Meruňka do malé zahrady



Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?)
11.4.2019 15:35

Jistě poradí větší výběr odrůd i podnoží jiní. Já mám zkušenost s Kjoto na podnoži WAxWA.

Plodila hned v následném roce po výsadbě, roste velmi, velmi pomalu,

korunka je pochopitelně řezaná, ale někdy nebylo skoro ani co řezat. Výška cca přes dva metry, průměr koruny do jeden a půl metru. Prostě "trpaslík". Plodí dobře, ovšem plody menší a vždy asi jen tak 5-10 kg (když se nedaří tak třeba jen 3 kg). ale prakticky každý rok, kvete tak, že se trochu mine s mrazíky i s dlouhodobým deštivým počasím. Jsem toho názoru, že podnože Wangenheimovy švestky (tj. WAxWA ale i jiné co mají v názvu WA), brzdí růst. takže se snažím naroubovat takto i VP, zatím jsem neuspěl. (Na ZR jsem vloni narouboval meruňku, a prozatím dle růstu je také spíše pomalejší - ale u ZR bych raději s ůsudkem počkal za 2-3 roky. Chuťově ovšem Kjoto nijak necením, když ovšem vynechá VP (a to jednou za 3-4 roky bezpečně vynechá), tak je to vítané zpestření.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 39.50 (?), 11.4.2019 15:02, zobrazeno: 2303x

Dobrý den,

 potřeboval bych poradit, jestli je nějaký vhodný druh meruňky do malé zahrady. Případně nějaká vhodná podnož, na které musí být naroubovaná.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 11.4.2019 15:35

Jistě poradí větší výběr odrůd i podnoží jiní. Já mám zkušenost s Kjoto na podnoži WAxWA.

Plodila hned v následném roce po výsadbě, roste velmi, velmi pomalu,

korunka je pochopitelně řezaná, ale někdy nebylo skoro ani co řezat. Výška cca přes dva metry, průměr koruny do jeden a půl metru. Prostě "trpaslík". Plodí dobře, ovšem plody menší a vždy asi jen tak 5-10 kg (když se nedaří tak třeba jen 3 kg). ale prakticky každý rok, kvete tak, že se trochu mine s mrazíky i s dlouhodobým deštivým počasím. Jsem toho názoru, že podnože Wangenheimovy švestky (tj. WAxWA ale i jiné co mají v názvu WA), brzdí růst. takže se snažím naroubovat takto i VP, zatím jsem neuspěl. (Na ZR jsem vloni narouboval meruňku, a prozatím dle růstu je také spíše pomalejší - ale u ZR bych raději s ůsudkem počkal za 2-3 roky. Chuťově ovšem Kjoto nijak necením, když ovšem vynechá VP (a to jednou za 3-4 roky bezpečně vynechá), tak je to vítané zpestření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.3 (?), 12.4.2019 15:51

Aktuální foto z 11.4.2019.

Pro srovnání - Kjoto zrovna plně začala kvést, zatímco VP i Goldrich ve stejných podmínkách měly první květy 31. března a nyní jsou už v poslední čtvrtině kvetení (díky chladným nocím se kvetení protáhlo skoro by ani nebyl vloni nutný Šittův řez).

Meruňka Kjoto na WAxWA
Meruňka Kjoto na WAxWA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika