Meruňky 2023



host - 50.226 (?)
24.3.2023 20:42

Zdravím, můžu prosím postřik proti monilióze (Signum) použít, i když je meruňka už v plném květu nebo mám už počkat až když bude odkvétat? Nebyl jsem doma a dnes jsem zjistil, že Leskora už plně rozkvetla, tak bych nerad květy nějak poškodil. Díky za odpověď. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.3.2023 10:06

Zdenku, požadoval jsem ve Spomyšli pravé Fardao, ale nemají ho. Pokud ho budete reklamovat, tak Vám jistě nabídnou finanční náhradu. Zmiňujete KIOTO. Je zajímavé, že ve srovnání s Pinkcotem nenašlo větší uplatnění. Přitom je mnohem odolnější v květu, pravděpodobně i v pupenech a plůdcích. Také je barevnější. Libor z Bratislavy tady kdysi zdůvodňoval asi v pěti bodech, proč má Kioto raději než Velkopavlovickou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 23.3.2023 10:35
Z “Fardaa” jsem zklamaný. Ikdyz ještě nemělo možnost zaplodit a při vývoji počasí nejspíš nezaplodi ani letos. Ale kupoval jsem ho dá se říct spolecne s vámi, proto si myslím ze nebude “prave”. Nevíte o nějakém duveryhodnejsim zdroji, nebo nějakou jinou zarijovou merunku? Co se tyce Kiota, jsem s nim spokojený. I rodina ho miluje. To vybavení do červená je až neuveritelne, sousedka si dokonce myslela ze se nejedna o merunku :) Mám ho na slabé rostoucí podnozi, stromek má myslím 8 let a jeho výška je do tři metru. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.3.2023 15:16

Meruňky typu "FAR" zmizely z prodeje, jak se zdá. Maximálně je k sehnání ten Congat, který bude zrát nejspíš koncem srpna. Fardao by zrálo možná o měsíc později, nevím to přesně. Kde je problém, netuším, ale snad se zase v prodeji objeví. Co se týče Kiota, tak VP asi bude těžko něco v chuti konkurovat, ale pokud VP zmrzne, Kioto určitě potěší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomášV - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 12.70 (?), 24.3.2023 16:23

Tak ve 440m na chráněném stanovišti dnes rozkvetl Hargrand. Je větrno, 17°C a opylovači žádní. Za tři dny mají přijít noční mrazíky. Velkopavlovická na volnějším prostranství se zatím nerozbalila. Ta by snad mohla počkat po těch mrazících.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.226 (?), 24.3.2023 20:42

Zdravím, můžu prosím postřik proti monilióze (Signum) použít, i když je meruňka už v plném květu nebo mám už počkat až když bude odkvétat? Nebyl jsem doma a dnes jsem zjistil, že Leskora už plně rozkvetla, tak bych nerad květy nějak poškodil. Díky za odpověď. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 24.3.2023 21:20

Ano, v příbalovém letáku udávají rozmezí 61-69 BBCH, dle tabulky to odpovídá rozmezí 10% rozkvetlých květů až viditelná násada plůdků po opadu květních lístků.

Tady ve vlákně bylo psalé, že kvítky mohou po postřiku zhnědnout, ale že to nevadí.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 24.3.2023 20:55

tak oni ani meteorologové nevědí, jak bude. Kupříkladu na wetteronline pro mojí lokalitu napřed psali -2°, pak -3°, pak zas -2°, dnes od rána dokonce -4° (to už jsem se s úrodou začal loučit) a teď večer píšou opět "jen" -2°. Čert aby se v nich vyznal, co jim tam nalévají? wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.109 (?), 24.3.2023 22:14

Veselka a Orangered-tieto majú velmi dobrú odolnosť na jarné mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 25.3.2023 9:11
Tam mně už VP a Kompakta pomalu odkvétají... v pondělí stříknu ještě jednou proti monilióze a zabalím do igelitových pytlů, ať ty mrazy přečkáme..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 25.3.2023 9:12
...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika