Meruňka odolná nemocem do mrazové kotliny?



host - 252.143 (?)
11.10.2019 13:36

A pokud zvolíte odrůdu postupmě nakvétající i v nížině, může být doba kvetení ještě delší a pravidelná úroda častější. Např. Puget Gold.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 169.240 (?), 11.10.2019 8:48, zobrazeno: 5858x

Zdravím všechny čtenáře, prosím o Vaše tipy a názory.

Zařizujeme novou zahrádku, budeme tu první zimu takže osobně nemáme vyzkoušeno nic, je v cca 400mnm, ale úajně místní mrazová kotlina.

U všech ovocných druhů co sem chci dát se snažím vybírat z těch pozdně kvetoucích, a tedy odolějších jarním mrazíkům - i když je mi jasné že nic není zaručeno, a možná mi tu neporoste nic tak jako tak... ale kdo nc nezkusí, nc se nedozví.

Z meruněk mám předvybrané:

Kioto

Bergarouge Aramis

Harlayne

Bergeval Aviclo

Darina

Harcot

Vybírám ale jen podle dostupných informací na netu, nezmám osobně nikoho kdo by je měl a poreferoval mi...

Tak co myslíte, kterou?

Kromě pozdního kvetení bych chtěla i co nejvíce odolnou šárce a monilioze...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.55 (?), 11.10.2019 8:54

Harlayne je urcite dobry vyber v Nemeckych testoch marhul na mraz obstal vyyborne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.10.2019 10:41

Alfou a omegou a tedy limitujícím faktorem pěstování meruněk jsou jarní mrazy v květu. Dají se vybrat odrůdy odolné šarce a proti monilioze - zejména úžehu ve dřevě - je nutno chemicky ošetolvat. Je třeba vybrat chráněné místo - např. u jižní zdi, která dokáže naakumulovat teplo a nějaký ten stupeň  v kritických dnech přidat. Najít odrůdu, která by pravidelně plodila v místech nevhodných, je nemožné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 254.88 (?), 11.10.2019 11:21
Je to přesně tak. Nejhorší poloha v mrazové kotlině je její dno. Tak raději o něco výše. Ve vaší oblasti pokvetou meruňky delší dobu a nevykvetou naráz jako v nížině. Pak má smysl upřednostnit pozdě kvetoucí samosprašnou Vehardu nebo ještě později kvetoucí cizosprašnou Vesprimu. Obě jsou mrazuvzdorné v květu. Můj bratr si v nevýhodné poloze ponechal podnožovou valtickou meruňku a má aspoň nějaké jedlé plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.143 (?), 11.10.2019 13:36

A pokud zvolíte odrůdu postupmě nakvétající i v nížině, může být doba kvetení ještě delší a pravidelná úroda častější. Např. Puget Gold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.3 (?), 12.10.2019 22:45

Netrpí náhodou Harlayne praskaním plodov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.255 (?), 13.10.2019 21:21

ani náhodou. J. Ceral

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika