Meruňka vadnoucí listy



host - 168.243 (?)
7.5.2023 9:41
Ořezat jen teď nebo i během léta, kdyby se postižení objevilo znovu?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 6.5.2023 11:02
Už to zde bylo napsáno. Ono když je špatný průběh počasí při květu citlivějších odrůd a není možno stříkat déletrvající deště a nebo vám postřik odnese vítr, i když dáte hrubou trysku, a asi nejhorší je mrazové poškození mladých plůdků, tak se prostě tomu nemusíte úplně ubránit. Ale počítejte s tím, že budete muset v průběhu vegetace tvarovat už letos korunu z nově probuzených pupenů. Pokud to necháte zarůst jako buřinu, nebude to dobře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.243 (?), 7.5.2023 9:41
Ořezat jen teď nebo i během léta, kdyby se postižení objevilo znovu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 7.5.2023 15:47
V létě váši merunku může navíc potkat hlavně mrtvička a nebo hnědnutí listů. Záleží na vás, jestli si tam ty postižená pletiva necháte jako zdroj infekce pro příští rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 6.5.2023 13:31
Nejde mi přidávat odkazy kopírováním. Najděte si youtube kanál: Plodná zahrada, video: Opravný a prosvětlovací řez peckovin. Já letos budu takhle prořezávat některé švestky, dělám to až po odkvětu z důvodu pylové alergie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.243 (?), 7.5.2023 9:39
Sehnala jsem Signum, tak snad pomůže. Po ořezání se bude stříkat vlastně jen dřevo, listů moc nezbyde. Podle rad níže ošetříme ještě cca dvakrát. Na úrodu se budeme těšit možná příští rok...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.243 (?), 6.5.2023 8:11
Ještě prosím... příštírok ji mám postříkat preventivně již ve květu? Čím vším stříkáte na jaře?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 6.5.2023 8:42

Stříkat vším co je doporučeno.Osobně mám lepší zkušenost s tekutými přípravky (Horizon, Luna experience, Talent),ty jsou už bohužel pro amatérské pěstitele nedostupné.Výborný bude zřejmě nový prostředek Belanty.První postřik se doporučuje v době kdy je rozkvetlých cca 10% květů a druhý při dokvétání.Doporučuju pořádně přečíst příbalový leták, kvalitním rozmícháním a použim za vhodných povětrnostních podmínek zábráníte dalším škodám (např. nestříkat za přímého slunečního svitu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 6.5.2023 13:17
Ještě dodatek k těm postřikům, profesionální pěstitelé z jihu Moravy přiznali, že stříkají moniliový úžeh na merunkách 4x a je možné to i dohledat tuto informaci na internetu. Na druhou stranu sleduju některé youtube pěstitele a i když používají mnoho různých věcí, stejně jim ty merunky chcípají. To byste musel stříkat opravdu přístroji jaké mají profesionálové, výkonné za traktory, aby se v Buchlovicích stříkal sad a Uherském Hradišti to bylo cítit na náměstí. Pak máte dobře postříkáno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika