Mráz ve vegetačním období



host - 234.48 (?)
31.3.2023 21:41

VEECOT proti moníliovému úžehu nepostrekujem. Marhula má viac ako 20 rokov a ešte nikdy nebola postrekovaná. Moníliový úžeh je na ňom minimálny, v niektorých rokoch žiadny. Dá sa pestovať bez postreku. Ostatné odrody čo mám musím proti moníliovému úžehu postrekovať.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 31.3.2023 23:53

Díky, PP. Já se přiznám přímo: jsou to u mne více-méně teoretické úvahy. Takové hraní si s "co kdyby?". Budoucnost chalupy je značně nejistá, synáček o ní moc nestojí, počítám, že jí prodá, takže o budoucí rodinné generace asi nejde. A osobně si nejsem jist, jak moc let mám před sebou. Takže jsem se rozhodl s jistotou, že zasadím ještě nějakou jabloň či dvě, ale do experimentů se asi už nepustím. Jenže nemůžu vyloučit, že mne chytne rapl.laugh Tak sonduju.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.4.2023 8:33

Nad Želeškama zatím dobrý, jak psal 54.243, ale je to jenom prodloužený čas do zániku. Moderátor předpovědi počasí na ČT se usmíval, že se blíží další mráz, takže jaro tu zimu jen tak neporazí. Mám na mysli zánik úrody odkvetlých ovocných stromů. Pánů na "horách" se to samozřejmě netýká (MV, Mimmo, horal z Jeseníků, PzH atd.). Nebude to bohužel jen jedna noc. Maximum -4°C z úterý na středu bude ale úplně stačit. Nejedná se pouze o meruňky, ale i o švestkomeruňky a raně kvetoucí broskvoně. Zbudou nám alespoň ty švestky a nějaká ta "erháčka", Jirko a Martine?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 1.4.2023 9:07

tak v ČB to bylo zatím bez pohromy a v podstatě celý týden jsem doufal, že předpověď s mrazy na příští týden se umírní, naopak, čím blíže je ta mrazová pohroma, tím hlubšími mrazy meteorologové hrozí. A máte pravdu, nepůjde o jednu noc. Takže bude vymalováno. Budu rád, když to přežijí rozkvetlé... haveny se zvonkovitými květy. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 1.4.2023 9:11

docela mi to vzalo náladu. Tak ještě honem honem udělat poslední fotografie na památku, jak nám to krásně kvetlo v roce 2023, než zbydou oči pro pláč. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 1.4.2023 9:34

Rané broskve jsem vyřadil, Haveny,F.M.3 a O.Henry by to příští týden měly zvládnout.Co bude dál je ve hvězdách.Vloni bylo snad 5 nebo 6 mrazových vln -5 až -6°C a nakonec nějakým zázrakem z toho spáleniště časem vykukly i nějaké meruňky.Broskve tady likviduje tá protivná Pseudomonas.Co se týče Vecotu tak ten bych zařadil spolu z Harcoten mezi odrůdy citlivé k moniliové spále jelikož při vlhkém jaru šly do kytek i přes dva postřiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.48 (?), 31.3.2023 21:41

VEECOT proti moníliovému úžehu nepostrekujem. Marhula má viac ako 20 rokov a ešte nikdy nebola postrekovaná. Moníliový úžeh je na ňom minimálny, v niektorých rokoch žiadny. Dá sa pestovať bez postreku. Ostatné odrody čo mám musím proti moníliovému úžehu postrekovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.137 (?), 1.4.2023 11:29

Poškození je na všech ovocné druhy kromě jabloní zvláště v nechráněné zahradě, tmin -9,5°C. Višně 100% černých plůdků, třešně z 50 poupat 48 černých... U domu to je lepší, meruňky nějaké přežily, otázka jak se v tom spáleništi opýlí. Broskve převážně v poupatech celkem vydržely, ty ranější částečně KO. Všechno kvete dřív, ale mrazové vlny jsou stejné jako v minulosti... ty se nijak nezměnily. Třešně višně se dostaly zcela mimo pěstovatelnost, ty meruňky broskve ještě je naděje - asi nejodolnější druh do květu, i když se tvrdí opak. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?), 1.4.2023 11:43

Já jsem asi 235 mnm. Volná zahrada, žádná zeď. Po obědě nemá pršet, budu stříkat proti moniliniové spále přípravkem Belanty. Nabyl jsem trochu optimismu, otevřely se sem tam nové květy, a ty staré rezavé, nejsou zas tak rezavéwink. Horší je, že zase má příští týden mrznout. A proto přidám Champion. Postřik proti moniliniové spále podporuje odolnost meruňky proti mrtvice. Na mrtvici se podílí mnoho faktorů. Monilinie je jedním z nich. Tj., i když nebude úroda kvůli mrazu, postřik má význam pro zdraví celého stromu, pro sklizně v příštích letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?), 1.4.2023 12:45

Teploty neřešte a stříkejte vším, co je doporučené!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.4.2023 20:20

Pro mě je ochranný postřik Championem většinou už "s křížkem po funuse". Částečně kvete ještě Velkopavlovická meruňka a pak už jen "droboští". Malé stromky Farclo, Farhial, Tardicot, Kioto, Muscat de Nancy, torzo Lealy (přeroubovaná). Odkvetlé jsou překvapvě už Leskory. To bude pravděpodobně všechno spáleno holomrazem příští týden. Mrzí kompletně odkvetlý Orangered, kde bylo opět méně květů, které slibovaly také méně plodů za to vynikající chuti. Bergarouge je také odkvetlý, Bergeval částečně. Kvete ještě malá Veharda. Přitom škody po mraze z tohoto týdne prakticky žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika