Meruňka - Baycor



Vajsovka - (6) - 70.240 (?)
24.4.2009 7:22
Dobrý den, zmiňujete se, že u vaší meruňnky zasychaly větvičky a Baycor jí pomohl? Řeším nyní meruňku Leskoru, která mám pupeny, ale neraší, jsou stále stejné a já se obávám, že o ní přijdu, protože na všech ostatních stromech už jsou listy. Zkusila bych jí také postříkat tímto přípravkem. Můžete mi k tomu napsat víc? Kdy a jak strom ošetřit a není už na postřik pozdě? Děkuji za informace. Lenka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 12.4.2009 19:52, zobrazeno: 20362x

Mám krásnou meruňku, asi desetiletou. Kvete, pak větvičky zaschnou a sklidíme několik plodů. Co to je za odrůdu, to nevím. Plody má spíš drobnější. Diagnóza - moniliová spála. Takže letos: Těsně před květem Baycor /7.4./ a při opadu taktéž /13.4/. Už mám nastaveného budíka na ráno, přes den hrozně fouká. Uvidím, jak to dopadne.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.110 (?), 23.4.2009 17:32

letos jsem poprvé postříkal.a je to fakt zázrak.každoročně obeschlá merunka je zelená jak jarní tráva a to nemluvím jak je plná plodu.kdo chce něco mít musí holt stříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.1 (?), 23.4.2009 19:20

Obávám se, že v nadšení z úspěchů chemie vám uniklo, o jakou chorobu, jaký strom a jaký postřik se jedná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 23.4.2009 19:50

Hm kadeřavost na meruňce, žeby Taphrina ChemiAlís?

Edit 1. Kdo si všiml, že vševědoucí Chemický Guru pěkně potichu smazal svůj příspěvek, kterým si tak trochu vědecky šramotil reputaci? Zůstaly jen odpovědi a ty teď nemají logiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.1 (?), 26.4.2009 7:00

No jo, já! To jsou věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.1 (?), 23.4.2009 19:52

Moniliózou, kadeřavostí trpí pouze broskev. Navíc Baycor není na kadeřavost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vajsovka - (6) - 70.240 (?), 24.4.2009 7:22
Dobrý den, zmiňujete se, že u vaší meruňnky zasychaly větvičky a Baycor jí pomohl? Řeším nyní meruňku Leskoru, která mám pupeny, ale neraší, jsou stále stejné a já se obávám, že o ní přijdu, protože na všech ostatních stromech už jsou listy. Zkusila bych jí také postříkat tímto přípravkem. Můžete mi k tomu napsat víc? Kdy a jak strom ošetřit a není už na postřik pozdě? Děkuji za informace. Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.230 (?), 24.4.2009 9:09

Zdravím,

mám vypozorované, že Leskora je na moniliový úžeh velice choulostivá. Máme ji zasazenou v řadě meruněk spolu s Velkopavlovickými a nikdy jsme je nestříkali. Velkopavlovické byly většinou úžehem nedotčeny, ale Leskora ač vždy bohatě kvetla, tak skoro všechny květy začaly schnout a vypadalo to, že uschne. Nakonec ale vždy obrostla a přežila, takto se stalo několikrát než jsme zjistili co jí je a od té doby co ji stříkám, tak je to OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vajsovka - (6) - 70.240 (?), 24.4.2009 9:28
Dobrý den, moc děkuji za informace, myslíte, že ji mohu postříkat ještě teď? Teoreticky tím už asi nic nezkazím, že?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.16 (?), 24.4.2009 9:41

Někde v dikusi o slivoních je na moniliový úžeh doporučen přípravek Horizon, stříkat do květu.Infekce má prý pronikat přes květy.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika