Moniliové spále 2024 STOP



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
8.3.2024 16:11, zobrazeno: 2181x

Dnes byly ideální podmínky pro postřik meruněk proti spále, protože bylo chladno a nelítaly žádné včely. Zásobu Signum mám dobrou a k tomu ještě Belanty. Zároveň jsem provedl postřik proti hálčivci hrušňovému a švestkovému Kumulusem, který má vedlejší účinek i proti těmto roztočům.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 8.3.2024 17:54

taky jsem chtěl vyrazit na monilii, ale u nás bohužel fouká a ještě bude, takže až někdy jindy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.15 (?), 8.3.2024 19:40
Dá se kombinovat aplikace Championu a Signum pro jeden postřik nebo to nemá smysl? Zní to jako hloupost, ale jedu na zahradu k rodičům na jih Moravy a chtěl bych meruňky ochránit proti mrazům i monilioze. Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 8.3.2024 21:16

Pátral jsem po mísitelnosti Championu s jinými přípravky, ale nic zásadního jsem nevypátral. Tuto kombinaci mám vyzkoušenou, význam má. Směs hned vystříkejte a raději už nic nepřidávejte (smáčedlo, hnojivo apod.), kvůli stabilitě. Postřiky v době kvetení meruňek většinou poškodí květní plátky, mohou zreznout. Vypadá to tragicky, minimálně konec světawink, ale opylení a vývoji plůdků to nevadí. Nepátral jsem tolik po snášenlivosti fyzikální (jestli se směs třeba nevysráží), ale po snášenlivosti chemické (měď může reagovat). Ale OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.15 (?), 9.3.2024 3:50
Děkuju za odpověď. Zkusím to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.15 (?), 9.3.2024 20:26

Tak míchačka postřiku provedena, dnes na jihu Moravy "teplota" 8 stupňů, studený vítr. Z meruněk v květu silně Soledano, méně květů Orange Red, Tsunami. ULA, Anegat a Frostina červené květní pupeny, dosud nerozvinuté. Uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 9.3.2024 21:19

V HK bylo 9°C, foukalo s přestávkami. Tak postříkáno mám (Luna Experience)! Goldrich a Harlayne jsou ve stadiu balonku až první otevřené květy. Ideální termín pro první postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 10.3.2024 6:51

Mám 4 stromy meruněk: 2x Bergeval, 1x Goldrich a 1x Leskora. Bergeval zatím ještě nekvete, květní pupeny ještě bez viditelnách bílých okvětních lístků. Leskora a Goldrich již několik částečně otevřených květů.

Vzhledem k prognóze počasí mám dnes poslední den na ošetřní proti spále.

Použil bych osvědčené Signum, ale mám otázku k účinku tohoto postřiku na stromy ve fázi neotevřených květů. 

Je účinná látka schopná se dostat do pletiv stromu i při takto ranné fázi?

Popřípadě přimíchat třeba Champion jako kontaktní látku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 10.3.2024 10:47
Já bych postříkal všechno. Určitě se něco do pletiv dostane a jedna složka Signum se šíří později i odparem z okolí. Champion proti monilii nemá význam přidávat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 10.3.2024 13:39
Dobře, zkusím Signum, ale bude to boj s větrem, velmi silně tady fouká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika