Leskora



host - 234.242 (?)
8.8.2016 20:55

Aurora je skutočne na mráz slabo odolná ale na PPV je vysoko odolná.Ale na Leskoru z ranných marhúl čo sa týka odolnosti na mráz nemá asi žiadna.Ja som Tsunami jedol iba kupované.Môžete pán Jirko porovnať chuť Tsunami, Aurory a Leskory? Ktorá z týchto odrôd vám chutí najviac?    Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 6.7.2016 17:36

Všeobecně nejodolnějši je Bergeval, rezistentní k PPV a mrtvici meruňek, plody praskají jen výjmečně, nejsou poškozovány hmyzem, dobře snáší transport.Jak už tady někdo psal je to merunka budoucnosti, spolu s Bergarouge.Konečně jsem dostal rozumlaugh a přestal jsem pátrat po těch "nejdokonalejších a nejčervenějších odrůdách"a raději jsem po vyřazených odrůdách vysadil právě tyhle dvě.Leskora je určitě odolnějši než Orangered, který se nesmí nechat přeplodit, jinak po pár úrodách odejde na mrtvici.dál s ní taky nepočítám, jsou i kvalitnější meruňy, namátkou uvádím slovenské, přibližne ve stejnou dobu dozrávájící, Vesnu a Veselku.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.230 (?), 7.7.2016 17:39

Ďakujem Jirko za odpoveď ja hľadám nejakú marhulu dozrievajúcu medzi Leskorou a Kiotom pretože je medzi nimi veľká medzera.Bergarouge by mala dozrievať približne v dobe kedy Maďarská, VP,Kioto a Hargrand takže v tomto čase je na výber veľké množstvo dozrievajúcich odrôd a veru neviem či Bergarouge prekoná v chuti Maďarskú a VP. Ty ho máš tak to môžeš posúdiť ako je na tom s chuťou Bergarouge.Veselka je chutná odroda, ale má spurtypovitý rast, k chuti Vesny sa neviem vyjadriť.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.7.2016 18:10

Bergarouge, Maďarskou v chuti nepřekoná, ale i tak je to vynikající meruňka.Pokud Vám nevoní Veselka a Vesna, tak z těch ranějších je ještě výborná Karola (Kloboucká raná x V-P),plody jsou sice menší až střední ale ta příchuť V-P je tam znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.230 (?), 7.7.2016 18:21

Ďakujem Vám za tip Jirko.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 2.8.2016 10:54

Proč mi praská kmínek u Leskory? Stejné se ději i na jedné větvičce. Podnož zelená ryngle. Mám to zatřít stromovým balzámem? Díky Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 2.8.2016 11:22

Asi jako u rajčat-po dlouhém suchu naráz moc vody+ostré slunce, zamazáním nic nepokazíte. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.104 (?), 6.8.2016 21:31

Zdá sa že z ranných marhuľ je odolnejšia na mráz jedine Leskora.U mňa Aurora nemala tento rok ani jeden plod, Tsunami asi tiež nebude o moc odolnejšie na mráz ako Aurora.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.8.2016 16:35

Tsunami je pane Jano, víc odolnější na mráz i na houbové choroby než Aurora, Tsunami je navíc tolerantní k PPVwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.242 (?), 8.8.2016 20:55

Aurora je skutočne na mráz slabo odolná ale na PPV je vysoko odolná.Ale na Leskoru z ranných marhúl čo sa týka odolnosti na mráz nemá asi žiadna.Ja som Tsunami jedol iba kupované.Môžete pán Jirko porovnať chuť Tsunami, Aurory a Leskory? Ktorá z týchto odrôd vám chutí najviac?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.8.2016 22:04

Kupovaná (podtržená) Tsunami a dobře vyzrála se nedá vůbec porovnat, zralé Tsunami jsou chuťově srovnatelné s Leskorou, mi chutná víc Tsunami.Auroru nemůžu porovnat jelikož mi vždy úspěšně zmrzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika