Mráz



host - 241.241 (?)
20.4.2017 11:08

jižní čechy (českobudějovicko), dnes ráno -0,5 stupně, bezvětří, tak snad se nám něco urodí, všimla jsem u nás na vesnici v jedné zahradě měli mezi stromy na plachtě rozloženou kopu hnoje, že by hnůj pomohl také k ochraně před mrazem, výpary tam nějaké jsou, na dnešní noc by u nás mělo být -1, na den hlášeno 11 stupňů, tak se vše v dobré snad obratí, zdar všem zahrádkářům

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 211.42 (?), 21.4.2017 21:53

Jaká je vlastně výhoda toho komínku?

Já jsem stejný soudek včera použil tak, že jsem v něm roztopil, na žhavé dal brikety, zakryl rošt pouze kulatým plechem bez komínku a zavřel veškeré průduchy. Uvnitř pak probíhala pyrolýza, skulinkou mezi válcam a horním krytem mi odcházel dým, který kromě produkovaného tepla také podle mě přispěl k ochraně meruňky. Vydrželo to sálat opravdu dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.241 (?), 20.4.2017 11:08

jižní čechy (českobudějovicko), dnes ráno -0,5 stupně, bezvětří, tak snad se nám něco urodí, všimla jsem u nás na vesnici v jedné zahradě měli mezi stromy na plachtě rozloženou kopu hnoje, že by hnůj pomohl také k ochraně před mrazem, výpary tam nějaké jsou, na dnešní noc by u nás mělo být -1, na den hlášeno 11 stupňů, tak se vše v dobré snad obratí, zdar všem zahrádkářům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 20.4.2017 11:40

Tak já to postříkala Championem. Vzala jsem broskve nektarinky a mandle a co zbylo tak třešně jen za spoda ty už jsou velké, vše buď kvete nebo začíná. Meruňky mám odkvetlé tak ti mají smůlu.Tady v půlnoci byla nula ráno nevím ale šedivák nebyl. Dneska by mělo být hůř. Balit to nemůžu to mi odfoukne, rosit to nastydnu, topit tím že jsem ve svahu taky nebudu tak snad ten Champion pomůže. Příští pátek a sobotu hlásí znovu mrazy.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.138 (?), 20.4.2017 13:01

Podle mě by to bylo ideální rozhodit žhavé uhlíky dole po obvodu koruny (z kůrovejch briket vydrží žhnout dlouho), doprostřed třeba trochu hnoje ke kmeni, mám to tam pěkně zryté bez trávy, tak tam nemá co chytit, kolem pár kůlů omotat do 1metru alobalem, ten teplo odrazí zpět a i zabrání průniku větru-nic levnějšího nehořlavého mě nenapadlo, ale asi pak "budu na Primě". Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 20.4.2017 11:31

"Takže teď jen přežít dnešní poslední (a nejhorší) mrazivou noc".
Kéž by to byla pravda.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.35 (?), 20.4.2017 12:26

Zrovna mi odkvétají špendlíky a řešil jsem dilema jestli stříkat Championem proti mrazu nebo Calypsem proti pilatce.

Vše je zřejmě vyřešeno, protože u nás už 3dny prší nebo silně fouká, su z teho nešťastný:(

Oheň bohužel v noci kontrolovat nemůžu.

Někdo tu dříve psal zálevat horkou vodu ke kořenům.. připomenete mi do kolika stupňů je to vhodné, aby nezmrzl celý strom. A dále stačí zalít jednou třeba kolem půlnoci, aby to mělo efekt do rána a má to smysl pro 10-ti letý strom?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.149 (?), 20.4.2017 13:17

Jenom můžete mně někdo ze zkušenějších poradit jak přesně se topí pod stromem?

Řeším jak rozdělat oheň tak, aby vzniklo dost hžavého materiálu na který pak hodím vlhkou drť z větví aby čadila a zároveň abych si ohněm - hžaým vzduchem nad ohněm spíš nenadělal škodu. Jedině to rozdělat na velkém ohništi bokem a pak to tam dovézt v kolečku... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.238 (?), 20.4.2017 13:58

Já to chci dělat právě tak, že oheň rozdělám jinde a pak nakýbluju žhavé. Kýble dám 3 kolem stromu (ve zhruba poloviční vzdálenosti mezi kmenem a okrajem koruny). Kýble chci zakrýt plechy a ty zatížit, aby nechytly stromy.

Přímý oheň rozdělaný mezi stromy mi přijde neefektivní - ohřívám jen polovinu stromu, takže musím rozdělat ohňů více, musím celou noc běhat a přikládat a přijde mi že spousta tepla uteče vniveč.

Ale budu to dělat poprvé, takže když mi to někdo zkušenější zkritizuje či poradí jak to dělat jinak, poslouchám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.117 (?), 20.4.2017 17:19

Jedna zaujímavá tabuľka na aktuálnu tému.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 188.117 (?), 20.4.2017 17:24

Podľa nej mám pocit, že ani s tou úrodou jabĺk to v niektorých lokalitách nebude také isté. Aby nakoniec neostali iba tie ríbezle a maliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika