Meruňky 2023



host - 153.65 (?)
7.5.2023 8:15
Velkopavlovickou mám na balkoně plnou plůdků. Stejně jako Kompaktu a Maďarskou... více fotek mám na https://www.facebook.com/groups/634685171823366/?ref=share ...kdo má zkušenosti s pěstováním meruněk v nádobách, tak se prosím přidejte. Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 2.5.2023 10:58

Pořád jsem se nedozvěděl, co přežilo v HK. Tady snad na ochutnání něco zůstane. 

Kompakta
Kompakta
Kompakta
Kompakta
Harlayne
Harlayne
Bergeval
Bergeval
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 3.5.2023 21:01

Nebude to žádná sláva, ale na rozdíl od souseda, který tvrdí, že na VP nemá nic, u mě snad něco málo bude. 

Velkopavlovická meruňka
Velkopavlovická meruňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 4.5.2023 11:49
Vidíte pane Petře a pak že je Velkopavlovická překonánou odrůdou v mrazuodolnosti květu... Jsou věci mezi nebem a zemí... Netroufnu si hodnotit, jestli mám násadu stejnou jako vy nebo menší nebo větší, ale vzhledem k tomu že je to celkem velký strom, pro samozásobení naší domácnosti bude dost. A až budou ve sklenicích se zavařeninou, mohu se odporoučet do propadliště dějin s vědomím, že tato odrůda není špatnou volbou ani dnes, pokud člověk nepodlehne marketingu, nenechá si vyvrátit osobní zkušenosti, a neboji se lozit po žebříku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 7.5.2023 8:15
Velkopavlovickou mám na balkoně plnou plůdků. Stejně jako Kompaktu a Maďarskou... více fotek mám na https://www.facebook.com/groups/634685171823366/?ref=share ...kdo má zkušenosti s pěstováním meruněk v nádobách, tak se prosím přidejte. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 7.5.2023 9:31
Pro pěstování ovocných stromů v nádobách bohužel nemám prostory. Stačí mi ty dva moje citroníky, které musím na zimu z balkonu, který celý zabírají, přetáhnout zpět do domu. Moc pěkná násada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 17.5.2023 14:47

Bergeron má každoročně chuť "řepy", jak mi teď psal jeden pán. Musím říct, že v posledních letech jsem také spokojen nebyl, ale doufám, že se to zlepší. Nějaké plody se na něm letos objevily.

Hnědnutí listů meruňky
Hnědnutí listů meruňky
Mšice (pravděpodobně broskvoňová)
Mšice (pravděpodobně broskvoňová)


Velkopavlovická meruňka
Velkopavlovická meruňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 17.5.2023 15:21

Co by na tu údajnou řepovitost Bergeronu řekl pan Vyslužil, který ho tak doporučoval do kvasu. Jak už zde bylo někde psáno, ono záleží který klon Bergeronu máte a taky jaká podnož ho vyživuje. Tam pak mohou být rozdíly opravdu propastné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 17.5.2023 19:54

U mě je Bergeron dozrálý dokonce úplně do měkka dost sladký celkem lahodný i ve špatném počasí, nějaká mírná meruňkovitost je v něm taky, ale není typická jako u VP. Nějaké plůdky se udržely i letos kdy vedle Leskora nemá nic, takže s mrazuodolností je na tom asi nejlépe. Klonů nevím že má Bergeron více opravdu? Mám ho kupovaný na semenáči, vzrůst je ale slabší, to VP je oproti němu obluda úplně jiný strom. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 18.5.2023 10:16
Ono nevíte co se kde toulá a obzvláště v době zásilkových obchodů a možnostech nakupování v zahraničí. Ing. Kutina, CSc, píše.... bylo zkoušeno nejméně pět rozdílných proveniencí "Bergeronu", vesměs nepravých.... z původních dvou klonů importovaného Bergeronu A660 z Francie byl přihlášen lepší s označením "LE-2".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 18.5.2023 10:45

Můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, co píše tento pán: Leskora je úžasná odrůda, jak chutí, tak odolností. Kvete sice jako jedna z prvních, ale nepamatuji rok, kdy by neměla meruňky i extrémní letošek něco má. Doporučuji ji všem jako základní kombinaci pro začátek - Leskora a Leala, která je sice chuťově horší, ale odolnost má ještě lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika