Meruňky 2023



host - 234.109 (?)
24.3.2023 22:14

Veselka a Orangered-tieto majú velmi dobrú odolnosť na jarné mrazy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.3.2023 10:06

Zdenku, požadoval jsem ve Spomyšli pravé Fardao, ale nemají ho. Pokud ho budete reklamovat, tak Vám jistě nabídnou finanční náhradu. Zmiňujete KIOTO. Je zajímavé, že ve srovnání s Pinkcotem nenašlo větší uplatnění. Přitom je mnohem odolnější v květu, pravděpodobně i v pupenech a plůdcích. Také je barevnější. Libor z Bratislavy tady kdysi zdůvodňoval asi v pěti bodech, proč má Kioto raději než Velkopavlovickou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 23.3.2023 10:35
Z “Fardaa” jsem zklamaný. Ikdyz ještě nemělo možnost zaplodit a při vývoji počasí nejspíš nezaplodi ani letos. Ale kupoval jsem ho dá se říct spolecne s vámi, proto si myslím ze nebude “prave”. Nevíte o nějakém duveryhodnejsim zdroji, nebo nějakou jinou zarijovou merunku? Co se tyce Kiota, jsem s nim spokojený. I rodina ho miluje. To vybavení do červená je až neuveritelne, sousedka si dokonce myslela ze se nejedna o merunku :) Mám ho na slabé rostoucí podnozi, stromek má myslím 8 let a jeho výška je do tři metru. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.3.2023 15:16

Meruňky typu "FAR" zmizely z prodeje, jak se zdá. Maximálně je k sehnání ten Congat, který bude zrát nejspíš koncem srpna. Fardao by zrálo možná o měsíc později, nevím to přesně. Kde je problém, netuším, ale snad se zase v prodeji objeví. Co se týče Kiota, tak VP asi bude těžko něco v chuti konkurovat, ale pokud VP zmrzne, Kioto určitě potěší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomášV - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 12.70 (?), 24.3.2023 16:23

Tak ve 440m na chráněném stanovišti dnes rozkvetl Hargrand. Je větrno, 17°C a opylovači žádní. Za tři dny mají přijít noční mrazíky. Velkopavlovická na volnějším prostranství se zatím nerozbalila. Ta by snad mohla počkat po těch mrazících.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.226 (?), 24.3.2023 20:42

Zdravím, můžu prosím postřik proti monilióze (Signum) použít, i když je meruňka už v plném květu nebo mám už počkat až když bude odkvétat? Nebyl jsem doma a dnes jsem zjistil, že Leskora už plně rozkvetla, tak bych nerad květy nějak poškodil. Díky za odpověď. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 24.3.2023 21:20

Ano, v příbalovém letáku udávají rozmezí 61-69 BBCH, dle tabulky to odpovídá rozmezí 10% rozkvetlých květů až viditelná násada plůdků po opadu květních lístků.

Tady ve vlákně bylo psalé, že kvítky mohou po postřiku zhnědnout, ale že to nevadí.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 24.3.2023 20:55

tak oni ani meteorologové nevědí, jak bude. Kupříkladu na wetteronline pro mojí lokalitu napřed psali -2°, pak -3°, pak zas -2°, dnes od rána dokonce -4° (to už jsem se s úrodou začal loučit) a teď večer píšou opět "jen" -2°. Čert aby se v nich vyznal, co jim tam nalévají? wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.109 (?), 24.3.2023 22:14

Veselka a Orangered-tieto majú velmi dobrú odolnosť na jarné mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 25.3.2023 9:11
Tam mně už VP a Kompakta pomalu odkvétají... v pondělí stříknu ještě jednou proti monilióze a zabalím do igelitových pytlů, ať ty mrazy přečkáme..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 25.3.2023 9:12
...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika