Příspěvky uživatele - 12.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky 2022-2, 28.7.2022
Ano, i na pecce se objevuje flíček - kroužek. Zatím ne u všech plodů. Co se dužniny týká, je bez defektů jak vzhledově, tak i chuťově. Má místa s různou intenzitou uzrání, ale chuť je vinikající, dužnina sladká a ke slupce s příjemnou kyselinkou,... celý příspěvek >
Meruňky 2022-2, 27.7.2022 Obsahuje fotku
Vynechal jsem u Hargrandu letos probírku a zajímalo mne, jaký bude dopad na plody. Jsem překvapený, že neutrpěla ani velikost plodů, ani jejich chuť. Plody jsou vesměs stejné velikosti o průměru cca 6cm a váze v rozmezí 92 - 118g. Podle internetu mám... celý příspěvek >
CANDELA, 27.7.2022
Začali jsme tu spamovat cizí téma. Založil jsem tedy nové. Pokračujme prosím tam.
Učím se roubovat meruňky, 27.7.2022
Mám VP meruňku, která ale v mých podmínkách prozatím nezaplodila. Od výsadby je to asi 5 let. Pak mám meruňku Hargrand cca 4 roky která dvakrát plodila a rád bych ji narouboval na tu VP. Chci se tedy naučit roubovat a po přečtení a shlédnutí nějakých... celý příspěvek >
CANDELA, 26.7.2022
Prozatím jsem začal zkoušet letní kopulaci na jinou meruňku. Využívám to, co mám na zahradě dostupné. Vyzkoušel jsem také roubování za kůru. V následujících týdnech uvidím, zda jsem byl v něčem úspěšný. Pokud ne, budu muset asi začít s méně... celý příspěvek >
CANDELA, 26.7.2022
Podle logiky věci v době roubování nemohla být PPV. Neujal by se roub. To, že dnes plodí musí znamenat, že stále přijímá mízu od podnože. Její slabá vitalita na použité podnoži musí přeci tedy souviset s méně agilní podnoží. Patrně Kompakta je sama... celý příspěvek >
CANDELA, 26.7.2022
Moc si vážím už jen té myšlenky o zaslání roubu. V tuhle chvíli by to ale u mne bylo tak trochu "házení perlí sviním". Opravdu s roubováním teprve experimentuji a dokud v tom nezískám trochu jistoty, byla by to škoda roubu. Třeba někdy v budoucnu.... celý příspěvek >
CANDELA, 26.7.2022
Nevím jak to u pěstíren běžně chodí, ale našel jsem informaci že vlastník výpěstku - Mendelova univerzita v Brně požaduje pro využití Candely někým jiným placenou licenci. Patrně tedy bude získatelná od nich. Je možné že pěstitelé o licencované... celý příspěvek >
CANDELA, 25.7.2022
Já s roubováním teprve začínám experimentovat. Zatím se nedá říci, že bych rouboval. :-D Přečetl jsem si něco a shlédl pár videí. Jeden roub (letní) jsem zazdil samozřejmě svojí chybou, druhý je takový že i po 14 dnech nevím co s ním bude, třetí je... celý příspěvek >
Meruňky 2022-2, 23.7.2022 Obsahuje fotku
Dozrává Hargrand v n.v. 470m (rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje). Jeden plod byl spadlý a ten mi nepřišel už tak chuťově atraktivní. Byl sladký dost měkký a už postrádal tu správnou dávku kiselinky pro obohacení chuti. Druhý plod jsem vzal... celý příspěvek >
CANDELA, 23.7.2022
No vypadá opravdu hodně chutně. Jak vnímám jedotlivé fotografie meruněk, skoro bych si troufal říci, že se podle fotografií plodu (vcelku a pak půleného) dá i dobře posoudit jeho chuť. Je to zvláštní, ale tak nějak si ji vždy i dokážu podle fotky... celý příspěvek >
Jak ořezat meruňku, 23.7.2022
Možná budou úplně jiné rady, než s čím přicházím já. Moje zkušenost pramení z jediné odrůdy a v tom může být i případný rozdíl. Moje meruňka je Hargrand a pokud jsem nedodržel následující doby, na jaře pak skoro nekvetla. Meruňku zastřihuji... celý příspěvek >
Meruňky 2022-2, 17.7.2022
Jsem na hranici mezi Středočeským a Jihočeským krajem. Bude to teprve druhá úroda (pár let to vždy pomrzlo při květu). První úrodu jsem sklízel přímo ze stromu podle omaku a chu't mne uchvátila. Jemná, nerozplyzlá dužina, příjemně sladká s jemnou... celý příspěvek >
Meruňky 2022-2, 17.7.2022 Obsahuje fotku
Přidám pár fotek Hargrandu z nadmořské výšky 470m. Začíná se vybarvovat. Předpokládám první zralé plody tak za 10dní. Vím, měl jsem udělat peobírku, ale nedalo mi to vyzkoušet jak je ta vyšší plodnost ovlivní.
Tomcot, 10.7.2022
Když se tak na ty fotografie dívám, jako bych cítil, že ty plody dozrávaly příliš rychle. Myslím že potřebují pro správné dozrávání víc času. Věřím, že pak by ta chuť byla úplně někde jinde. Možná by ve vaší oblasti snesli méně slunečné stanoviště.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika