Meruňky 2024



host - 91.196 (?)
2.3.2024 6:38

yes-Bože, to je taková nádheraheart! A že to možná zmrzne, shnije? To už je jiný příběh, s poděkováním za nasycení ducha skrze zrak SPCH.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 212.219 (?), 27.2.2024 20:29

Doplním, že za zmrznutím vyjmenovaných může jejich narašení přes zimu, už u vánocích byly zjevné pohyby a nalévání kvetních pupenů od meruněk až po jabloně - všechny stromy se v zimě probudily. Ty meruně za to jinak nemůžou. Big red tak 50% vydrželo hlavně výše v koruně, Carmentop středomořská překvapivě bez poškození.

Jestli myslíš bílé čepičky, tak u mě zatím meruňky bílé v poupatech nemají, jsou ještě zabalené. Ten tvůj Tyrintos letos přiroubovanec pokvete, jsem zvědav kdy v porovnání s jinýma, bílé čepičky taky neměl před 2 dny.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 27.2.2024 20:29

Ako je na tom Strepet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.3.2024 17:35

Chtěl jsem napsat, že začíná kvést zlatý déšť, což je neklamné znamení, že rozkvétání meruněk, švestkomeruněk a asijských slivoní je "za dveřmi" a ejhle začínají se otvírat první květy "Thyrinthosu". Tomu už se říká extrémismus, když 1.3. rozkvétají meruňky. Dotaz na Martina: Co si slibuješ od těch odrůd Lazeránská a Krasun Kijowskij? Našel jsem jen popisy zahradnictví Spomyšl, kde se píše, že jedna dozrává s Goldrichem a druhá krátce po něm. Velikostně jsou si s ním také podobné. Takže co je zajímavého na těchto odrůdách?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 1.3.2024 18:44

U mě ještě nic z meruněk nekvete, ale už je vidět na některých odrůdách bílé hlavičky v poupatech, to je tak 3 dny do rozkvětu prvních květů, takže bude třeba od té chvíle udržovat kvetení s postřikem proti moniliovému úžehu a k tomu má začít denně mrznout. Je to fakt brzo. Ale zase ve světe je takový termín kvetení meruněk úplně normální, od půlky února do začátku března, takže v tomto jsme se aspoň srovnali do normálnosti. smiley

Měli tam ještě nějaký Anastajskij Kyjevski, no podle názvu by nemusely zmrznout. Roub Moskevské tu mám taky, jestli ani tato nezabere, tak to bude horší jak na urale. laugh MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.30 (?), 1.3.2024 20:20
u mě.
meruňky
meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.3.2024 21:02

Už kvetou mandloně v Hustopečích, pane SPCH? Viděl jsem nedávno pěknou reportáž, kde majitelka sadu všechny zve na procházku mandloňovou naučnou stezkou. yes


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 2.3.2024 6:49

Platí to, co jsem napsal pod př.pana Waltera, ale šouplo se pod p.Petra z Pardubiccheeky. Zaznamenal jsem aktuální info o stavu na tom Hustěupečeném kopciwink, že to nechají na Přírodě a přitápět nebudou. Já tam byl jedinkrát a ještě teď cítím v nohách to stoupání, v hlavě mandlovičku a v břiše nejlepší česnekový, poctivě omaštěný bramboráčeklaugh, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 8.192 (?), 2.3.2024 10:47
taky nebudu přitápět. Nevěřím, že by až do poloviny května nepřišel významný mráz, při kterém by ani přitápění pod stromem nepomohlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 2.3.2024 6:38

yes-Bože, to je taková nádheraheart! A že to možná zmrzne, shnije? To už je jiný příběh, s poděkováním za nasycení ducha skrze zrak SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 2.3.2024 20:17

Tak minulý rok (2023, HK) jsem poprvé stříkal meruňky proti moniliniové spále (Signum) 24. března. Letos to vidím už za týden. To má v noci mrznout, ale ne moc, přidal bych měď proti mrazu (schválený Champion nemám, použiju Miedzian). Dnes jsem okukoval poupata. Drží se zavřená, bez probělování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika