Mohou hryzce zbrzdit růst?



host - 82.2 (?)
18.8.2010 16:38

tak s tou identifikací velikosti - myš domácí: 7-10cm, 30g.

Hryzec vodní: 12-23cm, 60-300g

Skutečně je několikanásobně větší (2 a vícekrát) a splést si je tudíž nelze. Ten, kterého jsem viděl u sebe na zahrádce byl vypasený, že mohl mít klidně i půlkilo :) :(

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 215.130 (?), 18.8.2010 6:50, zobrazeno: 4330x

dobrý den. přečetla jsem si pár odkazů.. a přiznávám nenapadlo mne.. že je možné že mi hryzce narušily kořeny u merunky.. Na zahrádkářské kolonii jsou sice kočky. ale sousousedů.. a ty na 100% myši ani jinou "havěť" neloví.. jsou to kocouři.. kočky nevím proč vždy zmizí.. Ze zdravotních důvodů jsme musely dát mé kočky peršanku a britku na zahradu.. a s úžasem jsme sledovaly jak si zvykly.. po pár týdnech začaly nosi ULOVKY..  každý den přinesly na schody myši.. ty pak snedly.. ale ted jim nejak nelezou.. asi to nejsou myši.. vypadá to trošku jinak.. jsem z mnesta a z panelaku.. moc škůdců jsem nepoznala.. ale je možné že to jsou hryzci. a že mohly narušit kořeny meruŇky??? nějak neroste.. jako by se zabrzdila a šla do kořenů.. vedle ní jsem mnela broskvičku kterou jsem sadila vloni.. ale ta z časti omrzla.. pak dostala kadeřavost.. a v polovině června mi ju má 5 letá dcera vytahla jednou rukou ven ze zemne s ožranými kořeny.. prosím poradte čím mám merunku pohnojit.. a jak jí zachránit.. koupila jsem jí v zahradnictví.. s tím že je to pozdní typ.. dostala jsem dvě za cenu jedné.. jednu má soused.. a má krásný stromek. já kmínek se 4 větvičkami.. na kterých je pár lístků.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.2 (?), 18.8.2010 8:17

Tohle hnojivo nezachrání. Je obecně známé a v diskusích zde mnohokrát omílané, že hryzci (ne myši) ohryzávají kořeny včetně kořenúů stromků. Hryzec je několikanásobně větší jak myš. Pokud mají úlovky velikost myši a kočky je nežerou, pak jde nejspíš o neškodné pikoře.

Ale zpět k stromku, jediný způsob záchrany je vykopat, zkontrolovat kořeny a budou-li ohryžené, pak posadit do pletiva. Velká jama vystlaná králičím nebo nějakým podobným pletivem, do ní dobrá půda. Stromek ještě stihne zakořenit a příští rok začne mít přírůstky, není-li již zcela ožraný. Diskusí o hryzcích je na těchto stránkách nepočítaně v rubrice Škůdci, chce to jen být trochu aktivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 18.8.2010 11:13

Nejenže zbrzdit, ale i zlikvidovat. Projeví se to tak, že když za stromek zatáhnete, vytáhnete ze země ohlodaný kolík. Jinak v druhém příspěvku ta několikanásobná velikost je snad trochu přehnaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.2 (?), 18.8.2010 16:38

tak s tou identifikací velikosti - myš domácí: 7-10cm, 30g.

Hryzec vodní: 12-23cm, 60-300g

Skutečně je několikanásobně větší (2 a vícekrát) a splést si je tudíž nelze. Ten, kterého jsem viděl u sebe na zahrádce byl vypasený, že mohl mít klidně i půlkilo :) :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika