Meruňka Veselka



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?)
13.4.2020 16:02

No, Petře, Veselka nevypadala moc vesele, ale některé čnělky "stojí".



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 13.4.2020 16:02

No, Petře, Veselka nevypadala moc vesele, ale některé čnělky "stojí".



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 13.4.2020 20:16

To je paráda, vidět takhle budoucí meruňky. Máš alespoň trochu radost, Vojto? Já jsem to stále ještě nějak nepochopil, jak v tom spáleništi Veselky může být tady u mě tolik plůdků. Nějaký zázrak. Ale ještě kdyby později ty plody tolik nepraskaly a nehnily před dozráním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 13.4.2020 21:22

Do meruněk ještě daleko, Petře. Nějaké mrazy ještě asi proběhnou, propad plůdků taky. Meruní moc nebude - Tsunami a Karola jsou na tabák, VP jsem po mrazech seříznul skoro "na pařez", Leskora je na tom podobně jako Veselka (něco trčí) a ostatní tak na ochutnání. Mám tu i pár let pařízek Kiota a nemůžu ho vyprovokovat k tomu, aby vyhnal nějaký silný výhon smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 13.4.2020 21:50

Kioto roste hodně slabě. Už mám třetí, ale nevzdám to. Tsunami špatný, lepší je ta Pricia, která rozkvetla přeci jen déle. Z dalších mrazů se už všichni klepou, no tak uvidíme. Dneska mohlo zapršet, ale spadlo to jinde, co se dá dělat. Všichni spoléhaj na květen, tak jen aby. Meruní moc nebude, ale přesto se tady něco rýsuje, což je hodně příjemné překvapení, když to vydrží. Tebe ještě vytrhne ta Lenova. To jsou hodně důležitý odrůdy. Chvála Lenově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 2.7.2021 11:51

Kde jsou ty časy, když jsme si s Jirkou v tomto vlákně pochutnávali na Veselkách. I tento rok plody odrůdy VESELKA začínají opět předčasně padat (vz. vlákna Veselku či jinou odrůdu meruňky? Anebo dvojí vlákno s názvem Veselka  - deformace plodů - zahnívání a opadávání). Přitom násada plodů je více než slušná. Možná, že důvodem je opravdu virová šarka. 

Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 11.7.2021 15:52

Nezlobte se na mě, ale veselská marhuľka VESELKA je také stále ještě ve hře. Možná se stane zázrak podobný jako s Domácími švestkami a starší stromy se ze šarky vzpamatují. Veselka je chuťově velmi vydařená a navíc z časněji kvetoucích meruněk velmi odolná proti mrazu v květu. Alespoň tady se to tak ukazuje. Nebo bude všechno jinak a z plodů Veselky nebude opět nic. Při letošním množství meruněk by to nějak zvlášť nevadilo. 

Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 13.7.2021 21:03

Podívejte se, jak krásně červená ta Veselka. Jako nějaká Rubista nebo něco podobného. Snad to všechno nepopadá. 

Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 15.7.2021 17:18

Klasicky šarkovitá pecka ve Veselkách. V "marmeládové" (měkké a rozplývavé) konzistenci jsou plody ale vynikající. 

Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 18.7.2021 14:26

Na fotkách není žádná Fuego marhuľka, ale slovenská meruňka Veselka. Znáte veselské marhuľe?

Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 23.7.2021 11:57

Bude zřejmě i nadále platit, že pro Veselku bude limitující PPV. Plodů sice zůstalo na stromě rekordně mnoho, proti minulým létům, ovšem zůstávají velmi dlouho kyselé. I ty takto rozkrojené, keré už měkly a vypadaly zralé. Výjimkou je pouze ta "marmeládová" konzistence, která je i dostatečně sladká.

Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika