Meruňky 2022



host - 125.72 (?)
7.4.2022 7:10
Goldrich je strašná odrůda, co nezmrzlo, a že skoro každý rok zmrzlo, to opadlo ještě kyselé na zem. A co zůstalo, se skoro nedalo jist. Bez milosti jsem ji vykopal ven. Na jiném místě starší Goldrich, meruňky nádherné, ale kyselé, nic moc. Zlatá leskora, pavlovicka, chuťově výborně.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
   
host - 12.8 (?), 20.3.2022 10:28

Umístění: rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje, jižní strana zahrady v blízkosti obytného domu

Odrůda: Hargrand


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.3.2022 18:23

Pěkná, ostrá forka, pane 12.8, to děláte také jistě nějakým dobrým mobilem jako pan Walter. Hargrand mně letos kvést nebude, ale je to škoda, protože nejenom já mám tyto chutné meruňky rád. Abych pravdu řekl, tak si nevzpomínám na podobný březen v historii. Mám na mysli tolik slunce. Srovnávat chuť plodů Vehardy a Vesny pro pana Jana nemůžu. Plody bude mít letos Vesprima a Velita. Tedy jestli květy nezmrznou.

Sweet Red
Sweet Red
Wonder Cot
Wonder Cot
San Castrese
San Castrese
Velita
Velita
Velita
Velita
Goldrich meruňka
Goldrich meruňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
TomášV - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 12.8 (?), 24.3.2022 16:45

Nebyl jsem přihlášený. Mobil není nic mimořádného, je v ceně cca 4500,- (Xiaomi Redmi Note 10).

K předchozímu příspěvku ještě doplním, že noční teploty se pohybovaly kolem -4°C a denní kolem +10°C.

Teď je už situace horší, noční kolem 0°C a denní i přes 17°C. Fotografie jsou ze dneška, modlím se za ochlazení co by to rozkvetení ještě mohlo stihnout zastavit, jinak asi bude zase po úrodě.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.3.2022 20:55

Ano, už je to tady. 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.3.2022 11:01

Pupeny později rozkvétajících odrůd v porovnání s Tsunami. Sejně jako Tsunami je na tom například Orangered, Veselka, Radka, Lejuna, Spring Blush, Delice Cot. První rozkvetla Big Red, Sweet Red, Goldrich na B-VA-2.

Kioto
Kioto
Bergeron
Bergeron
Leala
Leala
Vesna ?
Vesna ?
Veharda
Veharda
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
TomášV - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 12.8 (?), 27.3.2022 16:52

Tak dnes se některé květy rozvily a první opylovači jsou motýly.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2022 13:47

Další umělecká fotografie, tentokrát od Tomáše. Já jto mám rozmazané, tak jen pro ilustraci. Nejpozději rozkvétá Farclo a Farhial. Pozdě i Bergeron, Kioto, Frostina, Vesna s otazníkem, Leala, Perle ze Spomyšle, nejpozději s těch COTÚ, Monster Cot, a bergeronský Tardicot. Také zastíněná Leskora. To FARDAO dávno rozkvetlo, takže s pravostí nepočítám.

Sundrop
Sundrop
Orangered
Orangered
Goldrich
Goldrich
Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.4.2022 21:11

Nevím, co přinese roub Muscat de Nancy, ale každopádně tento roub a "Vesna s otazníkem" rozkvétají nejpozději. Kdyby tak někdo vyfotil nebo zdělil, jak mu rozkvétá Vesna, byl bych rád.

Vesna?
Vesna?
Muscat de Nancy
Muscat de Nancy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.44 (?), 6.4.2022 22:50

Vesna rozkvitá velmi skoro, bola odkvitnutá už pred mrazmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 7.4.2022 7:10
Goldrich je strašná odrůda, co nezmrzlo, a že skoro každý rok zmrzlo, to opadlo ještě kyselé na zem. A co zůstalo, se skoro nedalo jist. Bez milosti jsem ji vykopal ven. Na jiném místě starší Goldrich, meruňky nádherné, ale kyselé, nic moc. Zlatá leskora, pavlovicka, chuťově výborně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika