstí...
Svíce
Svíce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1616) - 165.146 (?), 31.3.2024 12:23

Jsem v klidu.Myslíte si snad že produkt který je uvolněn pro venkovní použití široké veřejnosti nemusí dokladovat svoji přijatelnou nezávadnost? To můžete klidně zpochybnit při přípravě postřiků fungicidů nebo insekticidů její koncetraci na objem kapaliny. Tam to v příbalovém letáku také uvádí výrobce.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 68.54 (?), 31.3.2024 12:37

Zdravím na Náchodsko. Moje ULA měla jen asi tři květy, HARLAYNE (jeden z rodičů Uly) také jen sem tam něco, ale stále ještě nedokvetly. MH, co se týče toho tureckého Bebeca, tak je z podivem, že mezi "zrezivělým železem" v podobě Harcotu a Early Orange, Bebeco tak pěkně odkvetla, nezmrzla a krásně všude obrazila. Z roubů Pricie vypadá jeden v Leskoře nadějně, ale má smysl roubovat do odolné Leskory sice ranější, ale neodolné odrůdy jako například Tsunami, Priciu nebo Auroru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.15 (?), 31.3.2024 14:21
Bude zajímavé pro porovnání, jak se meruňce ULA daří v různých podmínkách, jak nadmořské výšce, půdě i umístění. Mám stejnou meruňku vysazenou na Hodonínsku, písčitá půda a sucho, tam se mi nezdá, že by se jí tolik dařilo, růstem i násadou květů zaostává za náchodskou jmenovkyní. Tady roste bujně, půda střední až těžší, v chladnější poloze než je jižní Morava. Může to být i stromkem, mohl jsem na jihu chytnout špatný kus, kterému se tolik nedaří a zbytečně odrůdě křivdím. Čas ukáže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.122 (?), 31.3.2024 19:04

Mám 2x ULA na Hodonínsku v suché žlutici na GF 677. Sázené předloni. Zatím nekvetou. Jakou máte podnož?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika