Meruňky 2024



host - 212.219 (?)
8.5.2024 14:24

Farbaly, přiroubovaný proutek, hned plody, půlku už jsem shodil ručně. MH

Farbaly
Farbaly
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 6.5.2024 15:42

Ještě se mi žádný rok nestalo, abych neměl Leskory. Všechno je holt jednou poprvé. Koukal jsem na roub té "slavné" Vanilla Cot, a plody stále visí, nežloutnou ale nezvětšují se. O jeden jsem zavadil a byl dole, tak to bude ze všemi. Světská sláva, polní tráva, Martine. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.26 (?), 6.5.2024 18:59

S moniliózou u Frostiny má problém více zahrádkářů (viz vlákno Mráz ve vegetačním období). To je škoda, chtěl jsem na podzim vysadit pozdněji kvetoucí meruňky a s Frostinou jsem teď na vážkách. Jak u vás dopadla později kvetoucí Ula (kdo ji máte) co s týče moniliózy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 7.5.2024 10:40

U mě nejpozději raší i kvete "falešná" Vesna, ale ani to letos nestačilo. Plody stejně zmrzly a zežloutly. Plody Frostiny i Uly zmrzly také. Stejně jako u jednoho z rodičů Uly u Harlayne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.234 (?), 7.5.2024 12:51

A monilií je Petře Vaše Ula postižená?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 7.5.2024 14:22

ULA ani Harlayne letos monili neměly. Je to ale pouze slabá útěcha, to uznáte. Pokud by Frostina nezmrzla, měla by nějaké meruňky i přes tu monilii, škoda. Nejhorší monilii měla letos Orangered, Harogem a Harcot, ale platí to samé jako u Frostiny, plodů by bylo i přes tu monilii dost, jen kdyby nezmrzly. Mráz je nejhorší "škůdce". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 14:10

Jeden plod Tyrintosu na přiroubovanci z opožděného květu stále žije a roste. Vypadá to že by se mohl udržet. MH

Tyrintos
Tyrintos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 14:22

Největší držáky co po mrazech nepadají - odrůdy FAR, ani žádné neopylení, nerostoucí plůdky, napůl rostoucí plůdky a podobné výmluvy... Prostě odkvetou a roste. Tak kdyby plodila Leskora to by bylo, u ní je to naopak - tolik fází redukcí plůdků do zralosti že i bez mrazů by toho moc na ní asi nezbylo, denně padají. MH

Farely
Farely
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 14:24

Farbaly, přiroubovaný proutek, hned plody, půlku už jsem shodil ručně. MH

Farbaly
Farbaly
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 14:28

Středomořská Canino, nový stromek v květináči už měl plody tak jsem je nechal, uvidíme jestli to tady má šanci. MH

Canino
Canino
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 8.5.2024 14:29

Já jsem našel dvě nebo tři Vesprimy. Bohužel "nastydlo" i FARCLO, stejně jako Farhial a Farely. Kech Psar - čistá nula. Farhial je sice chutnější než Farclo, ale to Farclo mě docela naštvalo. Zmrzlo i to, co bylo schované. Můžete se alespoň s chutí pustit do zakracování nových výhonů, které způsobí opožděné kvetení v příštím roce (toho, co na nich znovu obrazí.). Náplast je to hodně slabá, ale co se dá dělat. Naprostá a nečekaná katastrofa, co se letos přihodilo, já jsem se s tím ještě nevyrovnal. A co tvoje "bublinkové" Sugar Pearls, Martine? 

Ten, co přežil holomráz (Vesprima)
Ten, co přežil holomráz (Vesprima)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika